John Galliano ukarany przez sąd za rasistowskie obelgi

Francuski sąd wymierzył słynnemu projektantowi mody Johnowi Galliano karę 6 tysięcy euro grzywny w zawieszeniu. Brytyjski projektant oskarżony był o obelgi o charakterze rasistowskim. Do incydentów doszło w październiku 2010 i w lutym 2011 roku, w jednej z paryskich kafejek.
50-letni John Galliano obrzucił wyzwiskami trzy osoby, dwie kobiety i mężczyznę, szydząc z ich żydowskiego i azjatyckiego pochodzenia. Przed sądem projektant bił się w piersi i przyznał do winy tłumacząc, że był pod wpływem alkoholu i środków uspokajających oraz, że puściły mu nerwy, gdyż jest przepracowany. Dodał, że nie pamięta wydarzenia, jakie miały miejsce w bistrze.

Oskarżyciel publiczny domagał się ukarania brytyjskiego projektanta grzywną nie mniejszą niż 10 tysięcy euro. Dom mody Diora, który zatrudniał projektanta, jednego z najbardziej znanych i oryginalnych w tym zawodzie, natychmiast zwolnił Johna Galliano po tym jak sprawa stała się głośna i trafiła do wiadomości publicznej. Galliano przez dwa miesiące przebywał w Arizonie gdzie przechodził kuracje odwykowe.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
John Galliano ukarany przez sąd za rasistowskie obelgi
Zaloguj się
  • wj1964

    0

    Ten człowiek ma facjatę jak Szwed z Potopu pod Częstochową, a może to rajtar z Czrnych Chmur. On wypowiada się na temat Żydów ? Śmieszne.

  • bezspokoju

    0

    Popatrzcie na niego, on zgarnia Waszą kasę, a Wy jak te cielęta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX