W Chinach sklonowano bohaterską świnię

Chińscy naukowcy sklonowali prosiaka, który w 2008 roku, podczas tragicznego trzęsienia ziemi w Syczuanie, przed ponad miesiąc przetrwał pod gruzami. Dziennik "South China Morning Post" poinformował dziś o sukcesie badaczy.
Naukowcom z miasta Shenzhen udało się wyhodować 6 świnek o takim samym DNA, co Zhu Jianqiang czyli "Wytrwały Prosiak". Gazeta podaje, że jego klony mają nawet takie samo znamię na ryjkach, co sławny prosiak.

Zwierzę, po tym, jak przetrwało 36 dni pod gruzami budynku zniszczonego w trzęsieniu ziemi, było traktowane jak bohater narodowy. Prosiak przeżył, gdyż jadł odpadki, które znalazł pod gruzami oraz pił deszczówkę. Teraz ważące 150 kilogramów zwierzę ma pięć lat, co odpowiada 60 latom ludzkim. Cieszy się dobrym zdrowiem.

Ponad trzy lata temu trzęsienie ziemi o sile 8 stopni w skali Richtera poważnie zniszczyło Syczuan w środkowych Chinach i część sąsiednich prowincji. Zginęły wówczas tysiące ludzi, a setki tysięcy pozostały bez dachu nad głową.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
W Chinach sklonowano bohaterską świnię
Zaloguj się
  • atleista

    0

    Naszych świń nie trzeba klonować. Cały czas są przy korycie i nigdy ich nie ubywa.

  • cxce-zar

    0

    Aż strach pomyśleć co by to było gdyby potrafili klonować mohery.Ilu Rydzyków było by do wykarmienia w Polsce,ilu Kaczyńskich?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX