Nie płakali dość mocno po Kimie, zostaną zesłani

Władze Korei Północnej zaczynają karać obywateli, którzy nie dość mocno rozpaczali po śmierci Kim Dzong Ila - donosi portal ?Daily NK?. Grozi im zesłanie do obozu pracy.
- Władze ogłosiły, że będą karać zesłaniem do obozu pracy na co najmniej pół roku wszystkich, którzy nie uczestniczyli w oficjalnych obchodach żałobnych po śmierci Kim Dzong Ila lub byli na nich, ale nie płakali zbyt mocno i szczerze nie rozpaczali - donosi źródło portalu w Korei Północnej.

Dodatkowo za "rozpowszechnianie plotek" o dynastii Kimów grozi zesłanie do obozu reedukacyjnego, nie różniącego się wiele od obozu pracy, albo na wieś. Na terenach wiejskich sytuacja ludności jest dużo gorsza niż w miastach, gdzie mieszkają partyjni przywódcy.

Pierwsze "sądy ludowe" w takich sprawach odbyły się jeszcze w zeszłym roku i trwały do 8 stycznia. Mają one wytworzyć "atmosferę strachu i podejrzeń". Zwiększenie kontroli nad obywatelami ma zapewne służyć lepszej i szybszej transformacji władzy .

Jednocześnie władze rozpoczynają już kształtowanie kultu jednostki w stosunku do nowego dyktatora kraju - Kim Dzong Una. Wszyscy Koreańczycy muszą studiować dwa razy dziennie o jego "wspaniałości". W dodatku władze coraz częściej opowiadają o cudach, jakie zdarzyły się po śmierci poprzedniego dyktatora. Najnowsze to: płaczące ze smutku niedźwiedzie oraz tajemnicze stada srok krążące nad grobem "ukochanego przywódcy".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (5)
Nie płakali dość mocno po Kimie, zostaną zesłani
Zaloguj się
 • juzew69

  Oceniono 1 raz 1

  Te sroki latały, żeby obsr... to mauzoleum, wszystko jasne!

  PS. Gdybym był Koreańczykiem miałbym już wyrok wydany na siebie, a w Polsce mogę tak napisać o każdym i nic mi nie grozi, Panie lesławie28.

 • chri-s48

  Oceniono 1 raz 1

  I tak im dopomóż KIM DŻON KILL - a te niedźwiedzie płaczące i sroki fruwające to chyba wzięli z cyrku.

 • halo_kotek

  0

  a tak się wszyscy naśmiewali, że narodowe pranie mózgów
  że korea ryczy

  teraz widzicie czemu
  one nie są takie durne jak sie wydaje

 • atleista

  0

  Jeśli nie płakałem, stojąc na środku ulicy w centrum miasta, gdy na Wawelu chowano Najwybitniejszego z Polaków, to czy po dojściu do władzy jego Równie Wybitnego Brata, pójdę siedzieć za brak okazywanego ogromnego żalu i wielkiego szacunku dla Najukochańszego Wodza?
  Był już u nas kiedyś taki jeden z wąsem, co chciał nam zrobić drugą Japonię. Skąd mam wiedzieć, czy ten z próchnicą nie zrobi mi drugiej (a raczej trzeciej) Korei?

 • staruszek1949

  0

  WKRÓTCE te WSZYSTKIE bydlaki BEZ WYJATKU BĘDĄ WISIEĆ !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX