Komentarze (23)
Liberalizacja ustawy antynarkotykowej coraz bliżej. ''Racjonalizacja'' vs ''absurd''
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tokjankow

  0

  Obecna sytuacja jest absurdalna, 9 na 10 zatrzymanych, sponiewieranych i upokorzonych w areszcie młodych ludzi nie ma nic wspólnego z handlem. Z tego samego powodu nasi dzielni policjanci nie mają czasu łapać złodziei, gwałcicieli i handlarzy narkotyków, a nasze sądy nie mają czasu zajmować się istotnymi sprawami. To nie jest margines, tych spraw są dziesiątki tysięcy rocznie, szacuje się że idzie na to ponad 80 mln zł naszych podatków. Gdyby podliczyć koszty społecznie kwota ta rośnie jeszcze bardziej. Powinniśmy przeznaczać te pieniądze na edukację młodzieży i zajęcia pozalekcyjne, a nie na poprawianie statystyk policji i zamykanie małolatów w aresztach z kryminalistami i blokowanie im możliwości zdobycia w przyszłości normalnej pracy.

  Osobiście uważam, że słuchanie Radia Maryja gorzej wpływa na myślenie niż zapalenie skręta, podobnie jak obżeranie się jedzeniem z McDonalda gorzej wpływa na zdrowie. Mimo to sądzę, że ludzie mają prawo żywić się w fast foodach i słuchać jakiego radia tylko chcą. Jeżeli chcemy coś zmienić to trzeba edukować małolatów i organizować im czas wolny, a nie wsadzać ich do więzień z kryminalistami.

  Zmiana prawa jest potrzebna po to żeby młodzi ludzie mieli możliwość je szanować, a nie uczyć się tego jak nie dać się złapać. Nie da się szanować prawa, które zabrania ci decydować o sobie, które wyklucza społecznie co trzecią młodą osobę. To jest bardzo ważny społecznie temat od którego zależy czy wyrośnie nam pokolenie, które ma szacunek do instytucji państwa, czy raczej pokolenie JP (dla niewtajemniczonych nie chodzi niestety o Jana Pawła II tylko o zwrot Jeb** Policję).

 • pogodny100

  0

  Beatka popatrzy do lustra i tez sie przeraza ,ona juz tak ma. Bez trawki ,nie da rady.

 • misia.19

  Oceniono 2 razy 0

  Klępa niech raczej coś zrobi z tymi tłustymi włosami, bo patrzeć nie można.

 • alina85l

  Oceniono 2 razy -2

  Ustawa zmierza w dobrym kierunku, obecna, restrykcyjna poza zwiększeniem spraw karnych nie wpłynęła na poziom narkomanii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX