Piorun uderzył w plażę. Trzy osoby poparzone

Na plaży w okolicy miejscowości Karwieńskie Błota uderzył piorun. Trzy osoby zostały ranne. Ich obrażenia polegają głównie na poparzeniach. Na miejscu pojawiły się jednostki straży pożarnej, pogotowie i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
- Piorun uderzył w drzewo rosnące na skraju lasu, w pobliżu plaży. Przed burzą schroniły się pod nim dwa małżeństwa, w tym jedno z 4-letnim dzieckiem - powiedział rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Pucku asp. Łukasz Dettlaff.

- Dwóch mężczyzn zostało zabranych karetką do szpitala. Jedna z kobiet została przetransportowana do szpitala śmigłowcem. Cała trójka była przytomna - dodał oficer prasowy puckiej policji.

Tadeusz Konkol z pomorskiej straży pożarnej poinformował, że kilkunastominutowa burza jaka przeszła nad powiatem puckim, karwieńskim i kartuskim wyrządziła wiele strat, w tym połamała drzewa. nad tym terenem wiał też bardzo silny wiatr. Świadkowie, według Konkola mówili nawet o przejściu trąby powietrznej. Aktualnie sytuacja się uspokoiła. Trwa usuwanie szkód.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Piorun uderzył w plażę. Trzy osoby poparzone
Zaloguj się
 • co_jest_grane_panie_panowie

  0

  Ha! Karwieńskiego powiatu nie ma. Przyszło do nas od strony kartuskiego, lało się z nieba, waliły pioruny, przewróciło trochę drzew, wysiadł prąd i poszło w stronę morza...
  Takiej ulewy jeszcze nie widziałam, syn, który był wtedy na dworze mówił, że można było się w tym deszczu utopić.

 • nanook

  0

  ...jakby stał krzyż to by wiedział gdzie walnąć. Ta idea z radia ma ryja mogłaby mieć i pożyteczną funkcję :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX