FBI do Wikipedii: Ukradliście nasze logo

Federalne Biuro Śledcze (FBI)

Federalne Biuro Śledcze (FBI) (Fot. DAMIAN DOVARGANES AP)

FBI oskarża autorów Wikipedii o kradzież. Sprawa dotyczy zamieszczenia w Wikipedii słynnego znaku FBI, o zdaniem amerykańskich władz jest nielegalne.
Osławiona pieczęć Federalnego Biura Śledczego to okrągły granatowy znak z żółtymi gwiazdami, napisem "Federal Buerau of Investigation", białymi i czerwonymi paskami oraz wagą, czyli symbolem sprawiedliwości. W Wikipedii, także polskiej, można znaleźć elektroniczną kopię tego znaku o wysokiej rozdzielczości.

W liście do biura Wikipedii w San Francisco FBI zaznacza, że ten, kto posiada kopię pieczęci może zostać ukarany grzywną i więzieniem. Poza tym, jak twierdzą szefowie Biura, użytkownicy Wikipedii mogą także świadomie lub nieświadomie łamać prawo używając kopii znaku.

Prawnicy Wikipedii twierdzą, że wydawcy nie zrobili nic nielegalnego. Na razie nie wiadomo dlaczego akurat Wikipedia jest oskarżana przez FBI, elektroniczna kopia pieczęci jest bowiem publikowana także na wielu innych portalach.

Komentarze (1)
FBI do Wikipedii: Ukradliście nasze logo
Zaloguj się
  • leunammi

    0

    Dlaczego akurat Wikipedia? No to jest dość klarowne - tego typu służbom nie podoba się swobodny dostęp do informacji jakie ma społeczeństwo. Łatwiej panować nad ludźmi trzymając ich w niewiedzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy