Hołdys do Tuska: Media są przesiąknięte Waszą walką. To ohydne

- Po raz pierwszy od wielu lat ludzie mogą zobaczyć spektakl, w którym nie będą kąsać się Tusk z Girzyńskim, Brudziński z Niesiołowskim. Tylko spotkają się ludzie z premierem rządu. Ludzie, którzy nie uczestniczą w tej grze - na początku spotkania artystów z premierem Donaldem Tuskiem muzyk Zbigniew Hołdys w emocjalnej przemowie rzucił kilka gorzkich słów o dzisiejszej Polsce.
Premier twarzą w twarz z artystami, którzy nie popierają już Platformy w "Drugim śniadaniu mistrzów">> CZYTAJ RELACJĘ NA ŻYWO

Zbigniew Hołdys zapytał premiera, czy wie, co się stało w społeczeństwie, że spotkanie z "trzema szarpidrutami" wzbudziło takie zainteresowanie? I sam sobie odpowiedział. - Po raz pierwszy od wielu lat ludzie mogą zobaczyć spotkanie, w którym nie będą kąsać się Tusk z Girzyńskim, Brudziński z Niesiołowskim. Tylko spotkają się ludzie z premierem rządu. Ludzie, którzy nie uczestniczą w tej grze - mówił muzyk.

Hołdys: "Od 20 lat Polską rządzi dynastia"

- Media są przesiąknięte Waszą walką - kto kogo uderzy w genitalia, kto komu ucho odgryzie - dodał Hołdys. Stwierdził, że politycy walczą sami dla siebie. - My jesteśmy tylko widzami i nie mamy na to wpływu - powiedział. Dodał, że to ohydne.

Zdaniem Hołdysa, gdyby Tusk usiadł w studio z Kaczyńskim, to nie byłaby dyskusja o problemach, tylko starcie.

- Polska nie jest demokratycznym krajem, bo jedna grupa polityków dostaje pieniądze, a inni nie. Od 20 lat Polską rządzi dynastia. Dyktujecie nam, na kogo mamy głosować. - Gdyby Owsiak chciał startować w wyborach, musiałby zapisać się do partii - powiedział Hołdys.

"Zamordowaliście kulturę"

I na koniec swojej przemowy powiedział premierowi - zawłaszczyliście media, wzięliście we własne ręce.

Wytknął też "zamordowanie kultury" - m.in. przez podniesienie VAT na honoraria artystów czy książki. - Otworzył pan tysiąc Orlików, a ile domów kultury? - pytał muzyk. - Do Orlików nie trzeba dokładać - ripostował premier.

Tusk, że jest otwarty na dyskusję i publiczną rozmowę z animatorami kultury.

Kto wygrał starcie premier vs celebryci? Zagłosuj w sondażu.

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (33)
Hołdys do Tuska: Media są przesiąknięte Waszą walką. To ohydne
Zaloguj się
 • budionnyj

  Oceniono 14 razy 12

  W przyszłym tygodniu Jarosław Kaczyński będzie robić pranie, natomiast po przemarszu 10 kwietnia zaprosi nas na lekcje gotowania ziemniaków.

 • siarymon

  Oceniono 12 razy 10

  @paw73; już ci kiedyś pisałem że śmierdzisz PiS-owskim smrodem i jadem,ale jedno musisz zrozumieć że tych co ty popierasz nie można dopuścić do władzy, ponieważ rozpiżdżą całą Polskę to co ten rząd zrobił to opozycja rozpiździ, kapito???

 • andre951

  Oceniono 12 razy 10

  ""- Media są przesiąknięte Waszą walką - kto kogo uderzy.....Dodał, że to ohydne .......zawłaszczyliście media, wzięliście we własne ręce """ Panie Hołdys, chyba żyjemy w innych krajach o nazwie Polska. Czy to wina Tuska, że media, dziennikarze tak bardzo pasjonują się tym, kto komu dołożył? To wy (bo przecież słyszę pana w TOKFM) nie powinniście wielu takich polityków zapraszać do studia !!! A zarzuty, że to politycy rządzą mediami, jest po prostu śmieszne - to raczej ci, którzy mają kasę na media, próbują w jakikolwiek sposób wejść w orbitę polityki. Ale pańską walkę o ""swoją kasę"" rozumiem , ja też wolałbym płacić mniej, a najlepiej w ogóle.

 • krypta.w

  Oceniono 12 razy 10

  Hołdys rżnie głupa i nie wie,że to kaczory i ich ekipa walczyły i walczą z Prezydentem i Rządem wybranym w demokratycznych wyborach.Artyści pokazali dziś swoją KURTURE!

 • akni21

  Oceniono 12 razy 10

  Panie Hołdys!Dla pana ważna jest tylko pana kasa a dla Premiera Tuska ważna jest kasa wszystkich Polaków.Być może nie ze wszystkim zawsze się udaje ale Premier stara się dbać o cały naród a nie tylko o pana gitarę!! A tak na marginesie:kim pan jest panie Hołdys???bo nie znam pana.

 • siarymon

  Oceniono 13 razy 9

  Hołdys uważam że jesteś tak samo debilowaty jak prezes PiS-u !!!!

 • akni21

  Oceniono 11 razy 9

  A poza tym niech pan też, panie Hołdys obniży stawki za swoje pitolenie to i na wsiach będą pana słuchać!!!

 • gucio-2

  Oceniono 13 razy 9

  tak tak o to całe postulaty środowiska artystów, kasa, upusty, koszty uzyskania a podatki to będziemy płacic my wszyscy. Ulgi artystom, rolnikom, politykom, sedziom prokuratorom, adwokatom i nie zapominać o dziennikarzach, wtedy bedzie dobry rząd i dobra Polska.
  Jeszcze dac im zgodę na marychę, gorzałę bez VAT-u, a ksiezom 25letnie gospodynie z dużymi cycami i chcicą na j.........nie. Posłom kur............y, gorzałę i rozgrzeszenie jak złapią syfa a tym starszym abonament na Playboya żeby mogli się na koszt podatnika onanizować to będzie dopiero kultura i DOM KULTURY dla elyty

 • romp

  Oceniono 15 razy 9

  hołdys do tuska ;"jak pan śmiał ruszyć moje 50% kosztów uzyskania
  gitary nie mogę odpisać od podatku"
  ot i mleko się rozlało

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX