Rząd chce budować centralny port lotniczy. Zamkną Okęcie?

PRZEGLĄD PRASY. Rząd przygotowuje plany budowy centralnego portu lotniczego dla Polski - pisze ?Rzeczpospolita?. Całość inwestycji mogłaby wynieść nawet 3,1 mld euro.
Gazeta powołuje się na słowa ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, według którego by sprostać rosnącemu ruchowi lotniczemu, budowa nowego portu powinna zakończyć się w 2020 roku, a to oznacza konieczność rozpoczęcia prac za dwa lata.

Dziennik podkreśla, że argumentami przemawiającymi za budową nowego lotniska są też ograniczone możliwości rozwoju istniejącego lotniska na warszawskim Okęciu i portu w Modlinie, który jeszcze nie zaczął nawet przyjmować pasażerów. Zdaniem "Rzeczpospolitej" jeden z rządowych wariantów przewiduje, że wraz z otwarciem nowego lotniska port w Warszawie, który obecnie w swoją rozbudowę inwestuje około 1,3 miliarda złotych, zostanie zamknięty.

Dziennik wyjaśnia, że zgodnie z analizą, rozbudowa Okęcia, tak aby było w stanie sprostać rosnącemu popytowi na usługi lotnicze, kosztowałaby 2,8 miliarda euro. Budowa nowego portu - 3,1 miliarda euro.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
Rząd chce budować centralny port lotniczy. Zamkną Okęcie?
Zaloguj się
 • netgrzegusz

  Oceniono 1 raz 1

  zwolnic Grabarczyka głupek chce budować nowy port a ludzie w wagonach sienie mieszczą, stare komunistyczne stacje śmierdzące krzywe pijane ryje konduktorskie jaki szef taka załoga dziurawe drogi autostrada 20km aby wyjechać z miasta w miłej atmosferze i potem zjeżdżamy na dziurawe drogi babus

 • hdrider

  0

  co za bzdurny tytul. od kilku lat mowi sie o drugim lotnisku, ktory przejmie wiekszosc lotow z okecia, albo wezmie na siebie lowcosty. ale nie o zamykaniu lotniska.

 • amiszaginal

  0

  A czy Grabarczyk ma tyle pieniążków,żeby kupić ziemię na nowy port lotniczy ?
  Chyba że dokupi ziemi gdzie na Wschodzie ?
  Słowo to pochodzi od słowa grabarz-grabić-grabie...
  Nic dobrego ze znaczenia tych słów nie wynika !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX