Saif al-Islam Kaddafi gotowy stanąć przed Trybunałem w Hadze

Saif Al-Islam Kaddafi, syn zabitego dyktatora Libii, oraz były szef wywiadu Abdullah al-Senussi poinformowali, że są gotowi oddać się w ręce Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze - podał wysoki rangą przedstawiciel Narodowej Rady Libijskiej.
Wczoraj przedstawiciele NRL informowali, że Saif próbuje uciec z Libii do Nigru z fałszywym paszportem szlakiem przemytniczym.

Saif al-Islam poszukiwany jest listem gończym przez Interpol i Międzynarodowy Trybunał Karny. W ubiegły czwartek obie instytucje wezwały syna byłego dyktatora, aby się poddał i oświadczyły, że zapewnią mu bezpieczny transport do Hagi, gdzie mieści się siedziba MTK.

Syn Kaddafiego miałby być sądzony za zbrodnie przeciwko ludzkości. Saif al-Islam był uważany za następcę Muammara Kaddafiego. Studiował w London School of Economics. Kiedyś postrzegano go jako "możliwą do zaakceptowania twarz libijskiego reżimu", ale gdy wybuchło powstanie, groził przeciwnikom ojca ciężkimi konsekwencjami, jeśli antyreżimowe protesty nie ustaną.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Saif al-Islam Kaddafi gotowy stanąć przed Trybunałem w Hadze
Zaloguj się
  • anna-888

    Oceniono 2 razy 2

    To bardzo mozliwe, ze sam podda sie do Hagii. Dlaczego Haga nie sciga innych mordercow w tym BUSHA - boi sie !!

  • eurotrendywppl

    Oceniono 2 razy -2

    W ten sposób unika sprawiedliwości ludowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX