Zdjęcia posiniaczonej Tymoszenko. Biegli: Była bita twardymi przedmiotami

Portal ?Ukraińska Prawda? opublikował zdjęcia śladów domniemanego pobicia Julii Tymoszenko. Miało do niego dojść w nocy z piątku na sobotę, gdy skazana była przewożona z więzienia do szpitala.
Zdjęcia wykonano w środę, a zatem pięć dni po incydencie. Widać na nich 2-3-centymetrowy siniak na lewej ręce, o wiele mocniej stłuczony łokieć, a także potężny siniak wielkości dłoni w okolicach podbrzusza. Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Nina Karpaczowa, której podwładny wykonał fotografie, przekazała je unijnym dyplomatom w czasie spotkania w Kijowie. Biegli lekarze sądowi, których wnioski opublikowała "Ukraińska Prawda", uznali, że siniaki mogą być wynikiem uderzeń twardymi przedmiotami. Jeden z nich mógł powstać, gdy Julię Tymoszenko mocno chwycono za rękę.

Wiceminister zdrowia Rajisa Mojsiejenko twierdzi, że była premier jest w dobrej formie, ale nie chce, aby badali ją lekarze. Jest to ta sama urzędniczka, która tydzień temu zapewniała, że w czasie przewożenia Julii Tymoszenko do szpitala z więzienia nie doszło do żadnych incydentów, a chora sama zgodziła się na leczenie. Dopiero później jeden z przedstawicieli Służby Więziennej poinformował, że była premier nie chciała pójść do karetki, wobec tego zastosowano - jak to określił - "fizyczny wpływ" i zaniesiono ją do samochodu. Zaprzeczył jednak, aby skazana była bita, jak sama twierdzi.

Tymoszenko, główna przeciwniczka polityczna prezydenta Wiktora Janukowycza, została uwięziona w październiku ubiegłego roku. Odsiaduje wyrok siedmiu lat więzienia za nadużycia, do których doszło przy zawieraniu przez jej rząd umów gazowych z Rosją w 2009 roku.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (22)
Zdjęcia posiniaczonej Tymoszenko. Biegli: Była bita twardymi przedmiotami
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 9 razy 7

  Przecież ta pani służyła sobie i Moskwie, o ile pamiętam. Więc o co chodzi?

 • duokwak

  Oceniono 5 razy 5

  ...a konkretnie twardą pałą ,i takiej potrzeba naszym tępym politykom,może brali by odpowiedzialność za swoje durne poczynania...

 • przyganiacz

  Oceniono 6 razy 4

  Zdjęcia posiniaczonej Tymoszenko.

  S Y M U L A N T K A
  Ta pani przebywa w więzieniu, a nie w wykwintnym hotelu. Ma się za świętą krowę, mimo iż skazano ją prawomocnym wyrokiem. Nie ma żadnych przeciwskazań by byłych polityków sądzić za nieprzestrzeganie prawa podczas ich kadencji - Ukraina dała przykład, a polityków w innych krajach ogarnął strach, np. z niemieckiej SPD. W Polsce też należy to zastosować i to jak najszybciej, by nigdy nie pojawili się nowi mesjasze IV RP.
  Siniaków można sobie bez problemu narobić własnymi siłami - wystarczy walnąć łokciem o ścianę, szczypnąć się w brzuch itp . Po to, by je pokazać na obukcji. Gdyby zrobił je kto inny, to by do obdukcji w ogóle nie dopuścił, dopóki siniaki nie znikną...

 • bogatata

  Oceniono 10 razy 4

  Jak miło,jak dobrze,że gdzieś się wsadza złodziei z górnej półki.Generalnie oni się czują bezkarni.Mają swoje triki ,uniki....aż tu nagle bęc!!wsadzili krętaczkę.No i wielkie halo,wielkie lamenty,bo inni krętacze,dyletanci i.t.p. nie lubią takich rzeczy.Oni chcą się czuć bezpieczni w swoich figlach.
  Jakiś pan pieprzony profesor pierdzieli,że to fe,że tak się nie robi z przeciwnikiem politycznym,choć jest upaprana po pachy.Nie rozumiem!!Zwykły złodziej idzie siedzieć,więc złodziej z najwyrzszej półki powinien tym bardziej.
  Pierdolona międzynarodowa klika.
  Więzień stawiał opór,więc więzień obskoczył lanko...normalka.więzienie to kara.

 • anakonda22

  Oceniono 13 razy 3

  ..Jula mająca na karku 7 lat ciupy.......nie dziwota, że kobita kombinuje..samookaleczenia to standard..szczególnie u bab.../ciekawe, że na wikcie więziennym, przytyła/...

 • staryrys48

  Oceniono 4 razy 2

  Więzienie to nie sanatorium, tam panuje przemoc, obojętnie w jakim kraju. A nasi politycy niech nie zabierają głosu gdyż w Polsce paru więźniów którzy mieli być świadkami popełniło samobójstwo.

 • najdul6

  Oceniono 3 razy 1

  tak powinni być karani wszyscy politycy jak coś źle zrobili to do paki na parę lat,uważam że ta szmata Tymoszenko siedzi słusznie w więzieniu

 • passtorian

  Oceniono 11 razy 1

  Kary cielesne dla nieposlusznych wiezniow to normalka. I tak powinno byc jesli sie chce utrzymac porzadek w takim miejscu.

 • aldisek

  0

  Ciekawi mnie, ile latek i za co załapie Janukowycz, gdy przegra wybory.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX