Nowy rząd Libii: Kaddafi ukrywa się przy granicy z Algierią

- Mamy powody, żeby uważać, że Muammar Kaddafi ukrywa się w okolicy miasta Ghadamis przy granicy z Algierią. Pomaga mu plemię Tuaregów - powiedział wysoki rangą libijski dowódca wojsk podlegających rządowi tymczasowemu.
- Plemiona Tuaregów wciąż wspierają Muammara Kaddafiego i mamy powody, żeby sądzić, że to właśnie wśród nich ukrywa się były libijski przywódca - powiedział Hiszam Buhagiar, wysoki rangą libijski wojskowy, odpowiedzialny za ściganie Kaddafiego. Stwierdził też, że w zeszłym tygodniu dyktator najprawdopodobniej przebywał w okolicy miasta Samnu, a teraz przemieścił się w stronę Ghadamis, czyli 550 km na południowy zachód od stolicy. - Wiemy też, że syn Kaddafiego, Saif al-Islam, przebywał w Bani Walid, a drugi syn, Mutassem, w Syrcie, rodzinnym mieście Kaddafich. Obydwoje rozważają ucieczkę do Nigru - poinformował Buhagiar.

Ostatni bastion Kaddafiego otoczony

Syrta, jeden z ostatnich bastionów wspierających Kaddafiego, został otoczony przez siły Libijskiej Rady Tymczasowej (NTC) i zbombardowany przez samoloty NATO. Zdobycie Syrty, 450 km na wschód od Trypolisu, przybliży NTC do przejęcia kontroli nad całym krajem. Buhagiar twierdzi, że większość plemion na południu Libii jest wrogo nastawiona do Kaddafiego, więc mogę liczyć na ich współpracę.

- Arabowie zamieszkujący południe kraju zwalczają lojalne wobec Kaddafiego plemiona Tuaregów. My próbujemy z nim negocjować. Te rozmowy mogą okazać się kluczowe dla naszych poszukiwań - stwierdził.

Córka Kaddafiego Aisza, jej bracia Hannibal i Mohammed, matka Safia oraz inni członkowie rodziny uciekli z Libii do Algierii, gdzie przebywają do tej pory.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Nowy rząd Libii: Kaddafi ukrywa się przy granicy z Algierią
Zaloguj się
  • halo_kotek

    0

    a ja myślałem, że zamieszkał w 3 piętrowej willi na Żoliborzu

  • najlepszy.formoza

    0

    Dywanowe naloty samolotów NATO na Trypolis zrównały to miasto z ziemią zabijając tysiące libijskich kobiet i dzieci.Bandy morderców uzbrojone przez NATO i nazywane przez nie "partyzantami" pod doweództwem terrorysty z Al-Kaidy wkroczyły do zbombardowanego Trypolisu i dobijały strzałem w tył głowy jeczących rannych mieszkanców pod gruzami domów,których atak NATO nie zabił od razu.Czarnego murzyna który był ogrodnikiem w jednym z bogatszych domów banda morderców ,sorry..."partyzanci" chwycili,pobili,obcięli dłonie i stopy i zaczeli się brac do sciągania z niego skóry.Do dziennikarza wojennego z Włoch który to widział i chciał zrobić zdjęcia bandyci podlecieli,odebrali kamerę i powiedzieli ze jak nie spie... natychmiast to utna mu łeb aż oprzy samej dupie.Wiec posłusznie spie...ł i teraz mówi ze nie może potwierdzić że "partyzanci" morduja murzynów i obdzieraja ich ze skóry bo tego nie widział Nie widział bo spie...ł.Ale to "nasi " mordercy współpracujacy z NATO,którzy oddali libijskie złoza ropy w ręce USA,Francji,Anglii i Włoch więc Trybunał w Hadze im nie grozi. No nie ?. Dywanowe naloty samolotów NATO na Syrtę zrównały to miasto z ziemią zabijając tysiące libijskich kobiet i dzieci.Bandy morderców uzbrojone przez NATO i nazywane przez nie "partyzantami" pod dowództwem terrorystów z Al-Kaidy wkroczyły do zbombardowanej Syrty i dobijały strzałem w tył głowy jeczących rannych mieszkanców pod gruzami domów,których atak NATO nie zabił od razu.Czarneych murzynów który byli robotnikami sezonowymi banda morderców ,sorry..."partyzanci" chwycili,pobili,obcięli dłonie i stopy i zaczeli się brac do sciągania z nich skórybo popierali Kadafiego !.Do dziennikarzy wojennych z Francji którzy to widzieli i chcieli zrobić zdjęcia bandyci podlecieli,odebrali kamerę i powiedzieli ze jak nie spie... natychmiast to utna im łeb aż oprzy samej dupie.Wiec posłusznie spie...li i teraz mówią ze nie mogą potwierdzić że "partyzanci" morduja murzynów i obdzieraja ich ze skóry bo tego nie widzieli Nie widzieki bo spie...li .Ale to "nasi " mordercy współpracujacy z NATO,którzy oddali libijskie złoza ropy w ręce USA,Francji,Anglii i Włoch więc Trybunał w Hadze im nie grozi. No nie ?.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX