Chrześcijańskie dzieci oskarżone w Egipcie o obrazę islamu

Egipski sąd nakazał uwolnienie dwojga koptyjskich dzieci oskarżonych o obrażanie islamu. W sprawę zaangażował się osobiście prezydent Mohammed Mursi.
Dzieci uwolniono ze względu na ich wiek - 9 i 10 lat. Nie wiadomo jednak, czy wycofano zarzuty prokuratorskie. Zatrzymano je na początku tygodnia w mieście Beni Sewif na południu kraju.

Zarzucano im obrazę islamu przez oddanie moczu na Koran. Za to miały siedzieć tydzień w poprawczaku.

Tak się jednak nie stało, a w sprawie interweniował prezydent Egiptu Mohammed Mursi. Uznał on, że zatrzymanie byłoby pogwałceniem konwencji o ochronie praw dziecka, którą Egipt podpisał. Wcześniej interweniował u niego jeden z Koptów.

Przed miesiącem koptyjski nauczyciel został skazany na 6 lat więzienia za obrazę proroka Mahometa i prezydenta Egiptu na portalu społecznościowym Facebook. Przedstawiciel Koptów jest też prawdopodobnie autorem filmu "Niewinność muzułmanów", który po rozpowszechnieniu przyczynił się do krwawych zamieszek w niemal wszystkich państwach muzułmańskich. Koptowie obawiają się, że teraz staną się w Egipcie obiektem prześladowań.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
Chrześcijańskie dzieci oskarżone w Egipcie o obrazę islamu
Zaloguj się
 • andrzej1.61

  Oceniono 8 razy 6

  Jeżeli zwykły człowiek musi przemocą i siłą bronić dobrego imienia wszechmocnego Boga (bez względu na wyznanie i jak go się nazywa), jeżeli w ramach tej obrony zostanie pokrzywdzony inny człowiek lub co najgorsze straci on życie to można poddać pod wątpliwość Boskość i wszechmocność bronionego lub wiarę tych w możliwości własnego Boga przez sprawców.

 • szpung

  0

  Troche szlachetniejsze rysy wskazujace na starozytne pochodzenie tego chlopca i juz te cuchnace paskudne arabstwo sie przyczepilo do malego.

 • pancernik.1

  0

  Gdyby tak było, nie byłoby żadnej religii. Każda religia toruje sobie drogę po trupach, bo jej celem jest zapanowanie nad ludźmi. Nie ma tu miejsca na żadne obiekcje.
  Mało przykładów choćby w naszej rzeczywistości?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX