"Zimny Lech" niedaleko Wawelu nie narusza dobrych obyczajów

Rada Etyki Reklamy oceniła, że reklama "Zimny Lech" zawieszona w bliskim sąsiedztwie Wawelu, gdzie jest pochowany Lech Kaczyński nie narusza dobrych obyczajów.
Komisję Etyki Reklamy otrzymała skargę na billboard piwa Lech znajdujący się niedaleko Wzgórza Wawelskiego. U autora skargi wywołało niesmak i oburzenie zawarte hasło "Spragniony wrażeń? Zimny Lech". Pisał, że celowe umieszczanie reklamy z hasłem "Zimny Lech" tak, żeby był widoczny z Wawelu jest skandalem.

To nie jedyna osoba, którą oburzył billboard. W sierpniu, kiedy wisiał na jednym z budynków, larum podnieśli politycy PiS m.in. Marek Migalski i Ryszard Czarnecki, który nawoływali do bojkotu browaru.

Kompania Piwowarska przeprosiła posłów i wszystkich, których hasło uraziło. Tłumaczyła jednak, że billboard nie miał być prowokacją. Tłumaczyli, że przy wyborze miejsca kierowali się tylko dobrą lokalizacją. A hasła "Zimny Lech" używają od lutego 2009 roku. - Kompania Piwowarska podkreśliła, że layout outdoorowy nie zawiera jakichkolwiek treści, które pośrednio lub bezpośrednio nawiązywałyby do tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego. W konsekwencji wniosła o oddalenie skargi na ten przekaz jako bezzasadnej - czytamy w "Wirtualnych Mediach".

KER przychyliła się do tej argumentacji.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (18)
"Zimny Lech" niedaleko Wawelu nie narusza dobrych obyczajów
Zaloguj się
 • koloratura1

  Oceniono 9 razy 7

  "A hasła >>Zimny Lech<< używają od lutego 2009 roku"

  I wykrakali!

 • mercurossaurus

  Oceniono 8 razy 6

  Ten autor skargi to jakiś nienormalny, chory człowiek musiał być. Skojażyć zimnego lecha z Lechem Kaczyńskim, tragicznie zmarłym w katastrofie? Absurd! Meandry chorego, nienormalnego umysłu budzą we mnie przerażenie!

 • qfc

  Oceniono 4 razy 4

  Ten czlowiek ktory sie skarzy na "zimnego Lecha" to zapewne, ktos zwiazany z browarem. Przeciez cale to zamieszanie medialne wokol hasla, ktore jest troche czarnym dowcipem (czy sie komus podoba czy nie to inna sprawa) napedza popularnosci Lechowi. (Temu ze sklepowej polki a nie z sarkofagu:-)

 • limanowa2009

  Oceniono 3 razy 3

  Pamiętam jak poseł Gowin podczas wywiadu w TV przyrzekał że już nigdy nie kupi Lecha.
  Więc moze on jest jednym z autorów skargi.
  Głupota jest nie uleczalna.

 • stiven55

  Oceniono 5 razy 3

  może wariactwo mineło oby??
  odbiło pachołkom pis zeby wszystko porównywać do prezydenta
  a może by tak jakis kataklizm porównac do kaczyńskich////????
  Wieloletnie obserwacje wykazują, iż impotenci przeważnie w życiu do niczego nie dochodzą.
  stemil99.bloog.pl TAM ZAGLĄDAM

 • hans_von_trupka

  Oceniono 5 razy 3

  a Lech Poznań?? jak nie obroni Mistrzostwa to za obrazę pamięci wielkiego Lecha będzie musiał zmienić nazwę?? a może zrobić jak jest w niektórych religiach, że zakazane jest wymawianie imienia Boga? wszak to już powoli rodzi się kult Świętego...
  zapraszam też na tu-jest-polska.blogspot.com

 • wachmeister

  Oceniono 3 razy 3

  Wyzwam Lecha Wałęsę do natychmiastowej zmiany imienia.
  Mityczny Lech, który z Czechem ale i z Rusem coś tam robił wg. egendy u zarania polskiej państwości est wzywany do zmiany imienia na Iwan.

 • kra.kers

  Oceniono 2 razy 2

  Nie można było się spodziewać niczego innego. Na szczęście zwyciężył zdrowy rozsądek, choć ostatnimi czasy często ulegał. nie widzę potrzeby, żeby w okół tego miejsca: goo.gl/CRQl tworzyć jakąś sztuczną granicę nietykalności.

 • venusoid

  Oceniono 4 razy 2

  "A hasła Zimny Lech używają od lutego 2009 roku"
  Co na to Komisja Macierewicza? Czy to nie dowód, że firma przyczyniła się do "mordu prezydenta"?
  Hasło to przez ponad rok podświadomie działało na Tuska i Putina, w wyniku czego zestrzelili samolot.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX