Amanda Knox dostanie za wspomnienia 4 miliony dolarów

Amerykanka Amanda Knox, którą sąd we Włoszech uniewinnił od zarzutu zabójstwa brytyjskiej koleżanki, podpisała umowę z oficyną HarperCollins na wydanie wspomnień. Ma dostać za to 4 miliony dolarów.
- Knox przedstawi pełną wersję wydarzeń, które skończyły się czteroletnim pobytem w areszcie w Perugii, a także walkę z włoskim systemem sprawiedliwości - powiedział przedstawiciel wydawnictwa HarperCollins.

Knox ma ujawnić nigdy wcześniej niepublikowane informacje dotyczące jej historii. Także wpływ, jaki na jej przetrwanie w areszcie miało wsparcie rodziny. Zapowiada, że ujawni wiele szczegółów związanych z zachowaniem się włoskiej policji i służby więziennej. Książka, która nie ma jeszcze tytułu, ma ukazać się na początku 2013 r.

Oskarżona o morderstwo

Amerykanka Amanda Knox i jej były chłopak Włoch Raffaele Sollecito zostali w październiku ub.r. uniewinnieni przez włoski sąd apelacyjny w Perugii. Knox i Sollecito byli oskarżeni o brutalne zabójstwo brytyjskiej studentki Meredith Kerchner. Oboje nigdy nie przyznali się do winy. Proces od kilku lat elektryzował media i opinię publiczną po obu stronach Atlantyku. Do zbrodni doszło 1 listopada 2007 roku. Knox, Sollecito i Kercher byli wówczas studentami uczelni w Perugii. 22-letnia Meredith została znaleziona naga w kałuży krwi w domu, który wynajmowała wspólnie z Knox. Miała poderżnięte gardło.

Prokuratura twierdzi, że Kercher została zamordowana w czasie próby gwałtu i za odmowę udziału w seksualnej orgii. Zarówno Knox, jak i Sollecito zaprzeczali tej wersji wydarzeń.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Amanda Knox dostanie za wspomnienia 4 miliony dolarów
Zaloguj się
 • maklakiewicz

  0

  macie grubego MINUSa za kasowanie wszystkich komentarzy po aktualizacji tekstu, więcej tu nie wejdę do was!!
  AMEN

 • falowod

  0

  Demonstracja jak w Italii robi sie sprawiedliwosc,niczym w \Polsce.Dasz ! to pojedziez!
  Rodzice dali to corka odzyskala wolnosc.A zeby ktos nie zmienil zdania to prysnela do USA ktora swych obywateli nie wydaje nikomu! jesli sa biali i pochodza z anglo-saxon .
  Moim zdaniem zabila i uniknela sparwiedliwosci.Dobrze ze choc posiedzila troche w pierdlu aby na cale zycie pamietala co ja czeka !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX