Francuzi ostrzegają: nowa polityka Google sprzeczna z prawem UE

Francuscy inspektorzy ds. ochrony danych osobowych ostrzegają, że nowa polityka prywatności firmy Google jest sprzeczna z unijnym prawem.
O konflikcie między europejskim prawem ds. ds. ochrony danych osobowych z nową polityką Google informowali już unijni inspektorzy. Na ich prośbę sprawie przyjrzała się francuska Krajowa Komisja Ochrony Informacji i Wolności (CNIL).

Podała ona dzisiaj, że wstępna analiza polityki Google nie spełnia wymogów Europejskiej Dyrektywy Ochrony Praw Osobowych. Francuscy inspektorzy powiedzieli także, że wyjaśnienia Google, w jaki sposób firma będzie wykorzystywać dane, są zbyt niejasne i trudne do zrozumienia nawet dla specjalistów.

Google na nowo

Od kilkunastu tygodni Google informuje o zmianach polityki prywatności. Powiadomienia wyświetlają się na stronach wyszukiwarki, skrzynki pocztowej Gmail czy YouTube. Choć europejscy inspektorzy ds. ochrony danych osobowych apelowali o opóźnienie, nowe reguły wchodzą w życie już 1 marca.

Nowe zasady nie oznaczają, że Google będzie zbierać więcej informacji niż dotychczas, ale że po raz pierwszy zostaną one wykorzystane do stworzenia czegoś w stylu szczegółowego profilu internauty. Te plany właśnie budzą wątpliwości Brukseli.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (4)
Francuzi ostrzegają: nowa polityka Google sprzeczna z prawem UE
Zaloguj się
 • villk

  Oceniono 3 razy 3

  ja tez ostrzegam ..od trzech tygodni ostrzegam i nikt nie słucha....

 • passtorian

  Oceniono 2 razy 2

  Pogonia Google z Europy tak jak to zrobili Chinczycy w swoim kraju czy nie?

  Mam odpowiedz: nie mysle.

  Co by ta nasza biedna Europa zrobila bez anerykanskiego Google? Zmienia prawo europejskie tak zeby do Googla pasowalo. I pozycza...dolary na ta przerobke. Mam nowa nazwe dla Europy - Wasalszczyzna. Mam nadzieje ze nazwa sie przyjmie. Pasuje jak ulal.

 • funkenschlag

  Oceniono 1 raz 1

  Europejskie prawo przewiduje, że na życzenie wszystkie dane muszą być usubięte z bazy danych. Wg Google można je przechowywać po skasowaniu konta.

 • mr.knox

  Oceniono 3 razy 1

  Rezimowi moskiewskiemu tez wszystko przeszkadzalo jak obenie rezimowi brukselskiemu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX