Dentyści znikają ze szkół. "Katastrofa" dla profilaktyki?

PRZEGLĄD PRASY. Ostatnie szkolne gabinety stomatologiczne tracą kontrakty z NFZ-em. Lekarze ostrzegają - dla profilaktyki to katastrofa. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".
Alarm podnoszą nauczyciele i rodzice z Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny. W Krakowie około 60 szkolnych placówek dostało odmowne decyzje Narodowego Funduszu Zdrowia. Doktor Robert Stępień, wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie mówi, że to katastrofa dla profilaktyki. Przekonuje, że to w szkołach dentyści dbali o zapobieganie próchnicy u najmłodszych i ostrzega, że wielu rodziców nie pójdzie z dziećmi do innej poradni.

Małopolski NFZ uspokaja, że dzieci będą mogły skorzystać z opieki stomatologa w 442 gabinetach w województwie - w tym w 67 w Krakowie. Dodatkowo mogą korzystać z gabinetów dla dorosłych.

Jednak doktor Stępień żałuje, że interwencje lekarzy nie pomagają. Dodaje, że jest tak, jakby NFZ nie rozumiał, że taniej jest zapobiegać chorobom zębów u dzieci, niż potem je leczyć.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Dentyści znikają ze szkół. "Katastrofa" dla profilaktyki?
Zaloguj się
  • anklerk

    0

    W zamian proponuje jeszcze jedną godzinę religii. Dzieciaki pomodlą sie i zeby bedą zdrowe.

  • wojtekd38

    0

    Dentysci i internisci musza byc w szkolach podstawowych i liceach . Lepiej zapobiegac niz chowac chore dzieci. Niech przychodza lekarze 3 razy w tygodniu bo opieka w domu jest niewystarczajaca. Rzad musi zrozumiec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX