List Obamy: Żałuję tego błędu [SKAN]

Prezydent Bronisław Komorowski upublicznił list od prezydenta Baracka Obamy. Prezydent USA napisał, że użył frazy "polskie obozy śmierci" nieumyślnie, i stwierdził, że "żałuje tego błędu".
"W stwierdzeniu "polskie obozy śmierci" zamiast "nazistowskie obozy śmierci w okupowanej przez Niemcy Polsce" nieumyślnie użyłem frazy, która zabolała Polaków. Polska ma pełne prawo walczyć o eliminację (frazy) z publicznej dyskusji na całym świecie. Żałuję tego błędu" - napisał Obama.

Obama zapewnił, że pamięta o cierpieniach Polaków w czasie II wojny światowej, kiedy "naziści zabili 6 mln Polaków". "Odwaga polskiego ruchu oporu jest jednym z największych przykładów heroizmu w historii" - napisał prezydent USA.

Na końcu listu zaznaczył, że "Polska jest jednym z najsilniejszych i najbliższych sojuszników USA" i jest pewien, że "razem będą zmagać się z wyzwaniami XXI wieku w Europie i na świecie".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (4)
List Obamy: Żałuję tego błędu [SKAN]
Zaloguj się
 • jpjareck

  Oceniono 10 razy 8

  Skandal normalnie!!! Do polskiego prezydenta pisać po angielsku!!! Co na to Hoffman?

 • era_matolkiewicza

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wybaczę!!! Musi to wyszczekać NA KOLANACH!!!Przed portretem ŚP. Prezydenta Kaczyńskiego który zawiśnie w Sali Owalnej. Każdego 10. dnia miesiąca! I musi przyjąć Profesora Biniende oraz publicznie przyznać że BYŁY DWA WYBUCHY!!! ORAZ wpłacac regularne datki na Radio Maryja! (nr konta w Stanach jest dla ułatwienia na stronie)

 • xzqbq7

  Oceniono 2 razy -2

  Nie znalazem zwrotu 'I apologize'. 'Regret' to nie to samo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX