Rupert Murdoch o skandalu: Książę Harry? Dajcie mu spokój

"Książę Harry? Dajcie mu spokój. Może i jest na garnuszku publicznym w ten czy inny sposób, ale publiczność go kocha, nawet jeśli chodzi o Las Vegas" - napisał na Twitterze magnat medialny Rupert Murdoch. Co ciekawe, wcześniej tabloid Murdocha "The Sun" jako pierwsza gazeta w Wielkiej Brytanii opublikował nagie zdjęcia księcia.
Publikacja w "The Sun" wywołała falę krytyki. Czytelnicy wysłali do urzędu odpowiedzialnego za kontrolę prasy ponad 850 skarg. Większość z nich dotyczy naruszenia prywatności Harry'ego. Sam Murdoch, wnioskując z najnowszego wpisu na Twitterze, też trzyma stronę księcia. Dlaczego więc tabloid zdecydował się na publikację?

Reporterzy dziennika "The Independent" twierdzą, że to nie kto inny jak Murdoch kazał redaktorom tabloidu pokazać zdjęcia. Miała to być demonstracja siły wobec sędziego Briana Levesona, który prowadzi śledztwo ws. hakowania poczt głosowych celebrytów. W ten skandal zamieszani są redaktorzy gazet należących do Murdocha.

Jako pierwszy nagie zdjęcia księcia Harry'ego opublikował amerykański portal plotkarski TMZ. Fotografie zrobiono na prywatnej imprezie w apartamencie hotelowym w Las Vegas.

Wyniki sondażu: Brytyjczykom nagi Harry nie przeszkadza

Z sondażu YouGov przeprowadzonego dla Sunday Timesa wynika, że 68 proc. Brytyjczyków uważa, iż zachowanie księcia Harry'ego było dopuszczalne jak na młodego singla uczestniczącego w prywatnej imprezie. 75 proc. respondentów stwierdziło, że nadal ma pozytywny obraz Harry'ego. 61 proc. - że "The Sun" postąpił źle publikując fotografie.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Rupert Murdoch o skandalu: Książę Harry? Dajcie mu spokój
Zaloguj się
  • ciemnyludd

    Oceniono 4 razy 4

    Skandal polega na tym że większość poddanych Jej Królewskiej Mości dotąd NIE WIEDZIAŁA że Książę Harry ... MA TYŁEK...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX