Złota choinka w Abu Dabi. Za 11 mln dolarów

W hotelu Emirates Palace w Zjednoczonych Emiratach Arabskich stoi 13-metrowa choinka przystrojona... złotem i drogimi kamieniami.
Przystrojenie świątecznego drzewka kosztowało 11 mln dolarów. Menadżer hotelu - Hans Olbertz - mówi lokalnej gazecie, że choinka ma 131 ozdób ze złota i drogich kamieni. Na drzewie wisi 181 diamentów, pereł, szmaragdów, szafirów.

- Sama sztuczna choinka jest warta 10 tys. dolarów. Ozdoby kolejne 11 milionów - mówi Olbertz. Dodaje, że hotel ma zamiar zgłosić drzewko do Księgi Rekordów Guinnessa.

Świąteczny nastrój nie jest obcy w tym muzułmańskim państwie. Sklepy są pełne świętych Mikołajów, a czas w nich spędzony umilają kolędy. Władze nie są z tego całkiem zadowolone i ostrzegają przed zalewem zachodniej kultury.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Złota choinka w Abu Dabi. Za 11 mln dolarów
Zaloguj się
 • mariusz2010

  Oceniono 1 raz 1

  Szlag by trafił te wszystkie wypindrzone za miliony choinki. Miliony ludzi głodują! Nie mają gdzie mieszkać! Giną z chłodu i wycieńczenia!

 • atleista

  0

  Za około 10 lat ZEA wyczerpią swoje zapasy ropy naftowej, dlatego już teraz przezornie inwestują kasę w branże, z których wówczas będą się utrzymywać. Czyli m. in. w turystykę. Stąd ta niezrozumiała dla przeciętnego zjadacza europejskiego chleba rozrzutność - luksusowe budynki, hotele, złote choinki itp. Oni nie wyrzucają kasy w piach, tylko prowadzą przemyślany marketing, ukierunkowany głównie na turystów z Europy i Ameryki Płn.
  Nikogo nie zastanawia, że kraj islamski stawia wypasioną choinkę - najbardziej rozpoznawalny symbol świąt chrześcijańskich?
  Rozrzutność szejków może nam się nie podobać, ale oni nie są organizacją charytatywną czy Kościołem, żeby walczyli z głodem i nieszczęściami tego świata. Wystarczy, że w ich kraju ludzie, nawet ci skromnie żyjący, nie umierają masowo na ulicy z głodu, chorób czy zimna. Oni nawet nie wiedzą co to są podatki, czy wysokie ceny.

 • chris2010

  0

  Nieładnie komuś żle życzyć, ale tym razem to chyba gruba przesada przy tylu umierających z głodu na świecie.Pocieszam się tym , że już wkrótce tym nierobom arabusom zabraknie ropy i powoli zejdą na ziemię.

 • ziom1980

  0

  to normalna promocja ..teraz tysiace osob poleci by sobie walnac fote z choinka...hahahha..i póxniej lansić się z fotą na fejsie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX