"Pięknie być starym" - papież przeciwny domom starców

Benedykt XVI jest przeciwny domom starców. Jego zdaniem, ludzie w podeszłym wieku powinni nadal mieszkać u siebie. Papież mówił o tym podczas krótkiej wizyty u pensjonariuszy wspólnoty mieszkaniowej w pobliżu Watykanu.
Benedykt XVI powiedział, że przybywa, jako biskup Rzymu, ale także jako osoba w podeszłym wieku, odwiedzająca swych rówieśników. Dodał, że doskonale zna trudności i ograniczenia, związane z tym wiekiem. Zaznaczył, że zwraca się do wszystkich osób w podeszłym wieku. - Pięknie jest być starym! Otrzymaliśmy dar długiego życia, które jest piękne także w naszym wieku, mimo pewnych niedomagań - mówił papież.

Benedykt XVI zwrócił uwagę, że w naszych czasach żyje się coraz dłużej, ale społeczeństwo stawiające na wydajność i zysk, często odrzuca ludzi starszych, uważając, że są dla niego ciężarem.

Tymczasem, podkreślił 85-letni papież, ich mądrość stanowi wielkie bogactwo. Benedykt XVI dodał, że przykładem traktowania starości, jako daru był błogosławiony Jan Paweł II. Papież prosił swych słuchaczy o modlitwy w intencji Kościoła, jego samego oraz o to, żeby na świecie nie było przemocy.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
"Pięknie być starym" - papież przeciwny domom starców
Zaloguj się
  • limanowa2009

    Oceniono 7 razy 3

    Całkowicie oderwany od rzeczywistości.

  • duch1313

    Oceniono 2 razy 2

    Andrzej1.61 bardzo bolesne jest to co napisałeś , przedewszystkim dla starszych ludzi . Niestety zgadzam się z Tobą w 100 % . Widziałem jak bardzo cierpią zarówno staruszkowie jak i ich dzieci . Jedni nie chcą być ciężarem drudzy chcą bardzo pomóc a nie mogą bo albo praca albo pomoc. Hipokryzja obecnego papieża wynika pewnie z niewiedzy bo co może wiedzieć o trudnościach życia osoba którą całe życie ktoś inny karmił , opierał , sprzątał po nim . A tak w ogóle to zastanawiam się po co w takim razie domy dla" księży emerytów" przecież tak pięknie być "starym "

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX