Straszący Europę min. Rostowski to nie jest temat dnia w zachodnich mediach

Przemówienie min. Rostowskiego w Parlamencie Europejskim był w środę w Polsce tematem dnia. Ale jak mówi Tomasz Bielecki z ?GW? niewiele uwagi poświęcają mu poza Polską. Wystąpienie szefa polskich finansów pojawia się przede wszystkim w kontekście towarzyszących mu przemówień szefa KE Jose Barroso i komisarza ds. walutowych i gospodarczych Olli Rehna.
Przemówienie min. Jacka Rostowskiego PRZECZYTAJ CAŁOŚĆ>>

Jak mówił w Komentarzach Radia TOK FM korespondent "GW" w Brukseli, dzisiejsze gazety nie poświęciły zbyt wiele uwagi wystąpieniu naszego ministra.

A polskim politykom min. Jacek Rostowski opowiadający o możliwości wybuchu wojny dał możliwość rozwinięcia skrzydeł. Zaraz po wystąpieniu w Parlamencie Europejskim usłyszeliśmy m.in., że to kompromitacja i należy zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego.

Ministra finansów bronili jedynie politycy PO. - Proszę traktować słowa Rostowskiego jako dramatyczne ostrzeżenie wobec tych wszystkich polityków (strefy euro), którzy przez długie, długie miesiące, zamiast podejmować decyzje, utonęli w takiej niemożności - powiedział premier Donald Tusk.

Figurami retorycznymi nikt się nie zajmuje

Zdaniem Tomasza Bieleckiego reakcje na przemówienie min. Rostowskiego w Polsce można porównać do uwagi, jaką w naszym kraju wzbudziła awantura po przemówieniu w PE premiera Tuska. - A w Brukseli i Strasburgu ta awantura przeszła bez echa - przypomniał dziennikarz "GW".

- Ta przesadzona anegdota na temat wojny została odczytana jako figura retoryczna, więc nie jest tematem ani szczególnych rozmów, ani prasy niepolskiej. Poza tym fragmentem analiza przedstawiona przez min. Rostowskiego jest zbieżna z głównym nurtem w europejskiej polityce. Słowa, że bez strefy euro nie będzie Europy kilka razy powtarzała już m.in. kanclerz Angela Merkel - mówił.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Straszący Europę min. Rostowski to nie jest temat dnia w zachodnich mediach
Zaloguj się
 • fudalejw.1

  Oceniono 1 raz 1

  Łże - "GW"

 • fudalejw.1

  Oceniono 1 raz 1

  Minister Rostowski powinien koniecznie podać
  nazwisko bankiera,który chce swoim dzieciom
  z powodu zbliżającej się wojny załatwić zieloną
  kartę do Ameryki. Dzieci tego bankiera będą wylegiwały
  się w Ameryce a młodzi Polacy będą mięsem armatnim
  agresora prawdopodobnie z zachodu lub wschodu a on
  sam prawdopodobnie będzie siedział a właściwie ukrywał
  się w schronie.
  W związku z brakiem patriotyzmu i naganna postawą szefa banku ?
  powinie on natychmiast zostać zwolniony z pracy - powinien
  osobiście to dopilnować D.Tusk i V.Rostowski.

 • fudalejw.1

  0

  W Polsat NEWS Vincent Rostowski za brak wojny obwinił Jarosława Kaczyńskiego.
  Vincent - do boju ura,ura,ura - wajna !!!

 • tegepe

  0

  "Straszący Europę min. Rostowski to nie jest temat dnia w zachodnich mediach" - a dlaczego taki idiotyzm miałby być tematem zachodnich mediów? Idiotów się przedstawia w programach rozrywkowych, a nie w opiniotwórczych mediach.

 • skok

  0

  min. Rostowski to nie jest temat dnia w zachodnich mediach.

  I nigdy nie był. Nawet wtedy,gdy majaczył coś o "zielonej wyspie". Tego pokroju polityka nikt nie będzie przecież analizował.

 • mepislover

  0

  @marika-live
  nie wiem, czego przykładem jesteś Ty, ale nie wypada na kulturalnym przyjęciu np. z ciocią czy babcią opowiadać kawałów jak Stasiek obracał Bronkę w stodole ...
  Notabene nie jestem ani wielbicielem PIS ani PO, jestem zwykłym płatnikiem podatku- który wymaga, aby polityk, który reprezentuje kraj zachowywał się w miarę poprawnie na forum świata ....;)

 • marika-live

  0

  @mepislover
  No właśnie ty jestes przykładem, jak PiS-owcy prostego tekstu nie potrafią zrozumieć. Rostowski nie mówił o zielnoej karcie do USA dla siebie, tylko opowiadał anegdotę, że ktoś mu to mówił.

 • mepislover

  0

  Ciekawe, że dla Pana Jacka Rostowskiego posiadanie paszportu , czy zielonej karty USA jest gwarancją bezpieczeństwa ....
  Czyżby historia zataczała koło do stanu przed 1939 ?
  Na szczęście w UE nie zrobił prawdopodobnie na nikim większego wrażenia ten ciąg przyczynowo- skutkowy według JR :D

 • opatrumiaredagdynia

  0

  jakoś nie zauważyłem, żeby ktokolwiek kiedykolwiek cytował "zieloną wyspę" na serwisach finansowych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX