Wróbel do prof. Kuźniara: Obama ma jakąś politykę czy przypomina naszego premiera?

- W wyborach w USA zwyciężyła Europa - komentował w TOK FM wygraną Baracka Obamy prof. Roman Kuźniar. - A Obama ma jakąś politykę czy przypomina naszego premiera? - dopytywał prowadzący Jan Wróbel. - Nie zgadzam się z tą oceną, ani w przypadku premiera ani Obamy - powiedział.
Obama zdecydowanie wygrał z Mittem Romneyem wyścig o fotel prezydenta USA. Jednak: - Czy on ma jakąś politykę, czy przypomina naszego premiera - robi to, co akurat na danym etapie uzna za potrzebne i dobrze wyglądające? - pytał w Poranku TOK FM prof. Romana Kuźniara Jan Wróbel. - Ja nie zgadzam się w tej opinii ani w ocenie naszego premiera, ani w ocenie Baracka Obamy - odpowiedział doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.- To, co jest interesujące w amerykańskich wyborach, to zwycięstwo w nich Europy - kontynuował Kuźniar. - Polityka społeczno-ekonomiczna USA jest teraz bardzo europejska i wychodzi naprzeciw przeciętnemu Amerykaninowi. Barack Obama to też pierwszy prezydent, który traktował Europę po partnersku. Jego prezydentura upodobniła się też do polityki europejskiej w podejściu do świata - wyrobił sobie spojrzenie na resztę świata, które jest dalece bardziej dojrzałe, empatyczne, wykazujące zrozumienie różnorodności tego świata - dodał.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (37)
Wróbel do prof. Kuźniara: Obama ma jakąś politykę czy przypomina naszego premiera?
Zaloguj się
 • amen-666

  Oceniono 34 razy 24

  Obama jest trochę jak Tusk, ale Romney jest trochę jak Kaczyński, i dlatego Amerykanie wybrali Obamę.

 • wersja_robocza

  Oceniono 32 razy 14

  Przez te 4 lata cóż takiego zrobił dla Europy, że jest taki proeuropejski? Jak przypomina prof. Lewicki, Obama powiedział, ze nie będzie przyjeżdżał na spotkania przywódców krajów UE, bo i tak każdy mówi to samo. O NATO cisza zupełna. O Europie pamiętał tylko wtedy, kiedy potrzebował wsparcia w Afganistanie. Poza tym miał zamknąć Guantanamo. I co? I nic. A AI go za to nie ścigają, jak ścigały Busha. Nie rozumiem ani zainteresowania wyborami w Ameryce, ani zachwytów nad Obamą. A my się cieszymy, jakby miało się coś zmienić.

 • kociewiak999

  Oceniono 21 razy 13

  ..panie Wrobel,kaczka Donald jest wieksza i sprawna politycznie,a kaczka Jarek to zagubiony w locie ptaszek

 • catch222

  Oceniono 24 razy 12

  Od poczatku pracy Wrobla w TOK FM omijam szeroko jego audycje,ktore prowadzi w stylu u cioci na imieninach.Wrobel,nauczyciel z zawodu i czynny pedagog jest dobry w klasie,wobec 30 uczniow.W to wierze.Ale w stacji politycznej,gdzie oprocz wiedzy trzeba sie wykazac ogromna kultura spoleczna i polityczna,bezstronnoscia i refleksem - ten uczyciel,z rosyjska,to doopa wolowa z elementami folkloru.Juz samo pytanie zadane szefowi BBN,dyskredytujace premiera,pokazuje zupelny brak wszystkich tych elementow.Wrobel - cwok ze stolycy...Popraw sie Wroblu.

 • martica

  Oceniono 42 razy 10

  A to cirkawe bo mi sie wydaje ze wybory w USA wygraly Rosja i Chiny. Bo to do nich chetniej sie zbliza demokratyczny prezydent olewajac sojusznikow w Europie

 • jakub-11111

  Oceniono 12 razy 8

  Wróbel - pierwsza myśl to, że chodzi o rozbudowaną ponad wszelką miarę w poziomie , wyznawczynię eurodupatowanego ziobry. A tu niespodzianka , to Wróbel radiowy. Jest więc nadzieja,że to nie koniec cywilizacji białego człowieka.

 • trajkotek

  Oceniono 11 razy 7

  wróbel jest najmądrzejszy, jest nawet mądrzejszy od samego siebie!
  ____________________________________________________________
  glosmichnika.blox.pl/2010/09/Czego-potrzebujemy.html

 • zwykly.czlowiek

  Oceniono 17 razy 5

  A co mnie obchodzi jakaś tam Obama?
  On się mną nie interesuje, a ja nim, Niech tam sobie żyje nieborak w tej Ameryce i nie zawraca du... - ups! - kupra!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX