Powołano nową radę nadzorczą publicznego radia

Siedziba Polskiego Radia w Warszawie

Siedziba Polskiego Radia w Warszawie (Fot. Wojciech Surdziel / AG)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała pięciu nowych członków Rady Nazdorczej Polskiego Radia, a także przedstawiła ich sylwetki. Wśród nich są: prawnik, profesor nauk humanistycznych i specjalista od zarządzania.
KRRiTV po przeprowadzeniu trzystopniowej procedury konkursowej powołała do Rady Nadzorczej Spółki Polskie Radio S.A.: Janusza Adamowskiego, Janusza Andrzejowskiego, Artura Andrysiaka, Marzennę Wojciechowską i Jana Wypycha.

Sylwetki nowych członków Rady Nadzorczej Polskiego Radia:

Janusz Adamowski

Jest profesorem nauk humanistycznych, posiada wykształcenie ekonomiczne oraz politologiczne. W pracy naukowej zajmuje się m.in. systemami medialnymi Unii Europejskiej oraz międzynarodowym obiegiem informacji. Pełni funkcję dziekana Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest ekspertem Sejmu RP, pracującym m.in. przy nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Posiada doświadczenie w zakresie nadzoru w spółkach mediów publicznych. Był dwukrotnie członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Radia SA.

Janusz Andrzejowski

Absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania Przemysłem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także prawniczych studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był prezesem Zarządu Radia Kraków S.A., a wcześniej członkiem rady nadzorczej tej spółki. Jest autorem publikacji naukowych z zakresu teorii i praktyki mediów.

Artur Andrysiak

Magister Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Był członkiem Rady Programowej Radia Merkury S.A. Pracował w mediach koncesjonowanych m.in. jako kierownik redakcji terenowej Radia Podlasie. Ma doświadczenie w zakresie nadzoru w spółkach spoza rynku mediów audiowizualnych. Zajmuje się teorią mediów.

Marzenna Wojciechowska

Radca prawny, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej doświadczenia zawodowe są związane z obszarem kultury i mediów audiowizualnych. Prowadzi obsługę prawną wielu instytucji kultury oraz nadawców. Jest też wieloletnim członkiem Komisji Prawa Autorskiego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje z organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i pokrewnymi.

Jan Wypych

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, historykiem i autorem publikacji m.in. z zakresu politologii. Był organizatorem konferencji dotyczących funkcjonowania mediów elektronicznych. Ma doświadczenie w zarządzaniu i nadzorze w spółkach prawa handlowego. Był trzykrotnie członkiem Rady Nadzorczej Spółki Polskie Radio S.A. Pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego tej rady. Obecnie jest urzędnikiem samorządu województwa mazowieckiego.

Dwóch kolejnych członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zostało wyznaczonych przez szefów resortów skarbu oraz kultury. Przedstawicielem ministerstwa kultury jest profesor Stanisław Jędrzejewski, a ministerstwa skarbu - Katarzyna Zielińska.

Zobacz także
  • Ustawa medialna wzbudza protesty branży i zwykłych internautów Ping-pong z Krajową Radą, czyli jak KRRiT chciała majstrować przy internecie

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy