Irański duchowny się skarży: Pobiły mnie dwie kobiety

Jeden z islamskich duchownych z prowincji Semnan w północnym Iranie twierdzi, że został dotkliwie pobity przez dwie kobiety. Wcześniej zwrócił paniom uwagę, że są nieodpowiednio ubrane - podaje ?Huffington Post?.
Hojatoleslam Ali Beheshti, najważniejszy duchowny w mieście Shahrmirzad, opowiedział o incydencie w wywiadzie z agencją informacyjną Mehr. W ubiegłym miesiącu zwrócił uwagę dwóm spotkanym na ulicy kobietom, że ich strój "narusza zasady społeczne i prawa islamu", i poprosił je, żeby się zakryły. Jedna z kobiet ostro zareagowała na taką uwagę.

- Nie tylko się nie zakryła, ale zaczęła mnie obrażać. Poprosiłem ją, żeby przestała, ale zaczęła krzyczeć i mi grozić. Popchnęła mnie, upadłem na plecy na ziemię. Od tego momentu nie wiem, co się działo, pamiętam tylko kolejne kopniaki i obrazy - opowiadał.

Duchowny twierdzi, że przez trzy dni po pobiciu leżał w szpitalu i nadal potrzebuje pomocy swojej żony przy jedzeniu i ubieraniu się.

Irańskie prawo nakazuje kobietom ubieranie hidżabu od czasu rewolucji islamskiej w 1979 roku.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (5)
Irański duchowny się skarży: Pobiły mnie dwie kobiety
Zaloguj się
 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 17 razy 17

  No i dobrze, że nalały islamomohera, to współczesne wcielenie faszyzmu. Niech się zgredek cieszy, że mocniej nie obskoczył.

 • duokwak

  Oceniono 11 razy 11

  Powinno się naparzać czarowników wszystkich religii,aż do skutku lub ze skutkiem śmiertelnym.
  Przestali by ograniczać ludzi i robić im wodę z mózgów.

 • ggrzegorz70

  Oceniono 9 razy 9

  Nie wiem, czy jest jakiś powód, dla którego się tym chwali? Może czuje się niedowartościowany tym, że tylko dwie się na niego rzuciły?

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 8 razy 8

  Śliczne...

 • neostrada72

  Oceniono 2 razy 2

  Za mało zrobiły!Powinny mu obciąć klejnoty rodzinne i rzucić psom,ale wątpię czy chciałyby takie,,świętości'' ruszyć.Cholerni koziojebcy traktują swoje piękne kobiety,jak zwiarzęta na targu.Dobrze mu zrobiły.Tak ludziom zaczadzaja umysły WSZELKIE religie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX