Le Pen: To Europa spowodowała konflikt na Ukrainie. Dobrze, że Rosja odzyskuje swoje miejsce jako wielka potęga

Marine Le Pen wierzy, że zostanie prezydentem Francji. Zapowiada, w rozmowie z "Rz", że wycofa kraj ze strefy Euro. I chwali Władimira Putina. "Naród rosyjski jest zadowolony ze swojego przywódcy. Niewielu przywódców w Unii może się pochwalić taką popularnością" - mówi. Nie widzi też żadnej winy Moskwy w sprawie konfliktu na Ukrainie.
Nie jest tajemnicą, że nacjonalistyczny Front Narodowy kierowany przez Marine Le Pen utrzymuje się m.in. dzięki blisko 10 milionom euro kredytu z rosyjskiego banku. Liderka ugrupowania to według sondaży najmocniejszy kandydat do objęcia fotela prezydenta Francji. Le Pen odwiedziła przed rokiem Moskwę.

Nie ma więc wątpliwości, że kiedy sięgnie po władzę, zmieni politykę zagraniczną Francji.

"Jestem przede wszystkim zwolenniczką świata wielobiegunowego. Dlatego dobrze, że Rosja odzyskuje swoje miejsce w koncercie narodów jako wielka potęga, którą zresztą jest. Świat jednobiegunowy, który próbuje się nam narzucić, prowadzi do totalitaryzmu. Odnotowuje także, że naród rosyjski jest zadowolony ze swojego przywódcy. Niewielu przywódców w Unii może się pochwalić taką popularnością" - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

"Pucz" w Kijowie

Oczywiście według Marine Le Pen po stronie Rosji nie ma żadnych win związanych z konfliktem na Ukrainie. Szefowa Frontu Narodowego uważa, że to "Europa spowodowała ten konflikt".

Jak argumentuje, Ukraina zawsze należała do rosyjskiej strefy wpływów, więc "naruszenie tej równowagi oznaczało ryzyko konfliktu przynajmniej dyplomatycznego".

Ocenia też, że zmiana władzy w Kijowie nastąpiła w wyniku "puczu", tuż po podpisaniu słynnej umowy z lutego 2014 roku.

"Krym jest rosyjski. Była tam i wiem. Historycznie, kulturowo, językowo. Zresztą dlaczego referendum na Krymie jest legalne? Bo w momencie, gdy je organizowano, rząd ukraiński nie był już legalny, gdyż powstał w wyniku brutalnego obalenia władz" - przekonuje liderka prezydenckich sondaży we Francji.

Le Pen w wywiadzie dla "Rz" ocenia, że nie ma się co obawiać rosyjskiej polityki. "Nie sądzę, aby Putin chciał wojny na Ukrainie. Nie ma w tym żadnego interesu" - stwierdziła.

Nowa Francja

Marine Le Pen zapowiada, że jak Front Narodowy przejmie władzę we Francji, kraj wyjdzie ze strefy euro. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" powiedziała, że rozszerzenie UE na wschód było wielkim błędem, a Francja "nie jest bogata", więc nie powinna przyjmować uchodźców z ogarniętych wojną Syrii czy Libii.

Front Narodowy ma na koncie wygraną w ubiegłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Nacjonalistyczna partia celuje teraz w wygraną w wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Sondaże pokazują, że Le Pen bez problemów może pokonać obecnego prezydenta Francois'a Hollande'a. Jej najmocniejszym rywalem jest były prezydent Nicolas Sarkozy.Kredyt za poparcie aneksji Krymu? Hakerzy ujawniają kulisy przyznawania kredytu Frontowi Narodowemu Marine Le Pen>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
Le Pen: To Europa spowodowała konflikt na Ukrainie. Dobrze, że Rosja odzyskuje swoje miejsce jako wielka potęga
Zaloguj się
 • glit64

  Oceniono 26 razy 8

  ja tez bylem na wczasach w tajlandii i duzo o niej wiem. chyba mółbym byc preziem francji, nie?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 41 razy 5

  Postkomuniści w Rosji twierdzą że winę za najazd Rosji na Ukrainę ponoszą Amerykanie. A faszyści z Francji, że za ten najazd ponosi winę Europa...Ale najważniejsze że za najazd NIE JEST WINNA ROSJA...Ta drobna różnica poglądów chyba jest do...u z g o d n i e n i a...?

 • druz_2

  Oceniono 10 razy 4

  Wszystkich negatywnych w stosunku do argumentów pani Le Pen proszę o kontr-argumenty - tylko proszę o takie bezpośrednio odnoszące się do tego co zacytowano w tym komentowanym artykule.
  Proszę bo - jak zwykle z resztą- poza obelgami i "olewaniem" nic nie wnosicie( póki co).

 • anzimonek

  Oceniono 30 razy 4

  No, to musicie, towarzysze Francuzy nauczyć się pic wódkę po rosyjsku.... szklankami

 • precz_z_komunia

  Oceniono 21 razy 3

  To tylko spikerka Putina, zapłacili jej to wykonuje zlecenie.

 • nogard-10

  Oceniono 4 razy 2

  W jednym sie zgadzam z pania LE Pen,zadnych uchodzcow w Eeuropie I w tym polskim kraju,to swiat doprowadzil do tej sytuacji,kto doprowadzil do tej sytuacji,kraje bez,nazwy,rzad pomoze za moje I innych podatki,TO UPADEK RZADU,obecna sytuacja,uszczelnic granice,przestrzegac praw emigracyjnych ITD.Jezeli nie,bedzie to ogromna agresja wobec nich.Moze polski biznes I rzad pomoga jednamu czy drugiemu krajowi w Afryce zbudowac panstwo od podstaw,poczatki demokracji,podstaw ekonomi,eliminacja rodzimych obywateli wyksztalconych w Europie,oraz koscol katolicki,oni to zakala afryki.Mozna po transformacjach miec obopolne korzysci.

 • villk

  Oceniono 34 razy 2

  To zwykła prawicowa "piata kolumna" kremla w Unii Europejskiej , zresztą za moskiewska pożyczkę.

  w sposobie uprawiania polityki przez Moskwę od dziesiątków lat nic się nie zmienia.

 • aron2004

  Oceniono 1 raz 1

  Czy Kaliningrad jest rosyjski historycznie?

 • peter-321

  0

  Efekt przekwitania. Ojciec zestarzal sie i oslab biologicznie , a ona mysli ze jest nawiedzona kontynuatorka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX