Niemiecki sędzia wypuścił Brodskyego za kaucją

Niemiecki sędzia zdecydował dziś wypuścić domniemanego agenta Mossadu Uriego Brodskyego z aresztu za kaucją. - Może w każdej chwili wrócić do Izraela - powiedział prokurator.
Rzecznik prokuratorów z Kolonii Rainer Wolf powiedział, że sędzia zdecydował o wypuszczeniu Brodskyego z aresztu za kaucją po niejawnym posiedzeniu sądu. Domniemany agent może teraz podróżować gdzie chce, a postępowanie przeciw niemu będzie się toczyć dalej. - Może wrócić do Izraela jeszcze dziś, jeśli chce - powiedział Wolf.

Jak mówi TOK FM, gen. Gromosław Czempiński, trudno powiedzieć, co teraz zrobi Brodsky.Brodsky jest poszukiwany w związku z zabójstwem jednego z liderów Hamasu Mahmouda al-Mabhouha. Do zamachu na Mabhouha doszło 19 stycznia w Dubaju. Dubajska policja ujawniła wkrótce potem nagrania z monitoringu hotelowego i dane domniemanych agentów Mossadu, którzy zorganizowali zabójstwo. Agenci posługiwali się paszportami m.in. państw Unii Europejskiej.

Brodsky został aresztowany 4 czerwca na warszawskim lotnisku Okęcie na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Niemcy. Do Niemiec został wydalony w ostatni czwartek.

Na mocy decyzji polskiego sądu, który zdecydował o ekstradycji, Brodsky może być sądzony w Niemczech nie za szpiegostwo (czego strona niemiecka się domagała), lecz tylko za poświadczenie nieprawdy i pomoc w sfałszowaniu dokumentów dla osoby, która miała brać udział w zabójstwie lidera Hamasu. Wobec takiej decyzji polskiego sądu, zarzut szpiegostwa musiał być w Niemczech wycofany.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Niemiecki sędzia wypuścił Brodskyego za kaucją
Zaloguj się
 • nanook

  Oceniono 1 raz 1

  To teraz dostaniemy nagrania rozmów prezesa Jarosława z samolotem prezydenckim z 10.IV ?

 • hydrograf

  0

  A co się chłopina nasiedział w polskim areszcie to jego....
  Po co aresztować kogokolwiek na podstawie niemieckich listów gończych, skoro zaraz go wypuszczą?

 • anna-pendel1

  0

  A co ma bezkarność Izraela do postępowania sądu w Niemczech? Poza tym FEAMOR72 coś tam słyszał o uzasadnieniu sądu polskiego ale do końca nie dosłyszał a już się popisuje arogancją niczym cytowany przez niego klasyk.

 • feamor72

  0

  Dlaczego Izrael bezkarny? To że szpiegostwo przeciwko Niemcom nie jest przestępstwem w Polsce a więc nie może być podstawą ekstradycji przerabia się na drugich ćwiczeniach z prawa karnego na każdych studiach prawniczych. Cytując klasyka to "oczywista oczwistość". W efekcie pozostały przeciwko Brodskyemu zarzuty bardzo małej wagi a więc sąd zasadnie uznał, że nie są wystarczające dla aresztu. Po prostu to proces w demokratycznym kraju a nie w Polsce.

 • tegepe

  0

  Sędzia - idiota!

 • big_gadu

  0

  my mamy koszty i cyrk z antyterorystami,
  a niemiecki sedzia puszcza go wolno,

  same straty !!!

 • anna-pendel1

  0

  Czekam i czekam, żeby mi ktoś wytłumaczył dlaczego Izrael jest bezkarny. I nic. Nikt nie wie? Czy może mówić o tym nie wolno?

 • anna-pendel1

  0

  Izrael okazuje się być najpotężniejszym państwem świata. Mimo, że popełnia od lat ciężkie zbrodnie pozostaje bezkarny. No cóż. Naród wybrany. A może ktos ma jakieś racjonalne wytłumaczenie totalnej bezkarności tego małego państwa? Chętnie przeczytam.

 • asd-53

  0

  i po co niemcy d...e zawracaja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX