W Radiu Maryja: "Pomnik musi być, by naród nie schamiał"

Głos w sprawie pomnika przed Pałacem Prezydenckim, o którego postawienie walczą "obrońcy krzyża", zabierają też słuchacze Radia Maryja. W jednej z audycji pan Stanisław z Gdańska również apelował o uczczenie ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. "Pomnik musi być, by naród nie schamiał" - mówił.
Słuchacz Radia Maryja, którego - jak podaje"Głos Rydzyka" - przedstawiono w audycji jako członka komisji regionalnej NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, nie ma wątpliwości, że pomnik na Krakowskim Przedmieściu musi stanąć. Pan Stanisław powołuje się na konstytucję. "Polską, obecną konstytucje" - jak podkreśla.

- Konstytucja mówi, że suwerenem jest naród polski - zaczął swoja wypowiedź. A co za tym idzie? To, że wybrani w wyborach politycy "są narzędziem narodu do realizacji polityki", która ma służyć dobru wspólnemu.Konkluzja, zdaniem słuchacza, jest prosta:

- Pomnik musi być! Pomnik musi być po to, aby naród nie schamiał! Bo pomnik ma być pamięcią! A pamięć chroni przed schamieniem!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
W Radiu Maryja: "Pomnik musi być, by naród nie schamiał"
Zaloguj się
 • marynica

  Oceniono 4 razy 4

  Pan Stanisław "NARÓD" z Gdańska niech sobie postawi pomnik w ogródku!

 • neumarkt

  Oceniono 4 razy 4

  Zabawne, gdy jeden dewot i oszołom, uważa się za sumienie narodu. Panie Naród! Przestań pan wygłaszać tyrady z czasów słuesnie minionych! Tu jest 21 wiek!

 • krzeczko

  Oceniono 3 razy 3

  Radio MaRyja musi zniknąć by Naród nie chamiał już więcej.

 • nettan4

  Oceniono 2 razy 2

  Radio Maryja musi zniknc i to na powaznie, poniewaz to jest SEKTA Mafi Kaczynskiego . DZiennikaze powinni przestac pisac to predzej zniknac .Rydzyk jest bardzo chamski i nie powinno takie cos istniec jak Radji maryja.

 • neumarkt

  Oceniono 2 razy 2

  Czy może być coś bardziej chamskiego, kołuńskiego, dewocyjnego, zatruwającego atmosferę Polski, od radyja Maryja z pterodaktylem Rydzykiem?

 • gucia_22

  Oceniono 2 razy 2

  A może w Toruniu postawić pomnik? Co na to ojczulek??

 • tegepe

  Oceniono 1 raz 1

  Po co nagłaśniać takie durnoty? Robicie niepotrzebną reklamę rydzyjku.

 • anty-katotalib

  0

  "musi być, musi" prawie jak Gomułka i jego "nie zgodzimy się nigdy na to"

 • siarymon

  0

  CI SŁUCHACZE RADIA MARYJA TO SĄ SAMI POPIERDOLEŃCY TAK JAK TEN NIEDOROBIONY RYDZYK

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX