Sarah Palin została komentatorką FOX News. W sieci wrze

Sarah Palin, była gubernator Alaski i kandydatka na wiceprezydenta USA u boku Johna McCaina, dostała nową pracę. Będzie komentatorką telewizji FOX News. W internecie zawrzało. Na Twitterze i Facebooku zwolennicy Palin i jej zagorzali przeciwnicy komentują decyzję FOXa.
- Jestem podekscytowana, że przyłączę się do niezwykle utalentowanego zespołu - oświadczyła Palin w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej FOX News. - To cudowne być częścią firmy, która tak ceni rzetelne i wyważone newsy - dodała.

Palin w telewizji Fox ma komentować i analizować bieżące wydarzenia polityczne. Okazjonalnie ma też prowadzić program "Real American Stories".

- Gubernator Palin urzekła wszystkich po obu stronach sceny politycznej. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że będzie jednym z głosów FOX News - powiedział z Bill Shine, wiceprezes programowy FOX News.

"Powiedz im jak jest!"

- Powiedz im jak jest naprawdę, dziewczyno! - to jeden z pierwszych komentarzy na Facebooku po ogłoszeniu decyzji FOX News. "Sarah Palin w FOX News pomoże obnażyć korupcję w Waszyngtonie". "Witamy w FOX, Pani Palin, odnajdzie się Pani doskonale" - piszą użytkownicy Twittera.

Ale nie brakuje też uszczypliwych komentarzy przeciwników Palin. "Tak się cieszę, że będzie pracować w FOX News. Już nigdy nie będę musiał jej oglądać", "To takie śmieszne" - komentują użytkownicy Twittera. (Komentarze można śledzić na bieżąco pod artykułem)

Świat usłyszał o gubernator Palin przy okazji ostatnich wyborów prezydenckich w USA - nieoczekiwanie została kandydatką na wiceprezydenta USA z ramienia Republikanów. Podczas kampanii była znana z licznych wpadek, które podważały jej kompetencję. Jednak jej konserwatywne poglądy, m.in. zdecydowany sprzeciw wobec aborcji, przysporzyły jej rzeszę zwolenników.

Sarah Palin wciąż jest niezwykle popularna w USA. Jej biografia pt. "Going Rogue" (wydana w listopadzie 2009) stała się bestellerem zanim jeszcze pojawiła się w sklepach. Na spotkania z czytelnikami przychodzą tłumy. A na Facebooku ma ponad milion zadeklarowanych zwolenników.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM