"Niemcy stały się największym burdelem w Unii Europejskiej"

Media w Niemczech, w tym nawet tak poważne jak "Der Spiegel", nie mają wątpliwości: Liberalizacja przepisów o prostytucji spowodowała niezamierzony rozkwit całej branży w Niemczech - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita".
"Niemcy stały się największym burdelem w Unii Europejskiej", "Niemcy to najpotężniejszy alfons w Europie" - tytuły tego typu pojawiają się coraz częściej w artykułach, które analizują skutki wprowadzenia 10 lat temu przez rząd Gerharda Schrödera przepisów regulujących uprawianie prostytucji. Są i przykłady jak z Monachium, gdzie podobno w 2001 r. prostytucją trudniło się 1200 osób, a obecnie jest to 2900 osób. Prócz Niemiec podobnie liberalne przepisy istnieją jedynie w Holandii.

Reforma polegała na przyjęciu założenia, że prostytucja jest takim samym zawodem jak każdy inny. Co za tym idzie, prostytutki miały się rejestrować, płacić podatki, uzyskać świadczenia emerytalne i opiekę zdrowotną oraz ewentualnie świadczenia dla bezrobotnych na takich samych zasadach jak każdy inny obywatel Niemiec. Teoria nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Ze wszystkich tych przywilejów wyłączone są dziesiątki tysięcy prostytutek zmuszonych do nierządu przez bandy alfonsów, rockersów czy etniczne organizacje przestępcze, które zajmują się handlem żywym towarem.

- Z naszych ocen wynika, że 90-95 proc. prostytutek nie zajmuje się nierządem dobrowolnie. Sytuacja ta wymaga nowej analizy i korekty ustawodawczej - przekonuje szef LKA w Hanowerze Christian Zahel.

Prostytucją zajmuje się w Niemczech co najmniej 400 tys. kobiet. Jedynie 9 proc. z nich posiada obecnie ubezpieczenie zdrowotne. Z usług pań uprawiających nierząd w Niemczech korzysta co najmniej milion mężczyzn dziennie.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (18)
"Niemcy stały się największym burdelem w Unii Europejskiej"
Zaloguj się
 • marek_nazarowski

  Oceniono 25 razy 15

  "Niemcy stały się największym burdelem w Unii Europejskiej"...

  ...Znów nie doceniają naszego kraju!

 • x20121218

  Oceniono 6 razy 4

  Takie państwa, które sprzyjają zbrodni niewolnictwa powinny być traktowane tak jak kiedyś RPA.
  Zastanawia mnie, dlaczego za setki tysięcy gwałtów grozi w praktyce taka sama kara jak za jeden.
  Uważam, że dla handlujących ludźmi karą powinno być głównie dożywocie.
  Uważam, że za tą sytuację odpowiadają również seksuolodzy.
  To ciągłe powtarzanie, że seks to zdrowie napędza tylko niewolnictwo seksualne.
  Lepiej jest mówić, co zażywać, żeby o tym nie myśleć.

 • ot48

  Oceniono 6 razy 2

  U nas władza rozwiązała by problem zatrudniając prostytutki na umowach śmieciowych. Było by taniej dla biznesmenów tworzących miejsca pracy. No ale nie można bo Gowin zagłosował by przeciw.

 • j4s4

  Oceniono 4 razy 2

  ... Niemcy podejmują się syzyfowego wysiłku wyklepywania jakiś ram i gdy takie ramy wyklepią uważają że nikomu nie przyjdzie do głowy aby poza tymi ramami prowadzić jakąkolwiek "działalność" i śpią spokojnie! Wystawili na ulice burdelomaty i też mają "spokój"! W naszym kraju nie mamy czasu na klepanie ram więc problemu po prostu z paragrafu niema!

 • passtorian

  Oceniono 3 razy 1

  Polska "slaba plec" imigracyjna dominuje na ulicach? Czemu nie. Za miedza. Tzw. kapitalizm uliczny. Bez zadnej unii pracy. Kazda na wlasna reke. Polsko-niemiecka wymiana handlowa. Od Niemcow dotacje na malorolnych a od nas atrakcyjne i tanie dupy bo na wschod od Odry ciezko z inna praca.

 • modesta22

  Oceniono 9 razy 1

  Witam.
  "Niemcy stały się największym burdelem w Unii Europejskiej"... typowy komentarz stanowiący miks hipokryzji i prawicowej moralności. W naszym kraju udaje się, że tematu nie ma. Wydaje mi się, że to lepiej, że ktoś w pewnym sensie ujarzmił to zjawisko, bo prostytucja i tak będzie i tak, więc lepiej żeby to odbywało się na bardziej cywilizowanych zasadach i z pożytkiem dla budżetu państwa.
  Pozdrawiam.

 • gullyfoyle

  Oceniono 6 razy 0

  Ta forma kontaktów międzyludzkich jest stara jak świat .Jeżeli jest popyt to i musi być podaż.Natura nie znosi próżni.

 • j4s4

  Oceniono 4 razy 0

  ... porzundek musi być zaś! Nawet w tej branży! A jeżeli coś w tym porządku się nie mieści to tym gorzej dla ... tego co poza "porządkiem". Mówiący po niemiecku mieszkańcy Europy słyną przecież z porządku więc co ich mogą obchodzić nieporządki importowane przez "grupy etniczne"!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX