"Basta Berlusconi!?. Femen zaatakował Berlusconiego [WIDEO]

Ukraińskie feministki zaatakowały Silvio Berlusconiego

Ukraińskie feministki zaatakowały Silvio Berlusconiego (Fot. Cezaro De Luca, Stefano Rellandini / REUTERS)

Aktywistki z ukraińskiego ruchu Femen zaatakowały Silvio Berlusconiego, kiedy ten wychodził z lokalu wyborczego w Mediolanie. Półnagie kobiety krzyczały "Basta Berlusconi!? (Berlusconi - Dość!).
Takie samo hasło aktywistki Femenu miały wypisane na swych nagich piersiach. Akcja trwała ok. dwóch minut. Kobiety rzuciły się w stronę uśmiechniętego byłego premiera Włoch. Szybko jednak zostały obezwładnione przez ochronę i policję. Mimo brutalnego potraktowania nie zniechęciło to ich do przerwania protestu. Odciągane i przykrywane ubraniami wciąż krzyczały "Basta Berlusconi" (Berlusconi - Dość!).

Dziś rano rozpoczęły się we Włoszech dwudniowe wybory parlamentarne. Potrwają do poniedziałku, do godziny 15. W sondażach centroprawica, której przewodzi Silvio Berlusconi, plasowała się na drugim miejscu.Przeciwko Berlusconiemu toczy się proces związany ze słynnymi zabawami nazywanymi bunga-bunga, które organizowano w rezydencji premiera w Arcore pod Mediolanem. Według włoskich mediów prostytutki były opłacane pieniędzmi ze specjalnego konta, a Berlusconi wydał na nie w sumie 2,5 mln euro. Jak się okazało, jedna z zapraszanych przez premiera dziewcząt Karima El-Mahrouk znana jako Ruby miała 17 lat.

W innym procesie, tym razem rozwodowym, sąd nakazał byłemu premierowi Włoch płacenie co miesiąc 3 milionów euro swojej byłej żonie. Poza tym otrzymała ona rezydencję w Macherio koło Mediolanu wartą 76 milionów euro. W wywiadzie telewizyjnym powiedział, że wyrok orzekły trzy "sędzie-feministki i komunistki". Dodał, że tacy sędziowie "prześladują go od 1994 roku". W ten sposób odniósł się do swych licznych spraw sądowych.

Ruch Femen istnieje od 2008 roku. Skupia aktywistki walczące z dyskryminacją kobiet na Ukrainie. Znany jest z prowokacyjnych manifestacji, także za granicą.

Zobacz także
 • Beppe Grillo, lider populistycznego Ruchu Pięciu Gwiazd, jest komikiem
Wybory we Włoszech: "Grillo jak skok w ciemność. Berlusconi dokonał cudu, ale to już nie ten wiek" [KTO JEST KIM]
 • Ruby zniknęła, nie pojawiła się w sądzie Proces Berlusconiego. Ruby nie pojawiła się w sądzie
 • George Clooney, Silvio Berlusconi, Karima El Mahroug i Cristiano Ronaldo Zeznania 'Ruby': Gośćmi imprez bunga bunga byli G. Clooney, C. Ronaldo...
Komentarze (4)
"Basta Berlusconi!?. Femen zaatakował Berlusconiego [WIDEO]
Zaloguj się
 • docsnugg

  Oceniono 12 razy 8

  Dziewczyny się rozgrzewają :)
  Następny cel ? Ja proponuję zatkanie komina w trakcie konklawe :)

 • passtorian

  Oceniono 3 razy 1

  Ukrainskie idiotki. Nic wiecej. Nauczyly sie krzyczec "basta" i.... "biora udzial" we wloskich wyborach obnazajac sie i ekscytujac maluczkich ! Jak to talajajstwo przechodzi granice? Moze to wszystko jest robione celowo? Jednych bawi, a drugich, takich jak mnie, wku...a? Moze tez powinienem sie smiac? Udzial prostytuty ukrainskiej we wloskich wyborach skandujacej "basta" . Faktycznie, zabawne i malo szkodliwe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy