Działacz Greenpeace zaatakowany harpunem

Działacz Greenpeace został poważnie ranny podczas akcji przeciwko francuskim rybakom na Morzu Śródziemnym. Informację przekazało francuskie biuro Greenpeace.
Działacz organizacji ochrony środowiska został ranny w nogę harpunem, w chwili gdy grupa z Greenpeace'u usiłowała opróżnić sieci rybaków łowiących czerwone tuńczyki. Do starcia doszło u wybrzeży Malty. Ranny został przewieziony do miejscowego szpitala. Biuro Greenpeace podaje, że kilka innych francuskich kutrów usiłowało staranować dmuchaną motorówkę ekologów. Rybacy mieli też strzelać do motorówki i śmigłowca Greenpeace z rakiet sygnalizacyjnych.

Greenpeace nasilił akcje protestacyjne w związku z przypadającym na przełom maja i czerwca okresem połowu czerwonego tuńczyka. Liczba tych ryb w wodach Morza Śródziemnego zmalała w ostatnich latach o 80 procent, co zdaniem ichtiologów grozi wyginięciem tej ryby. Czerwonych tuńczyków łowi się coraz więcej, bo ich mięso jest jednym z podstawowych składników cieszącej się znaczną popularnością japońskiej kuchni.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (1)
Działacz Greenpeace zaatakowany harpunem
Zaloguj się
  • kakanek81

    0

    Jasne!!!Na cholerę komu jakieś czerwone tuńczyki.Wyłowić wszystkie jakie są i zjeść,a tych,którzy sie za nimi ujmują potraktować harpunami,rakietami sygnalizacyjnymi i........czym się tylko da.Ryby przecież głosu nie mają.To wie każde dziecko.Z ludźmi już trochę gorzej.Jest pewien problem ale.......huzia na Józia.Wszak mamy demokrację.Kupą mości Panowie.........Kupy nikt nie ruszy!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX