Wulgarny komiks o Chopinie. "Ktoś uznał to za gitny pomysł. Niech zapłaci stanowiskiem"

Szok, skandal, niech ktoś zapłaci za to stanowiskiem - tak politycy komentują sprawę wulgarnego komiksu wydanego przez polski MSZ. Ministerstwo Spraw Zagranicznych i polska ambasada w Berlinie sfinansowały powstanie komiksu, który miał przybliżyć niemieckiej młodzieży Fryderyka Chopina.
Okazało się jednak, że komiks zawiera wiele wulgaryzmów. Dlatego posłowie są w szoku. - Czytam to, widzę i jestem kompletnie zaskoczony. O co chodziło Ministerstwu Spraw Zagranicznych? Trzeba zapytać wprost pana ministra Sikorskiego - mówi Eugeniusz Kłopotek z PSL. Komiks zamiast do uczniów trafił do magazynu ministerstwa.

- Jeżeli tak to widać, że sami mają jakieś pytania i uwagi - komentuje krótko Waldy Dzikowski z PO. Członkowie opozycji są mniej zdystansowani do sprawy. - Jak się na siłę chce promować kulturę wysoką językiem niskim to efekty są tak kuriozalne - mówi Marek Migalski, europoseł Polska Jest Najważniejsza. Zdaniem europosła ktoś nie skontrolował projektu komiksu. - Albo uznał, że to jest "coolerski" i "gitny" pomysł. Okazało się, że ani jeden ani drugi. Teraz trzeba będzie za to zapłacić. My jako podatnicy zapłaciliśmy za to 120 tysięcy złotych, ktoś powinien zapłacić za to stanowiskiem - dodaje.

Póki co MSZ nie komentuje tej sprawy.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
Wulgarny komiks o Chopinie. "Ktoś uznał to za gitny pomysł. Niech zapłaci stanowiskiem"
Zaloguj się
 • mecenasa

  Oceniono 3 razy 3

  pokazcie, to ocenimy, czy sie nadaje czy nie.
  Polacy nie gesi, maja tez mozgi i oczy.
  Nie decydujcie co wasze, co nasze. Pokazcie. Czyzby jakis obraz nagiej kobiety na scianie byl
  wulgarny?
  Demokracja. Wolnosc slowa i wyznania.

 • country_boner

  Oceniono 1 raz 1

  Biorąc pod uwagę opisane reakcje na rzeczony komiks, to przynajmniej wiadomo, że polscy politycy en masse to kulturowe pierwotniaki, intelektualne prokarionty. Ich potencjał cywilizacyjny predestynuje ich do odbioru i komentowania nagrań nurtu disco-polo i tekstów informacyjnych pokroju instrukcji obsługi sprzętu AGD.
  P.S.
  Poseł z PSL bierze się za komentowanie sztuki, a to się porobiło... Znaj szewcze swój fach, komentuj sobie instrukcję obsługi glebogryzarki. A Migalskiemu marzyła się habilitacja? Jak osobnik jego pokroju mógł w ogóle obronić doktorat z jakiejkolwiek dziedziny?
  Tutaj tylko pasuje 'cyfrowy' cytat z Leszka Millera adresowany zbiorowo.

 • adalbert.13

  Oceniono 1 raz 1

  jak wydadzą komiks o NIM i coś będzie nie tak, to spalą najpierw autora a potem cały nakład.

 • bezebubol

  Oceniono 3 razy 1

  pie...nie o szopenie!tak sie kończy nudny jak rzygi rok szopenowski.WIOCHA!!!!!!

 • zonzonel

  0

  Niektórzy forumowicze postulują zmielenie książki której nawet nie oglądali, na podstawie opinii wydanej przez osoby trzecie.

  Żyją w wolności ale cóż z tego? - Są urodzonymi niewolnikami, jedzą z ręki komukolwiek przemawia do nich z postumentu i dają sobie manupulować jak dzieci.

  Kto się jeszcze dziwi z sposobu praktykowania komunizmu, katolicyzmu i innych izmów?

 • arvelli_net

  Oceniono 3 razy -1

  Urzędas który podpisał fakturę za ten komiks powinien zwrócić podobną kasę plus....lombardowe odsetki.....Czas start bo jutro to już będzie 60tysięcy EUR.

 • cyryl189

  Oceniono 3 razy -1

  Jest to celowa akcja gudłaji ,umocowanych w MSZ aby oczernić Polaków i jako "wiecznych anty syjonistów" przedstawić. To miało się odbić "szerokim echem" i tylko dzięki czujności Polaków
  niecna prowokacja szubrawców nie udała się. Tu nie ma co ściemniać, że ktoś tam coś przeoczył, posłużył goj kretyn za narzędzie posłuszne. Dali kasę to napisał wg zamówienia.

 • paskudaprawdziwa

  Oceniono 4 razy -2

  Jak się na siłę chce promować kulturę wysoką językiem niskim to efekty są tak kuriozalne - mówi Marek Migalski, europoseł Polska Jest Najważniejsza
  -------------------------------

  Moim zdaniem, to nie jest "promowanie kultury wysokiej językiem jezykim niskim", to jest publiczne wyrazanie przerazajacego umyslowego nieradzenia sobie chaosem naszego czasu.

  Tutaj ludzie, ktorzy maja mozliwosc - jak sie okazuje- reprezentowac kulture swoejgo kraju, zanizaja ja do swojego "niskiego", wrecz patologicznie zwulgaryzowanego stan umyslu. Czy to jest stan dzisiajszej polskiej kultury?

  Ten wizerunek schamialego polskiego "artysty" mam nadzieje nie jest i nie bedzie wizerunkiem polskiego standardu kultury ery ponowoczesnosci.

  Swoja droga warto zapytac kto (co) ponosi odpowiedzialnosc ze ten stan duchowy wspolczesnej Polski, za te pulsujaca, tuz pod skora, agresje, za te panoszaca sie wulgarnosc, za to chamstwo wybuchajace przy byle okazji...

  Jesli pokusimy sie o odpowiexz na to pytanie, to moze mozna bedzie wreszcie podjac dyskusje i batalie z tym rozpoznoszonym nagle paskudztwem.

  Wulgarnosc, chamstwo nie jest ponowoczesna moda, nie jst wyrazem wolnosci, nie jest wrazem wyniesienia sie ponad filisterskie "normy". A czym jest?

  Wulgarnosc, chamstwo nie sa klasowe, wyrazaja pewna mozliwa w kazdych warunkach uniwersalna kondycje czlowieka. Wulgarnosc, chamstwo zawsze i wszedzie byly i sa (i beda) tylko wyrazem pewnego stanu ducha, wyrazem nieumiejtnosci radzenia sobie z wrodzona czlowiekowei agresja lekowa, z ktora to rodzimy sie, witajac ten swiat krzykiem i ktora uladzamy. Jelsi nie uladzamy to ... rzadzi ona nami, to poddajmy sie jej glosowi...

  I tak, wulgarnosc, chamstwo wyrazaja nieuladzenie owej agresji lekowej, sa jej najbardziej bezposrednia forma, wyrazaja wiec pewne stadium rozwoju umyslowego - lekowe , i to wcale nie jest "artystyczne" wysublowanie, to jest atawistyczne dziedzictwo, nie poodane wyzszej sublimacji kulturowej - jak pozwlama sobie myslec.

  To nie najlepszy wizerunek stan kultury kraju, stan kultury umyslowej ludzi, w tym stanu umyslego ludzi, ktorzy reprezentuja swoj kraj i... ponosza za to, to co nazywane jest "odpowiedzialnoscia"...

 • maciejkozlowski

  Oceniono 4 razy -2

  Ja myślałem , że wydała to jakaś grupa oszołomów-anarchistów. teraz słysze, że MSZ to wspierał ? To niełychane, niesamowite. Tych kolesi to zbity ryj już dzisiaj już wyrzucić . I kopa w odbyt a nie odprawę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX