Laserowy krzyż zamiast pomnika przed Pałacem? [ZDJĘCIE]

W internecie pojawiła się nowa propozycja uczczenia ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu. Miałby to być krzyż, ale nie przed Pałacem Prezydenckim, tylko nad nim - w postaci projekcji laserowej. Pomysł ewidentnie przypomina sposób upamiętnienia zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku.
Nowy pomysł na uczczenie ofiar tragedii smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu znaleźliśmy w zdjęciach na portalu mypis.pl. Autor napisał, że "proponuje projekcję laserową krzyża nad pałacem prezydenckim codziennie w godz. od 21.00-24.00". Zaproponowana projekcja laserowa przypomina tę z Nowego Yorku - dwa laserowe słupy w miejscu, gdzie stały wieże WTC.

To już kolejny pomysł na "zagospodarowanie" Krakowskiego Przedmieścia w związku z katastrofą smoleńską. Jednym z pierwszych pomysłów na pomnik był obelisk utkany z dłoni autorstwa Maksymiliana Biskupskiego.Kolejny projekt powstał w jednej z warszawskich pracowni architektonicznych. Zaproponowano krzyż leżący, tylko nieznacznie wzniesiony jednym końcem nad posadzkę Krakowskiego Przedmieścia. Obok - wypisane nazwiska wszystkich ofiar katastrofy.

Jednym z ostatnich pomysłów był projekt architekta Aleksandra Rossa. Zaproponował on, by otworzyć niewidzialne drzwi i zejść w głąb pod powierzchnię codzienności.Przed Pałacem prezydenckim miałby powstać tzw. "otwarty grób", do którego schodziłoby się po schodach. Z jednej strony byłaby umieszczona ściana z nazwiskami ofiar, a z drugiej płyta z krzyżem harcerskim.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (25)
Laserowy krzyż zamiast pomnika przed Pałacem? [ZDJĘCIE]
Zaloguj się
 • venusoid

  Oceniono 6 razy 6

  Autor napisał, że "proponuje projekcję laserową krzyża nad pałacem prezydenckim codziennie w godz. od 21.00-24.00"

  Ale to chyba przez parę dni. Czy już na stałe?

  Ja proponuję, żeby zainstalować laserową projekcję gigantycznej twarzy Lecha i co godzinę, jak hejnał, puszczać zdanie "Wielki Brat (Jarosława) Czuwa".

 • wodnik55

  Oceniono 5 razy 5

  jestem za pod warunkiem że zrzutkę na to zrobią obrońcy i członkowie pis ze swoich pieniędzy.
  To gwarancja że nic z tego nie będzie.

 • pierzeja

  Oceniono 4 razy 4

  a na tym krzyżu zamiast Jezusa zimny Lech !!!!

 • kochamrydzyka

  Oceniono 4 razy 4

  Moze jednak postawic pomik LECHA na dachu Swiatyni Opatrznosci . Toz to wlasnie Opatrznosc zabrala go z tego swiata.

 • szoferek1

  Oceniono 4 razy 4

  Najlepszym rozwiązaniem byłoby, szczątki pary prezydenckiej zapakować do jednej urny i posyłać po domach zamiast św.obrazów. Ci co będą chcieli, zaproszą go do domu i będą odprawiać modły.

 • lady_gosiolog

  Oceniono 4 razy 4

  Włos się na głowie (i nie tylko) jeży! Ilu jeszcze znajdzie się debili, którzy będą uzewnętrzniali swoje poronione pomysły tylko po to aby ich nazwisko zostało wymienione w internecie?! Uważam, że obywatele powinni mieć możliwość decydowania na jakie cele zostają przekazywane ich podatki... płakać mi się chce jak myślę, że moje ciężko zarobione pieniądze nie pójdą na zbudowanie autostrady czy drogi pod domem tylko jeden z tysięcy pomników upamiętniających katastrofę smoleńską.

 • nanook

  Oceniono 4 razy 4

  "Koronacja" kiczu i kołtuństwa religijnego :D

 • venusoid

  Oceniono 4 razy 4

  W NY słupy światła pojawiły się W MIEJSCE wież. Nad pałacem ani przed nim nie było żadnego krzyża, nikt też tam nie zginął. Niech sobie świecą laserami w Smoleńsku i straszą zwierzynę leśną.

 • white_lake

  Oceniono 4 razy 4

  Jak tylko uda mi się na chwilę zająć sprawami bieżącymi i zapomnieć o tym całym koszmarze i wstydzie spod Smoleńska, zaraz znów czytam gdzieś coś o katastrofie i "upamiętnianiu" i znów mam ochotę puścić pawia.
  Kiedy ci ludzie zajmą się po prostu swoim życiem i przestaną nas tym nękać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX