Nie żyje pielęgniarka, którą nabrali dziennikarze ws. ciąży Kate

Pielęgniarka Jacinta Saldanha nie żyje. Jeszcze dwa dni temu cały świat z niej drwił, że dała się nabrać australijskim dziennikarzom. Pielęgniarka, która przypadkowo odebrała telefon, uwierzyła, że dzwoni królowa Elżbietą II - bo tak przedstawiła się pracownica radia - z pytaniem jak się czuje księżna Kate. Brytyjskie tabloidy sugerują, że Saldanha popełniła samobójstwo.
Kobieta, zatrudniona w londyńskiej klinice jako pielęgniarka, pełniła dyżur w recepcji odbierająca telefony, kiedy do szpitala zadzwonili australijscy dziennikarze z radia 2Day, podający się za królową Elżbietę II i księcia Karola. Para pracująca dla australijskiego radia 2DayFM, została połączona z prywatną pielęgniarką księżnej Kate, która przekazała im informacje o stanie zdrowia księżnej.O żarcie Australijczyków poinformowały media na całym świecie. Wszyscy oceniali skandaliczną niedyskrecję personelu szpitala im. króla Edwarda VII i zaskakującą łatwość, z jaką dziennikarze dowiedzieli się szczegółów o stanie zdrowia księżnej. Nagranie rozmowy, którą przeprowadzili prezenterzy, błyskawicznie stało się hitem na YouTube.

Dzisiaj brytyjska policja poinformowała, że pielęgniarka, która padła ofiarą żartu dziennikarzy, została znaleziona martwa na terenie posesji niedaleko szpitala. - Trwa dochodzenie mające na celu ustalenie okoliczności tego incydentu - podał Scotland Yard. - Na obecnym etapie jej śmierć nie jest traktowana jako podejrzana - stwierdzono.

Daily Mail sugeruje - powołując się na swoje źródło - że kobieta popełniła samobójstwo.

"Jej krew jest na waszych rękach"

Po informacji o śmierci pielęgniarki, pod adresem dziennikarzy 2Day pojawiła się masa krytycznych komentarzy na portalach społecznościowych. "Wstydźcie się!"; "Jej krew jest na waszych rękach"' "Idioci, nadal uważacie, że to było śmieszne?" - pytają internauci na Twitterze. Po fali krytyki profile dziennikarzy oraz programu zostały usunięte z Twittera.

Szpital im. króla Edwarda VII w Londynie wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że wobec pielęgniarki nabranej przez dziennikarzy nie wyciągnięto żadnych konsekwencji. "Była wspaniałą pielęgniarką, szanowaną i bardzo popularną osobą" - głosi komunikat dyrekcji. Kobieta w szpitalu pracowała przez ponad cztery lata. Osierociła dwoje dzieci.

Po informacji o śmierci pielęgniarki para książęca wyraziła "głęboki smutek" z powodu śmierci pielęgniarki.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Nie żyje pielęgniarka, którą nabrali dziennikarze ws. ciąży Kate
Zaloguj się
 • ludpracujacy

  Oceniono 33 razy 21

  czy w Polsce, czy w Australii, Francji i gdziekolwiek na świece, tak zwani dziennikarze stali się hienami wyzutymi z jakichkolwiek hamulców etycznych i moralnych. Kasa, kasa, kasa
  Sorki, ale prawdziwe hieny, przynajmniej nie babraja sie w gó...e. Sorki prawdziwe hieny :(

 • novaczka

  Oceniono 15 razy 11

  Patrząc na gazety i zachowanie dziennikarzy w UK (jak myślicie ze media są wredne w Polsce to szkoda ze nie widzicie zachowania dziennikarzy na Wyspach) dziwilam się ze jeszcze nie doszło do tragedii. Tu jak dziennikarze zwęszą sensacje to nie boja się na pierwszej stronie pokazać wielkiego zdjęcia osoby prywatnej łącznie z jej imieniem i nazwiskiem i podpisem o co jest oskarżona albo co zrobiła. Tu nie ma Moniki K podejrzanej o costam, tu jest Monika Kowalska (zdjęcie załączone) która na pewno jest winna. Śmieli się z pielęgniarki, osoby całkowicie prywatnej, we wszystkich gazetach. Jak miała słaby charakter, to pewnie nie wytrzymała i się zabiła.

  A tak przy okazji, ludzie oburzeni z zachowania dziennikarzy... a kto te filmiki umieszcza na YouTubie, kto kupuje te "gazety", kto retweetuje? Przenież nie krasnoludnki.

 • rbik53

  Oceniono 20 razy 8

  Od jakiegoś już czasu nie słucham, nie oglądam i nie czytam wywiadów z Kaczyńskim i oszołomami typu hofmany, macierewicze czy brudzińskie, i omijam programy prowadzone przez niektórych dziennikarzy typu Kużniar z TVN24. I żyje mi sie lepiej....

 • majka_53

  Oceniono 20 razy 8

  By..o dziennikarskie bawi się za pieniądze podatników.

 • artanek58

  Oceniono 9 razy 3

  Gdyby w dziennikarstwie obowiązała jakas etyka dziennikarska to ci dwaj dziennikarze powinni dzisiaj strzelic sobie w łebetyne .
  Naszych za wiele gaf również powinni o tym pomyslec ..

 • hal_gravity

  0

  Mi5 też wyraża wyrazy głębokiego współczucia.

 • czarekinho

  Oceniono 3 razy -1

  Piotr, ja to siedzę przed komputerem w samych majteczkach. Nie muszę pracować. Nie muszę robić niczego, na co nie mam ochoty. Praca? Wpisz sobie "system dukersona" w google, dlatego mam to daleko gdzieś.

 • niesubordynacja1953

  Oceniono 5 razy -1

  Media mają już pełnię władzy!!! Mogą zabijać!!! I zabijają!!! To straszny czas. A tylu oszołomów nie istniałoby bez mediów. Kreują i zabijają, są bezwzględne, liczy się nakład i kasa To straszny czas

 • opera_aperta

  Oceniono 13 razy -1

  Ach te tajne służby JKM, a to wypadek w tunelu, a to samobójstwo iniekcją bez strzykawki, a to zawał w górach, a to defenestracja wiedeńska, a teraz to. No masz ci los.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX