Korea Południowa: Koniec poszukiwań marynarzy. Podniosą okręt z dna

Cheonan na zdjęciu archiwalnym

Cheonan na zdjęciu archiwalnym (Fot. AP)

Marynarka wojenna Południowej Korei przerwała trwające tydzień poszukiwania zaginionych marynarzy okrętu, który zatonął po prawdopodobnym wpłynięciu na minę. Przerwania poszukiwań domagały się rodziny zaginionych 45 zaginionych marynarzy - donosi CNN.
Przedstawiciel rodzin powiedział reporterom, że wystąpiły one do marynarki o przerwanie poszukiwań i skupienie się na wyciągnięciu korwety Cheonan z dna morza.

- Przyjęliśmy prośbę rodziny i przerwaliśmy poszukiwania zaginionych. W poniedziałek rozpoczniemy operację podnoszenia okrętu z dna morza - powiedział CNN rzecznik marynarki.

Mimo, że eksperci marynarki wojennej mówili wielokrotnie w mediach, że uwięzieni na okręcie pod wodą mogą przeżyć jedynie 60-70 godzin, wiele osób żyło nadzieją, że znalezienie marynarzy żywych jest wciąż możliwe. I ta nadzieja zniknęła, gdy znaleziono ciało Nam Ki-hoona, jednego z 46 poszukiwanych marynarzy.

Po zaginięciu okrętu, który poszedł na dno w tajemniczych okolicznościach na Morzu Żółtym, uratowano 58 marynarzy. Dalszych 45 okręt zapewne pogrzebał żywcem.

Na miejscu jego zatonięcia jest już gigantyczna platforma z dźwigiem, który ma podnieść okręt z dna.

Zobacz także
  • Cheonan na zdjęciu archiwalnym USA i Korea Płd. zgodne: Cheonan zatopiła torpeda
  • Cheonan na zdjęciu archiwalnym Odnaleziono fragment zatopionego koreańskiego okrętu
  • Zatonięcie okrętu: zrozpaczone i wściekłe rodziny ofiar odwiedzają miejsce katastrofy

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy