PKP przeprasza pasażerów za chaos. Wielkie ogłoszenia w gazetach

- Mamy świadomość, że nawet najgłośniej wypowiedziane słowo PRZEPRASZAM nie zrekompensuje Państwu stresu i trudów obecnych podróży koleją - czytamy w całostronicowym ogłoszeniu, które ukazało się m.in. na trzeciej stronie "Gazety Wyborczej". Przeprosiny podpisane są przez "kolejarzy z grupy PKP".
Też miałeś problemy z podróżą pociągiem PKP? Napisz na Alert24.pl>>>

Ogłoszenie ukazało się również na stronach "Rzeczpospolitej" i "Super Expressu". Spółki Grupy PKP przepraszają w nim wszystkich pasażerów za "utrudnienia w podróży oraz przekazie informacji".

- Niedogodności w podróżowaniu, których państwo doświadczacie, wymagają naszego wyjaśnienia - czytamy w ogłoszeniu. PKP przeprasza w ten sposób za chaos, jaki zapanował na wielu dworcach po zmianach w rozkładzie jazdy w ostatni weekend.

Pracownicy PKP w kasach i informacjach dworcowych nie byli w stanie udzielić informacji o nowym rozkładzie, zagubieni podróżni błąkali się po peronach, czekając na przyjazd opóźnionych pociągów. Na dworcu w Katowicach podróżni mogli nawet kupić bilety na pociąg, który według rozkładu miał odjechać z nieistniejącego peronu .

- Zdarzeniem bez precedensu były trwające aż do pierwszych dni grudnia uzgodnienia rozkładu jazdy, w których brali udział również przewoźnicy spoza Grupy PKP - tłumaczy PKP w ogłoszeniu. - To spowodowało szum informacyjny, a towarzysząca mu zimowa aura oraz remonty linii i dworców kolejowych dodatkowo spotęgowały niepunktualną realizację połączeń.

- Mamy świadomość, że nawet najgłośniej wypowiedziane słowo PRZEPRASZAM nie zrekompensuje Państwu stresu i trudów obecnych podróży koleją - czytamy dalej. - Równocześnie doświadczenia ostatnich tygodni pokazały nam, kolejarzom, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, by zadowolić naszych KLIENTÓW.

W zakończeniu ogłoszenia PKP "wyraża nadzieję, że mimo ostatnich złych doświadczeń", podróżni wybiorą kolej jako środek transportu w czasie nadchodzących świąt. - A czas spędzony w pociągu będzie chwilą wytchnienia przed spotkaniami w gronie rodziny.

Pod przeprosinami nie podpisał się nikt z zarządu spółki - zamiast tego na końcu ogłoszenia widnieje tylko enigmatyczne sformułowanie "Kolejarze z Grupy PKP".

Przeczytaj najnowsze historie o kłopotach na kolei.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
PKP przeprasza pasażerów za chaos. Wielkie ogłoszenia w gazetach
Zaloguj się
 • warszawaparkuje.pl

  0

  Dzisiejsza podróż PKP Warszawa-Kraków-Warszawa
  (odwiedziny Fundacji Warszawa Parkuje w Krakowie)

  6:05 (stary tabor) Wwa Centralna - odjazd opóźniony 30min, przyjazd do Krakowa również

  15:05 (nowiutki tabor science-fiction) Kraków Główny
  - odjazd opóźniony 30min
  - w ostatniej chwili komunikat o odjeździe "wyjątkowo" z innego peronu (tłum przepychających się ludzi)
  - początkowo ogrzewanie ustawione na maksimum (gorąco)
  - awaria prądu, pociąg staje w polu, gasną światła, po dłuższym czasie rusza, ALE ogrzewanie przestaje działać na 2h, a na dworze -10 stopni
  - kolejna awaria prądu pod Warszawą, pociąg staje, gasną światła, po krótkim czasie rusza
  - cała podróż ok 4h zamiast 3h

  Koszt podróży 130zł w obie strony (Tanie Linie Kolejowe). Bardzo Tanie, a jednocześnie podróżowanie nimi można drogo przypłacić - spóźnieniami i przeziębieniem.

  Chętnie przekaże swoje bilety w celach ubiegania się o zwrot opłat. Proszę wybaczyć, ale samemu z PKP walczył nie będę...

 • majjammajjam

  0

  Razu pewnego współpodróżny z przedziału już na pierwszą z głośników płynącą wzmiankę o opóźnieniu pociągu, rzekł: "za każdym razem gdy słyszę ich 'przepraszamy', to jakby ktoś mi w pysk dał".

  Nie wnikam w to czy nie można lepiej czy nie chce się lepiej.

 • budionnyj

  0

  Niech sie prostą robota zajma zamiast pieniadze na oglosznei wydawać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX