Były prezydent Izraela skazany na siedem lat za gwałt

Były prezydent Izraela Mosze Kacaw został uznany winnym gwałtu i skazany na siedem lat więzienia.
65-letni Kacaw, który był prezydentem w latach 2000-2007 był oskarżony o gwałt, molestowanie seksualne i nękanie, wniesionym przez trzy byłe współpracownice. Kacaw zaprzeczał tym doniesieniom.

Jego proces - pierwszy przeciwko byłemu prezydentowi Izraela - rozpoczął się w 2009 r. W grudniu 2010 r. sąd w Tel Awivie uznał Kacawa winnym popełnienia gwałtu. Sędziowie uznali, że zeznania Kacawa były "pełne kłamstw" i podkreślili w orzeczeniu, że "jeśli kobieta mówi nie, to znaczy nie". Dziś sąd podał wymiar kary: siedem lat więzienia. To bardzo dużo, zważywszy, że najmniejsza kara za czyny tego typu, to cztery lata odsiadki.

Rozpoczęte jeszcze w 2006 r. dochodzenie sprawiło, że Kacaw podał się do dymisji w lipcu 2007 r., na dwa tygodnie przed wygaśnięciem kadencji prezydenckiej. Zapowiadał walkę o oczyszczenie swego dobrego imienia. W kwietniu 2008 r. odrzucił porozumienie stron, które pozwoliłoby mu uniknąć procesu w zamian za przyznanie się do molestowania pracownic, nieprzyzwoitych czynów oraz do nękania świadków.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Były prezydent Izraela skazany na siedem lat za gwałt
Zaloguj się
  • iskram

    Oceniono 1 raz 1

    Władza uderzyła do głowy , 'Kobieta nie tylko mówi nie ,również ma prawo uswiadomić petenta o skutkach przemocy .

  • iskram

    0

    ładza uderzyła do głowy , 'Kobieta nie tylko mówi nie ,również ma prawo uswiadomić petenta o skutkach przemocy .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX