Polska na 10. miejscu w rankingu krajów najlepiej znających język angielski

Polska zajęła 10. miejsce w rankingu krajów, które najlepiej znają język angielski. Badanie przeprowadzone przez EF Education First badało znajomość języka angielskiego na grupie 1,7 mln osób w ponad 50 krajach.
Badanie EF Education First pokazało, że najlepiej językiem angielskim posługują się kolejno mieszkańcy Szwecji, Danii i Holandii. Polacy zajęli bardzo wysokie, bo 10. miejsce. Mówimy więc po angielsku lepiej niż np. Hiszpanie (18. miejsce) i Francuzi (23. miejsce). Ostatnie miejsce, 54., zajęła Libia.Ocena poziomu znajomości języka angielskiego była sporządzana na podstawie testów ze słownictwa, gramatyki, czytania i słuchania, które wypełniali badani.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Polska na 10. miejscu w rankingu krajów najlepiej znających język angielski
Zaloguj się
 • washizu

  Oceniono 7 razy 3

  To pewnie jakieś deklaratywne sondaże, Polacy mają zdolność do koloryzowania swoich zdolności językowych. Poznałem emigrantów, którzy naprawde wierzyli że operowanie kilkunastoma zwrotami to podstawowa albo ''komunikatywna'' znajomość języka angielskiego.

 • timorl

  0

  >Ocena poziomu znajomości języka angielskiego była sporządzana na podstawie testów ze słownictwa, gramatyki, czytania i słuchania, które wypełniali badani.

  @washizu: Patrząc na powyższy cytat jednak bym w to wątpił. ;>
  Przyjemnie optymistyczna ta wiadomość ogólnie, choć trochę mi brakuje skali - niby jest porównanie, ale nie wiadomo co właściwie oznacza dana ilość punktów.

 • passtorian

  Oceniono 2 razy -2

  Jezyk polski sie powszechnie kaleczy, angielski nie calkiem douczony ale co tam, bele do pszodu. Tak jak kazal papierz. Co tam skuwka czy zasowka bele znac, "How do you do" i "fuck you" . Pomocne tez sa LOL, WTF i OMG. Angol pelna geba bo kto sie w Polaka z zadupia chce bawic? Jo se w Euwropie panie, how do you do mister?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX