Ruch Autonomii Śląska żąda zmiany koloru krzesełek

Stadion ma być żółto-niebieski! Ruch Autonomii Śląska żąda, aby krzesełka na Stadionie Śląskim były w barwach Górnego Śląska, a nie biało-czerwone.
Petycję w sprawie koloru krzesełek na stadionie działacze RAŚ złożyli na ręce marszałka województwa pod koniec zeszłego roku. Na galerii sali obrad sejmiku województwa wywiesili wtedy też baner z hasłem "żółto-niebieski Stadion Śląski". Marszałek odrzucił jednak ten pomysł . Bogusław Śmigielski chce, by Stadion Śląski utrzymany był w kolorystyce biało-czerwonej. - Zignorowano ponad pięć tysięcy internautów podpisanych pod wnioskiem i radę miasta Chorzowa, która podjęła uchwałę w tej sprawie -mówi Karol Sikora, który dziś w towarzystwie grupki działaczy złożył kolejne pismo w tej sprawie .

RAŚ twierdzi, że dopóki na remontowanym obecnie stadionie nie zainstalowano krzesełek, sprawa barw nie jest ostatecznie rozstrzygnięta. Na facebooku powstała grupa "Żółto-niebieski Stadion Śląski". Liczy ona już ponad 900 członków. Po przebudowie Stadion Śląski pomieści ponad 55 tys. widzów. Zgodnie z umową obiekt ma być gotowy pod koniec lipca 2011r

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Ruch Autonomii Śląska żąda zmiany koloru krzesełek
Zaloguj się
 • czornefuzekle

  0

  Wszystkich wspierających ideę, zapraszam na www.facebook.com/pages/Zolto-niebieski-Stadion-Slaski/152700478092170

 • anty-katotalib

  0

  Łowicki, Kurpiowski, Kaszubski, Górali żywieckich i Warmiński Ruch Autonomii żąda, aby krzesełka na Stadionie Narodowym były w barwach każdej z tych grup etnicznych, a nie biało-czerwone !

  Dla mnie na Śląsku mogą bawet być różowo-fioletowe tylko wtedy będziecie sobie tam rozgrywać jedynie swoje autonomiczne mecze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX