Komentarze (347)
Kowal o porozumieniach w Mińsku: Wielki błąd Zachodu. Obróci się przeciwko pokojowi w całej Europie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kat_ja1

  Oceniono 21 razy 21

  Dlaczego "gazeta", cytuje pana Kowala?? Czym wasc zaslynal, zeby wypowiadac sie jako ekspert polityki wschodniej ? Co za glupi kraj, zeby podrzednego posla pytac o zdanie w takiej kwestii.

 • feldkurat-katz

  Oceniono 25 razy 21

  Paweł Kowal to jeden z tych którzy namawiali naiwnych Ukraińców do wywołania rewolty na Majdanie kijowskim .Obiecywal Ukraińcom " złote gruszki na wierzbie "od Unii Europejskiej i Nato . W efekcie Ukraina utraciła Krym i Donieck .

 • Robert Majake

  Oceniono 31 razy 21

  Za sytuacje na Ukrainie odpowiada między innymi pan Kowal. Dziwie się że jeszcze ma czelność dolewać oliwy do ognia i wyrokować. Ten człowiek ma tyle krwi na rękach że mógłby spokojnie basen kryty w swoim domu z niej zrobić.

 • lechutek69

  Oceniono 35 razy 21

  Kowal, specjalista od spraw rosyjskich nie znający nawet biegle języka tego kraju.

 • kiakon

  Oceniono 24 razy 20

  Kowal ty banderowski podjudzaczu wynocha na twoją Ukrainę wzorem twych bohaterów widły i siekierę w dłoń i walcz jak przystało na dobrego rezuna.

 • wiesscar

  Oceniono 22 razy 20

  Kowal to Ukrainiec?
  jedz Kowal tam i sobie walcz a od Polakow sie odczep,
  lata od kaczystow do gowinowcow bo POwcy go nie przyjeli,
  zostaw Polakow, jedz do Izraela albo na Ukraine - tam twoje serce,

 • merkury-3

  Oceniono 19 razy 19

  Panie kowal kto bedzie umierac za banderowcow zlodziei z kijowa jak ich wlasny narod madowo unika wojska i woli "studiowac" w Polsce , jak masz ochote to daj przyklad i zaciagnij sie do ukrainskich batalionow pacyfikacyjnych ajdar, azov itp w koncu jestes ukraincem z pochodzenia

 • wiesscar

  Oceniono 21 razy 19

  takie pytanie:
  dlaczego Michnik zwalcza urojonych polskich faszystow a nie zwalcza faktycznych nazistow ukrainskich, ci polscy przy tych ukrainskich to niemowlacy,

 • pumpernik

  Oceniono 22 razy 18

  Zachodzie nie błądź,
  gdyż w GW zasoby "ekspertów" już się kończą,
  a nowych, równie chętnych palantów brakuje.

 • elababelek

  Oceniono 19 razy 17

  Panie Pawlo Kowal wprowadź pan swoje słowa w czyn i jedź pan do Donbasu zmieniać historię

 • henryk57

  Oceniono 27 razy 17

  Kowal stał się najzagorzalszym obrońcą banderowców w Polsce.Nawet jeżeli zdegenerowane wojsko ukraińskie odpuści ,to banderowskie bataliony będą atakować wschodnią Ukrainę.Teraz tylko czekać na III Majdan który wysadzi z siodła Poroszenkę.Wcześniej czy później Ukraina pęknie na pół.Wtedy Kowal będzie grzmiał że niepotrzebnie "zdenerwowaliśmy " nacjonalistów z pod znaku Tryzuba którzy upomną się o Przemyśl,Krosno..

 • teir

  Oceniono 20 razy 16

  Panie Kowal niech Pan jedzie na Ukrainę i tam niech pan organizuje sotnie przeciwko Rosji i Putinowi jak jest Pan takim bohaterem. Tu w Polsce na takie poczynania na koszt Polski i Polaków miejsca nie ma. Bo z powodu takiego krakania i podżegania jak to Pan robi Polska wystarczająco dużo już straciła. To co robi Pani Merkel służy Europie i pokojowi i o to chodzi wszystkim Europejczykom. I najwyższy czas by z wzajemnym wyrzynaniem się Słowian skończyć raz na zawsze. Jankesi jak chcą wojny to niech ją organizują na własnym kontynencie i jak chcą to tam mogą się wyrzynać wzajemnie. Europa potrzebuje spokoju i dobrej współpracy wszystkich Europejczyków dla dobra przyszłych pokoleń i Panie Kowal jak Pan tego nie rozumie to niech Pan błotem nie pluje.

 • infectious

  Oceniono 20 razy 16

  Kowal dosc juz Twojego lobbowania za tymi banderowcami

 • szmondak

  Oceniono 18 razy 16

  ależ mądry jest ten pomiot banderowski

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 18 razy 16

  Kowal? Ekspert od polityki wschodniej? Bo? Jest Ukraińcem? A szrek to pewnie ekspert od historii?

 • izydor43

  Oceniono 16 razy 16

  P.Kowal zmykaj do swoich braći banderowców na Ukraine.

 • tiklo40

  Oceniono 18 razy 16

  Kowal, to porozumienie jest bardzo dobre... dla Rosji, Francji i Niemiec, czyli demokratycznie dla większości. Czego się czepiasz?

 • edi54

  Oceniono 26 razy 16

  Powiem krótko - Kowal to polityczny analfabeta w sprawach międzynarodowych.
  On nadawał się na stanowisko v-ce ministra spraw zagranicznych w pisuarowskim rządzie gdyż madroscią nie przewyższał Fotygowej , której bym nawet w charakterze
  gosposi domowej nie zatrudnił.

 • drupal

  Oceniono 14 razy 14

  jak Kowal mówi że to błąd to znaczy, że to dobrze dla Polski. A to najważniejsze.

 • kimdongun

  Oceniono 14 razy 14

  Krwiożerczy idiota. Widać dlaczego polskich polityków-idiotów nie zapraszają na poważnych rozmowach. Bo mogliby zaproponować same slogany i pieniactwo. No i musieliby uważać, żeby nie dostać później bury od jakiegoś podsekretarza ambasady amerykańskiej.

 • realista2323

  Oceniono 20 razy 14

  Kolejny idiota nie rozumiejący konfliktu na Ukrainie. Zrobienie porządku przez ukraińskich faszystów to wymordowanie ludności rosyjskojęzycznej tak jak wymordowali Polaków na Wołyniu. Kiedy w końcu w Europie do głosu dojdą trzeźwo myślący ludzie a nie sługusy Ameryki.

 • karol_7

  Oceniono 18 razy 14

  "Błąd zachodu"
  takie określenie świadczy o mentalnym tkwieniu w poprzedniej epoce
  czy tzw zasra...ny "zachód" nie może we wschodzie dostrzec partnera a jedynie wroga?
  Niestety zachodni/jewropejscy politykierzy bo politykami ich nazwac się nie godzi nie tylko do pięt Putinowi nie dorastają ale jeszcze się dają wodzić na sznurku jankeskiemu afroamerykanimowi
  szczęć boże pomyleńcom

 • agay12

  Oceniono 15 razy 13

  Skamlanie Kowala, skamlanie Waszczykowskiego....Wszyscy kvrwa skamlają. A dlaczego Kowal nie skamlałeś jak zakazywano uzywania języka rosyjskiego na Ukrainie?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 17 razy 13

  Pani redaktor Beczek, to jest manipulacja zdjęciowa wstawienie słitfoci z Kowalem OBOK zdjęcia Hollande`a, Merkel, Poroszenko i Putina.Tak kiedyś "rozmawiał” nie znając angielskiego prezes PiSu z prezydentem USA.

 • tegepe

  Oceniono 39 razy 13

  Panie Kowal, nie dramatyzuj pan, przecież to porozumienie niedługo będzie zerwane i będzie można podpisać nowe...

 • total_immersion

  Oceniono 14 razy 12

  Pawelek Kowal - polska mysl dyplomatyczna.
  Naukowa analiza sytuacji i skuteczna , wirtualna strategia .
  Putin jest zly - czyli nalezy tak dzialac zeby go ograniczyc i wyeliminowac.
  Ukraina - dobre ludzie wiec nalezy pomagac i wspierac ekonomicznie i wojskowo.
  No i juz jest pieknie , wszyscy maja takie samo zdanie , skupmy sie , zmobilizujmy i szast prast problem sie rozwiaze a Putin sam sie wysle na Sybir.
  W rzeczywisotsci uczestnikami i rozjemcami pomiedzy Rosja i ukraina moga byc tylko te pnastwa ktore chociaz w czesci sluchaja zdania Rosji, licza sie z jej zdaniem i daza minimalnym chocaiz szacunkiem. Jak Rosja moglaby zaakceptowac udzial Polakow w rozmowach jezeli uwazana jest przez nich za wroga N.1 ?
  Niestety zycie realne dalekie jest od prostych schematow Pawla Kowala , prawda jest szara , racje skomplikowane i zagmatwane , dyplomacja to sztuka kompromisu i gra na maksymalny wynik w danych okolicznosciach .
  Brak mi w Polsce analizy postepowania ukraincow , dlaczego nie liczyli sie z konsekwencjami i reakca Rosji na tak gwaltowne zmiany polityczne ?
  A przede wszystkim , Polska juz zaplacila tak wielka cene w burzliwych dziejach Europy ze naprawde moglaby byc w pelni usprawiedliwiona jezeli trzymalaby sie z boku i nie angazowala w aktualna napieta sytuacje, podobnie jak robia to madrzejsi Wegrzy , Czesi, Austria czy Szwajcaria.

 • ehtarr

  Oceniono 14 razy 12

  Pierwsze pytanie: kto to jest Paweł Kowal?
  Drugie pytanie: kto to jest Wiktoria Beczek? Wygląda na uczennicę gimnazjum.
  Może przedstawcie jeszcze "dla równowagi" punkt widzenia Kononowicza oraz Jana Pieprzaka z kabaretu Egida?

 • miroo

  Oceniono 12 razy 12

  Miałem nadzieję, że zapytają prawdziwego eksperta ale oni zapytali Pawła Kowala..

 • jasio_kowalczykover

  Oceniono 16 razy 12

  Dlaczego Jacyniuka nie postawią "pad stienku" - to on i jego koszerni kumple z Majdanu tą zawieruchę rozpętali !!!

 • wiesscar

  Oceniono 16 razy 12

  bardzo duzo Zydow (z roznych panstw) skacze wokol tej wojny domowej na Ukrainie,
  zwachali duze interesy,

 • che.guevara

  Oceniono 13 razy 11

  Ktoś coś mówił? a nie to jakiś kundelek z tego zadupia między Białorusią a Niemcami coś skomle, nieistotne.

 • pracaludzka.pl

  Oceniono 11 razy 11

  Boleję, tak jak i wielu normalnych ludzi nad rozlewem krwi w Ukrainie i w innych krajach świata. Ukraina miała przecież częściowo demokratyczny rząd i prezydenta. Dlaczego nie poszli drogą dalszego mozolnego dialogu i porozumienia po podpisaniu wynegocjowanego porozumienia z byłym prezydentem Janukowiczem. Opozycja w tym czasie mogła spokojnie przygotowywać swe społeczeństwo do prawdziwie wolnych wyborów. Trzeba było tak jak w Polsce w 1989 roku, przygotować szerokie zaplecze do składu komisji wyborczych. Takie komisje powinny być reprezentowane przez wszystkie opcje polityczne, aby prawidłowo nadzorować wybory, wtedy nikt nie może mówić o fałszerstwach. Przecież na Ukrainie rządził wcześniej rząd Pani Tymoszenko, czy zrobiono wszystko dla ludzi, co zrobiono z wolnością, którą udało się osiągnąć? Przedstawiciele Unii Europejskiej, USA i Polski jeździli na barykady Majdanu by się tam fotografować, a nie włączyli się do prowadzenia należytego dialogu w celu osiągnięcia kompromisu i rozwiązania zarzewia konfliktu. Smutne to, gdyż teraz giną ludzie i coraz trudniej o kompromis, ale mimo wszystko politycy powinni do tego dążyć.
  Poniżej zacytuję fragment z mojej książki CO DLA CIEBIE POLSKO, KAŻDY JESZCZE ZROBIĆ MOŻE? ;
  (...) „Znaleźć alternatywę dla zakładów zbrojeniowych, jeśli na serio myślimy o pokojowym współistnieniu wszystkich krajów świata”.
  Jest to zadanie dla całej międzynarodowej społeczności. Pokojowe współistnienie jest podstawą harmonijnego rozwoju gospodarczego każdego kraju oraz współpracy gospodarczej między poszczególnymi narodami. Chciałbym zwrócić jedynie uwagę na niektóre aspekty tego złożonego zagadnienia. Trzeba odpowiedzieć na pytanie, czy faktycznie wszyscy traktują problem z pełną odpowiedzialnością. Szczególną rolę mają do spełnienia najbogatsze kraje świata. Jednak wszystkie państwa należące do ONZ powinny wreszcie zastanowić się , dokąd prowadzi spirala zbrojeń, którą nakręcają zamożne kraje. Są one często „zakładnikami” koncernów zbrojeniowych, wymyślających coraz to bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt wojskowy. Natomiast wysłużoną broń, włącznie z chemiczną, kraje te sprzedają innym, często bardzo biednym państwom, bo dla rzekomego „prestiżu” są one gotowe brać udział w wyścigu zbrojeń za ostatnie pieniądze. Możni tego świata budzą się, gdy sytuacja w jakimś kraju wymyka się spod kontroli. Czy nie jest to cynizm i zakłamanie?” (…). Inne informacje na www.pracaludzka.pl , pozdrawiam Zenon Jasiński.

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 15 razy 11

  Kowal to baran.Sekretarz Generalny OBWE stwierdza ze nie ma wojska rosyjskiego na Ukrainie.Baran wie swoje, widocznie pracuje dla słuzb Ukrainy, bo innego wytłumaczenia po prostu nie ma

 • centralny60

  Oceniono 15 razy 11

  >Jedynym sposobem na to, żeby przerwać ten konflikt, jest uszczelnienie granicy między Rosją a Ukrainą, dozbrojenie Ukrainy i pozwolenie Ukraińcom, żeby sami zaprowadzili porządek na swoim terytorium.

  A których Ukraińców trzeba dozbroić? Pro-banderowskich czy anty-banderowskich? Bo się już pogubiłem w tej propagandzie pro-wojennej.

 • bratjolki

  Oceniono 11 razy 11

  Czyli nie ma pokoju jeśli to nie jest Pax Americana? Proponuje popatzeć na globus. Duh..

 • jedyny_fragles

  Oceniono 15 razy 11

  zdjęcie z głownej , Putina z Łukaszenką idących za Merkel,Poroszenko i Hollandem mówi wszystko.Nic wiecej nie trzeba mówić.

 • 1group

  Oceniono 12 razy 10

  "Ekspert" Kowal.czy wy w tej gazecie macie nas za idiotów?

 • wacek654

  Oceniono 12 razy 10

  A te Kowale,Szeremietiewy czy Waszczykowskie,to co to za autorytety?Dlaczego,jeśli są takie "eksperty" ,nie wzięto ich do pomocy w negocjacjach?A jeśli nie są takimi wielkimi fachowcami (co raczej jest pewne) ,to co upoważnia pismaków do publikowania ich bredni?Jedyne co wynika z ich wypowiedzi,to fakt że są porąbanymi rusofobami

 • wiesscar

  Oceniono 10 razy 10

  dzisiaj w "Kodzie dostepu" red.Czajkowska rozmawiala z ministrem Schetyna,
  byla takim jastrzebiem ze az Schetyna staral sie ja temperowac w tym jej
  syjobanderowskim wzmozeniu,

 • jasio_kowalczykover

  Oceniono 12 razy 10

  Czy szabegoj Kowal reprezentuje interesy jankeskich braci w wierze?

 • vins1

  Oceniono 11 razy 9

  Podczas wizyty w USA w grudniu ubiegłego roku ukraińska delegacja pokazała członkom kilku komisji senackich fotografie, które miały przedstawiać rosyjskie wojska na terenie Donbasu. Po gruntowanym sprawdzeniu okazało się, że to falsyfikaty. Część zdjęć przedstawiała sprzęt z wcześniejszych konfliktów zbrojnych. W jednym przypadku było to zdjęcie wykonane przez fotoreportera Associated Press podczas konfliktu w Gruzji w 2008 roku.

 • wiesscar

  Oceniono 13 razy 9

  polska racja stanu - przetrwanie narodu polskiego,
  obojetnie jaki mamy stosunek do Rosji tak nalezy postepowac zeby wojny w Europie nie bylo, bo wojna oznacza zniszczenie Polski,
  USA i Izrael maja to gleboko w... bo na wojnie w Europie wyjda znakomicie,

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 45 razy 9

  Panie Kowal! Zachód ma w dupie Ukrainę, a Rosjanie nad Wisłą oznaczają dla Niemiec powrót do starych granic, zaś dla Ślązaków powrót do wytęsknionej macierzy.
  Zaś wam, polaczki, się zdaje, że ktoś się wami przejmuje. A niby dlaczego miałby się przejmować? Żeby na tym stracić? Żeby za was wyjmować z ogniska gorące kartofle?
  Walcie się poltonie, jesteście śmieszni!

  Górny Śląsk pozdrawia Priwislinskij Kraj!

 • antobojar

  Oceniono 12 razy 8

  Wykopany z posłowania, siewca śmierci, amerykański agent.. ma nadzieję że zarobi swoimi kłamstwami na "wykłady" w Ameryce.. tak jak Kwaśniewski i Miller po napaści na Irak.. A prawda jest prosta: 8.5 mln etnicznych Rosjan w Donbasie, którzy przez 20 lat, z każdych 100 hrywien oddanych do Kijowa, otrzymywali z powrotem niecałe 4 hrywny, pokornie znosili wyzysk, dopóki psychopata Jaceniuk, przy pomocy CIA, nie wpadł na pomysł żeby sprowokować wojnę przy pomocy zakazu używania języka rosyjskiego.. I to, wyjątkowo CIA się udało.. Krym też, nie chciał widzieć na redzie w Sewastopolu lotniskowca i paru łodzi podwodnych USNavy.. Putin zrobił więc to, co każdy przyzwoity przywódca, dbający o interesy i bezpieczeństwo swojego kraju i narodu zrobić powinien.. i co lepsze, bez aneksji, tylko z wolą mieszkańców, potwierdzone w legalnym referendum.. Po wizytach Victorii Nuland, Joe Bidena i John Brennana, dyrektora CIA, Ukraina została popędzone do zbrodniczej wojny.. Musieli się jakoś wykazać.. USA wydało na banderowskich zdrajców przecież 5 miliardów $$$!!!.. I teraz znaleźli sobie Pawła Kowala, odrzut wyborczy.. żeby uzasadniał ich łajdacką, zbrodniczą politykę..
  Ale jak na razie, oprócz umieszczenia synalka v-ce prezydenta Bidena, (kokainisty, wykopanego z USNavy za narkotyki..), w największej spółce gazowej Burisma, jako jednego z dyrektorów.. korzyści zbyt wiele dla Yankesów nie widać.. No chyba że synalek przerzucił się z narkotyków.. na ukraiński bimber.. Zawszeć mniej zabójczy niż dragi.. chociaż cholera wie, z tymi Ukraińcami..

 • elababelek

  Oceniono 14 razy 8

  Proponuję stworzyć "polski" pro-banderowski oddział desantowy złożony z największych podżegaczy wojennych i wysłać tych pajaców mocnych w gębie do Donbasu i wtedy zobaczymy co zdziałają. Dowódcą oddziału mógłby być sotnik Kowal

 • wiesscar

  Oceniono 12 razy 8

  Kowal bardzo zaszkodzil obywatelom ukrainskim,
  z reguly tak jest ze jak sie gdzies przyczepia Zydzi ze swoimi
  interesami to inni maja z tego same cierpienia i biede,

 • Shamick P Gaworski

  Oceniono 8 razy 8

  Sam fakt iz w Polsce ktos mowi co Francja Niemcy i Rosja zrobila zle duzo mowi ... maly piesek a mysli iz tyle od niego zalezy ... i inni powini sluchac. Coz, Sikorski mial te same idee/nadzieje ... i az tyle dobra zalatwil. Pewnie wciaz spi po wczorajszych negocjacjach, razem z cala ekpia dyplomatow Polskich ktorzy tak ciezko pracowali wcozraj w Minsku podcas obrad tych co sie licza.

  nic dodac nic ujac.
  Zalosne.

 • jasio_kowalczykover

  Oceniono 10 razy 8

  Podobno dziadek Kowala był cadykiem w Przemyślu, a nie kowalem :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX