Zima wraca. Będzie mróz

Synoptycy zapowiadają powrót zimy. Dziś ma rozpocząć się ochłodzenie, a w sobotę i niedzielę temperatura w całym kraju spadnie poniżej zera. Będzie też padać śnieg i śnieg z deszczem.
Sprawdź prognozę pogodę w Twoim regionie >>

- Dziś w Polsce ma być dziś jeszcze dodatnia temperatura. Najcieplej, +5 stopni Celsjusza ma być na Dolnym Śląsku. Najniższą temperaturę,1 stopień powyżej zera mają wskazywać termometry na Suwalszczyźnie. Pogoda będzie się jednak stopniowo pogarszać - zapowiada dyżurny synoptyk IMGW Maria Waliniowska. Północno-wschodnia część kraju zostanie jeszcze pod wpływem rozległego niżu. W rejonie Zatoki Gdańskiej i w centrum kraju i na Podkarpaciu, mogą występować niewielki przelotne opady.

Od piątku śnieg i mróz

Podobnie ma być też jutro. Na piątek synoptycy zapowiadają już bardziej intensywne opady. Na południu kraju będzie padał deszcz ze śniegiem, a na północy śnieg. Na zachodzie nadal będą się utrzymywać dodatnie temperatury, jednak na Suwalszczyźnie słupki rtęci spadną poniżej zera.

Od soboty, zarówno w dzień jak i w nocy, temperatura w całym kraju ma być ujemna. Według IMGW w sobotę rano mieszkańcy centralnej Polski mogą spodziewać się minus 6 stopni Celsjusza. Na Suwalszczyźnie termometry mogą wskazywać nawet -12 stopni.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny