Putin bije rekordy popularności. 74 proc. Rosjan zagłosowałoby na niego w wyborach prezydenckich [SONDAŻ]

"Gdyby wybory prezydenckie byłyby w najbliższą niedzielę, na kogo byś zagłosował?" - zapytał Rosjan Fundusz "Opinia Społeczna" (FOM). 74 proc. zagłosowałoby na Władimira Putina. Według rosyjskich mediów wzrost poparcia ma związek z nieugiętą postawą Putina w Mińsku.
Z sondażu wyborczego, które FOM przeprowadza nawet do pięciu razy w miesiącu, wynika, że poparcie Putina stale rośnie. Na przykład w czerwcu 2014 roku na prezydenturę Putina zagłosowałoby 67 proc. Rosjan. Rosyjski portal Newsru.com zwraca uwagę, że to najlepszy wynik Putina w sondażu wyborczym od 2008 roku, czyli od momentu, kiedy został premierem Federacji Rosyjskiej.

Putin to jedyny, liczący się kandydat?

Z opublikowanych wyników można też wysnuć wniosek, że Putin to właściwie jedyny kandydat na prezydenta, który znaczy cokolwiek dla szerszej masy rosyjskiego społeczeństwa. Na drugim miejscu w sondażu jest kontrowersyjny Władimir Żyrinowski z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, który ma poparcie 5 proc.

Na trzecim miejscu jest Giennadij Ziuganow z Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej z 4 proc. Jeden proc. zdobył Michaił Prochorow - rosyjski miliarder, który startował w wyborach prezydenckich w 2012 roku jako niezależny kandydat.

Poparcie wzrosło dzięki postawie Putina w Mińsku

Przeprowadzono również drugie badanie, w którym postawiono pytanie, czy Władimir Putin dobrze wypełnia swoje obowiązki. 84 proc. odpowiedziało, że tak. Próbą w obu badaniach było trzy tysiące mieszkańców Rosji z 64 okręgów.

Według portalu Newsru.com poparcie dla Putina wzrosło w ostatnich dniach dzięki jego mocnej dyplomatycznej postawie na negocjacjach w Mińsku w sprawie Ukrainy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (40)
Putin bije rekordy popularności. 74 proc. Rosjan zagłosowałoby na niego w wyborach prezydenckich [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • wranek

  Oceniono 42 razy 22

  Powód jest oczywisty. Rosjanie uznali, że Świat zaczął się ich bać. A reszta problemów? Nieważna. Bojaźń Swiata resetuje kompleksy i za to są wdzięczni Wodzowi.

 • 1theguru1

  Oceniono 28 razy 14

  Sława Putinowi URAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!
  Słońce Syberii URAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!
  Dolar po 100 rubli URAAAAAAAAAAAAAA !!!!!
  ROPA po 50 dolarów URAAAAAAAAAAAA !!!!

  100 najbogatszych Rosjan ma 33% majątku Rosji URAAAAAAAAAAAA !!!!

 • harimau666

  Oceniono 33 razy 11

  zważywszy,że nie mają innego pastucha do wyboru a i genetycznie są ubezwłasnowolnieni szpyrytem od myślenia to i tak dobrze...:)
  aż dziw,że nie ma 556 %...:-D

 • wodnik55

  Oceniono 10 razy 8

  W Rosji każdy sondaż jest sterowany

 • edi54

  Oceniono 26 razy 8

  To Chodorkowski nie zyskał nawet 1 % głosów?:) A co z Nawalnym? :) Obaj
  tak u nas promowani w mediach ,w tym w GW.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 13 razy 7

  Gdyby to robiła firma TNS Polska...Wynik byłby jeszcze lepszy...Z tym że u nas pytają ludzi wychodzących z Kościoła a tam pytaliby ludzi wychodzących z pewnego budynku NA ŁUBIANCE...

 • zyks

  Oceniono 15 razy 7

  Rosjanie to naród niewolników, zgoda, pranie mózgów jest tam b. skuteczne. Ale z drugiej strony: wielkim durniem jest ten, co wierzy w wyniki ich wyborów, sondaży a nawet w ich statystyki. To wszystko jest robione tak, jak aktualnemu władcy pasuje, dla propagandy i totalnego kłamstwa. Za Stalina byłoby 99%, ale teraz to już troszkę nie wypada, 74% to akurat w sam raz. Rosjanie dobrze o tym wiedzą, a Zachód za głupi, żeby to pojąć, dyskutuje nad tym "fenomenem", gębę rozdziawia.:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX