Dramatyczny powrót z Sylwestra. "Ludzie to nie bydło"

- W takich warunkach nie wolno przewozić nawet psa! - krzyczeli oburzeni pasażerowie pociągu TLK relacji Zakopane-Olsztyn. Podobnie na widok pociągów reagowali ci, którzy wracali z Białegostoku do Katowic lub z Krakowa do Warszawy. Wszystkie wagony były przepełnione już na stacjach startowych, a tabuny podróżnych czekały na pociągi w kolejnych miastach. - Wchodziliśmy drzwiami, oknami, jak się dało - relacjonują podróżni.
Powrót z Sylwestra dla wielu pasażerów okazał się bardzo trudny. Wszyscy ci, którzy noc sylwestrową spędzili w górach lub nad morzem i zdecydowali się na powrót do domu pociągiem, cieszyli się jeśli w ogóle udało im się wejść do wagonu. - To koszmar, a nie podróż - opowiadali nam pasażerowie pociągu Zakopane-Olsztyn.

"Witamy w 2011 roku!"

Pociąg, który wjechał na krakowski Dworzec Główny, był przepełniony już od stacji początkowej, czyli Zakopanego. A czekał na niego jeszcze cały peron nowych pasażerów. - Wchodziliśmy drzwiami, oknami, jak się dało - opowiadali nam podróżni.

Przepychanki przy wejściu trwały około pół godziny. W międzyczasie PKP starało się znaleźć dodatkowe wagony, które mogłyby być dołączone do składu. Niestety, nie udało się. "Witamy w 2011 roku" - krzyczeli z ironią pasażerowie, kiedy okazało się, że dodatkowych miejsc nie będzie. Ludzie wyjechali z Krakowa ściśnięci jak sardynki w puszce w pięciu wagonach. Do tego z czterdziestominutowym opóźnieniem.

Pasażerowie doliczyli się, że w jednym wagonie jedzie ich ponad 180 (miejsc siedzących jest około 100). - W takich warunkach nie powinno przewozić się nawet psów - bulwersowali się.

"Ludzie to nie bydło!"

Ci pasażerowie, którym nie udało się wsiąść do pociągu TLK i którzy zdecydowali, że z Krakowa do stolicy pojadą tańszym składem, InterRegio "Matejko", również musieli być co najmniej rozczarowani. PKP podstawiło cztery wagony, które były przepełnione już 20 minut przed odjazdem. Większość osób się nie zmieściła i musiała zostać na peronie.

- Rozumiem, że InterRegio to taki naziemny Ryanair, ale na Boga, ludzie to nie bydło - napisała na Alert24 jedna z pasażerek, Kasia Dębicka z Krakowa. - PKP nie odróżnia chyba posylwestrowej niedzieli od listopadowego, wtorkowego przedpołudnia - dodała zbulwersowana.

Trzywagonowe InterRegio

Na innych trasach nie było łatwiej. Do jadącego z Białegostoku do Warszawy, trzywagonowego InterRegio nie zmieściła się nawet połowa pasażerów, którzy oczekiwali go na peronie. Ci, który zostali, liczyli, że dostaną się do stolicy kolejnym pociągiem TLK, startującym z Gdyni. Niestety, spotkała ich przykra niespodzianka - pociąg był już prawie pełny i większość białostoczan musiała zadowolić się miejscami stojącymi na korytarzu.

"Na Zachodniej już prawie nikt nie wsiadł"

Inna relacja przysłana na Alert24 przez "Audytora": - Jechałem pociągiem z Warszawy do Poznania (pociąg jechał z Lublina do Świnoujścia). PKP IC (TLK) podstawiły tylko 5 wagonów, z czego jeden był jedynką, drugi - warsem i były tylko trzy dwójki. Już w Warszawie Wschodniej był kłopot z wejściem do wagonu (stałem koło drzwi), na Centralnej kilka osób wysiadło, udało mi się przejść do 1/3 wagonu i tak stałem przez całą drogę... Ludzie na Centralnej ledwo się zmieścili, był tłok, przepychanki etc..

Na Zachodniej już prawie nikt nie wsiadł, Konduktor pisał ludziom adnotacje na biletach przez co pociąg w samej Warszawie, na trzech stacjach miał już ponad 20 minut opóźnienia.

Po drodze ludzie w Kole, Koninie nie wsiadali. Co prawda kilka osób weszło oknem ale były to tylko jednostki.

Z tego co wiem w WC jechało 5-8 osób, ludzie załatwiali swoje potrzeby przy ludziach...

Do Poznania pociąg przyjechał z ponad godzinnym opóźnieniem.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (18)
Dramatyczny powrót z Sylwestra. "Ludzie to nie bydło"
Zaloguj się
 • dickensa

  Oceniono 3 razy 3

  Może po prostu pora na to, zeby te bilety w okresie sylwestrowym zdrożały? Ostatecznie zamiast marudzić można wybrać busa, inny termin et cetera. Wrócić w pn po jednym dniu urlopu.
  Tłok w sylwestra jest prawie tak samo pewny jak korek w Warszawie między 8 a 10.

 • dzwoneczek88

  Oceniono 3 razy 3

  Nie przesadzajmy aż tak bardzo z tymi pociągami. Wracałam z Zakopanego do Krakowa około godziny 15 i nie było zadnych problemów z miejscami w pociągu. Miejsc było dużo, dużo dodatkowych pociągów plus ściągnięta z trasy Warszawa-Łódź Bydgostia, która prawie pusta jechała z Zakopanego do Warszawy jako TLK. Jeśli wszyscy upierają sie aby wracać z Zakopanego o 11 to faktycznie, trudno się zmieścić, ale wystarczy wybrać inną godzinę i problemu nie ma.

 • ten_szary_wilk

  Oceniono 3 razy 3

  Jezeli uwazaja, ze bydlo mozna przewozic w takich warunkach, to ciesze sie, ze doswiadczyli choc malej czesci gehenny, przez jaka przechodza zwierzeta.

 • a_weasley

  Oceniono 2 razy 2

  Czegoś nie rozumiem:

  "Do jadącego z Białegostoku do Warszawy, trzywagonowego InterRegio nie zmieściła się nawet połowa pasażerów, którzy oczekiwali go na peronie. Ci, który zostali, liczyli, że dostaną się do stolicy kolejnym pociągiem TLK, startującym z Gdyni. "

  TLK z Gdyni jedzie do Warszawy przez Białystok, czy dziennikarzowi młodości przeszedł maj w mieście zwanym Lubartowem i do września Lublin byl dla niego Nowym Jorkiem, i skąd on ma wiedzieć, gdzie Gdynia, no skąd?

 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 2 razy 2

  Tak funkcjonują państwowe firmy. To nie brak wyobraźni urzędników. To brak chęci, bo i po co podstawić więcej pociągów? Przecież i tak dostaną forsę z budżetu.

 • divak2

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzie to nie bydło? Ależ oczywiście że bydło! Jeżeli tłum pacha się tak, że łamie komuś rękę, albo wpycha się do wagonu zanim wyjdą wszyscy co chcą wysiąść, to to jest najprawdziwsze bydło, oborą i chlew! Połowę naszego piekiełka podróżnego fundujemy sobie sami!

 • feldkurat-katz

  Oceniono 1 raz 1

  a czy wszyscy muszą jechać jednocześnie. PKP powinna sprzedawać tylko tyle biletów ile jest miejsc siedzących i stojących. jak nie ma biletów to pozostali zostają w domu .

 • nnx

  Oceniono 1 raz 1

  skoro ta sama sytuacja powtarza sie rok w rok przed każdymi świętami, to naprawdę strasznie ciężko POMYŚLEĆ szacownemu PKP i wysłać w trasę zwiększone o kilka dodatkowych wagonów tabory o określonych godzinach. --> np. rano gdy wiadomo że większośc ludzi będzie sie starała dojechać na wieczór do domu tak aby następnego dnia normalnie iśc do pracy.
  drogie pkp, myślenie boli, prawda?

 • dickensa

  Oceniono 1 raz 1

  zapraszamy po bilety w normalnych cenach. A jak ktoś chce tanie koleje niech wybierze inny termin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX