Lacoste odcina się od Breivika

Firma Lacoste zwróciła się z prośbą do policji w Oslo, żeby usunęła ze zdjęć aresztowanego Andersa Breivika logo ich firmy. W dniu aresztowania norweski terrorysta, który doprowadził do śmierci 77 osób, miał na sobie czerwony sweter z charakterystycznym zielonym krokodylem - napisał norweski dziennik ?Dagblaadet?.
"Diabeł ubiera się w Lacoste" - napisał norweski dziennik parodiując tytuł amerykańskiego hitu kinowego sprzed kilku lat. Zdjęcia Andersa Breivika w swetrze wyprodukowanym przez francuską firmę obiegły media na całym świecie. Breivik wyraźnie ceni sobie tego producenta odzieży. Sweter z zielonym krokodylem Breivik miał na sobie w dniu, w którym dokonał masowego mordu na wyspie Utoya jak i w sądzie w dniu rozprawy. Na wielu zdjęciach na swoim profilu na Facebooku Breivik nosi wyprodukowane przez nich ubrania.

Lacoste z obawy o swój wizerunek zwróciła się dyskretnie do policji w Oslo z prośbą o wymazanie logo firmy ze zdjęć - napisał norweski dziennik "Dagblaadet". Firma poprosiła też policję o przekazanie Breivikowi, żeby w miejscach publicznych nie nosił ubrań wyprodukowanych przez Lacoste. Firma nie chce, żeby skojarzenia z osobą terrorysty psuły wizerunek firmy.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Lacoste odcina się od Breivika
Zaloguj się
  • zen3x

    0

    Dobrej jakości swetry przetrwają w każdej sytuacji, nawet tak ekstremalnej.

  • be-rtil

    0

    Przecież Lacosta niema w tym żadnego udziału.Zupełnie niepotrzebny i nieprzemyślany był komentarz dziennikarza norweskiego.Widać z tego że nie tylko w Polsce są głupki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX