Jak Polska daje sobie radę z atakiem zimy [RAPORT]

Dziś zima daje nam się we znaki. A już we wtorek da nam w kość mróz. Mieszkańcy Suwalszczyzny jeszcze tej nocy mogą spodziewać się, że słupki rtęci ich termometrów spadną poniżej -20 st. C.
Atak zimy. Polska stanęła. [FOTO]

Jak Polska daje sobie radę z atakiem zimy? Relacje reporterów Gazety Wyborczej:

Białystok:

Do 36 kolizji drogowych doszło na terenie całego województwa. Policjanci wspominają też o jednym wypadku - w miejscowości Sofipol. Zderzyły się tam dwa volkswageny. Drogę udało się odblokować ok. 15.30.

Więcej Czytaj tutaj

Bielsko-Biała:

Do już prawie dwudziestu stłuczek doszło na Podbeskidziu. - Szczególną ostrożność należy zachować na krajowej "jedynce", gdzie doszło już do kilku kolizji - twierdzi policja.

Więcej Czytaj tutaj

Katowice:

Województwo śląskie tonie w śniegu. Drogi lokalne są białe, na większości dróg krajowych i wojewódzkich zalega gruba warstwa błota pośniegowego. Kierowcy jeżdżą dużo wolniej.

Więcej Czytaj tutaj

Kielce:

Gęsty śnieg pada w regionie bez przerwy. Spóźnione autobusy, zaśnieżone chodniki, mimo że służby starają się przywrócić dobrą nawierzchnię.

Więcej Czytaj tutaj

Kraków:

Do 13 tys. mieszkańców wzrosła liczba domostw odciętych od energii w Małopolsce. Prądu nie mają mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej, części Tarnowa, Bochni, powiatu brzeskiego i obszaru wokół Dębicy. Pod wieczór sytuacja się poprawiła.

Więcej Czytaj tutaj

Lublin:

Wciąż bardzo trudna jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny i w samym Lublinie. Na pełnych obrotach pracuje miejskie centrum zarządzania kryzysowego przy ul. Okopowej. Na ekranach monitorów policjanci i urzędnicy obserwują obraz z kamer, które znajdują się na ulicach.

Więcej Czytaj tutaj

Łódź:

Choć kalendarzowo jesteśmy w środku jesieni, to za oknami zima w pełnej okazałości. Jej efekt? Kolizje, awarie tramwajów i coraz więcej śniegu na drogach, który od rana utrudniał łodzianom dojazdy do pracy. W jednym wypadku ranne zostały również dwie nastolatki.

Więcej Czytaj tutaj

Poznań:

Wielkopolskę zasypuje śnieg, ale kolejarze na razie sobie radzą. Pociągi jeżdżą według planu lub mają niewielkie opóźnienia. Autobusy też mają niewielkie opóźnienia.

Więcej Czytaj tutaj

Radom:

Śnieg nie przestaje sypać i jest go coraz więcej. Pod jego ciężarem zawalił się balon nad kortami na Radomiaku. Szczęśliwie wszyscy zdążyli wyjść i nic nikomu się nie stało. Na drogach bardzo trudne warunki

Więcej Czytaj tutaj

Warszawa:

Warszawa sparaliżowana wielogodzinnymi opadami śniegu i... remontem, który właśnie zaczęli drogowcy. Niewiele pomogły kolejne wyjazdy pługosolarek - autobusy miały ogromne opóźnienia. Wstrzymywano ruch na lotnisku. Przywrócono go dopiero po 17.

Więcej Czytaj tutaj

Wrocław:

Od wczesnego ranka kierowcy stali w korkach jak miasto długie i szerokie. Jeśli już jechali, to w trybie "5 metrów jadę, 10 minut stoję".

Więcej Czytaj tutaj

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM