NATO o ataku na kwaterę Kaddafiego: "Próba nawiązania dialogu"

Głównodowodzący działaniami NATO w Libii, generał Charles Bouchard, zaprzeczył, by Sojusz bombardował rządowe budynki, w tym biuro Kaddafiego, w celu zabicia dyktatora. Poniedziałkowy atak, według niego, miał być... próbą stworzenia odpowiedniego klimatu do rozmowy.
Poniedziałkowy atak samolotów NATO na siedzibę Muammara Kaddafiego w rządowym ośrodku Bab al-Aziziya w Trypolisie został ostro potępiony przez rzecznika libijskiego reżimu jako próba zabicia dyktatora.

NATO: to próba zakończenia przemocy

NATO jednak zdecydowanie temu zaprzecza. Dowodzący operacją Sojuszu w Libii generał Charles Bouchard utrzymuje, że akcja bombardowania kompleksu rządowego, w wyniku której ucierpiało 45 osób - z czego co najmniej trzy zmarły - była próbą zakończenia przemocy w Libii.

"Atak był wymierzony w ośrodek wojskowy"

- Nam chodzi o ukrócenie przemocy i stworzenie odpowiedniego klimatu do rozmowy dla działań dyplomatycznych - stwierdził generał Bouchard. Dowódca wyjaśnił również, że atak nie był wymierzony tyle w biura dyktatora, ile w "wojskowy ośrodek, z siedzibami różnych dowódców wojskowych". Dodał też, że wątpi, aby Kaddafi w tym czasie w ogóle przebywał w swojej kwaterze w Trypolisie.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
NATO o ataku na kwaterę Kaddafiego: "Próba nawiązania dialogu"
Zaloguj się
 • ramboost

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wiedziałem, że aby z kimś rozpocząć rozmowę, należy najpierw nakłaść mu po mordzie?
  No, ale nie znam nowych hamerykanckich zwyczajów...

 • 274starmur

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli nalot na Trypolis był próbą stworzenia klimatu do rozmowy, to zapewne dla dalszej "poprawy" klimatu politycznego, ortodoksi muzułmańscy dokonają, dla równowagi i dalszego usatysfakcjonowania NATO, jakiegoś ataku na Paryż, Londyn lub kolejne centrum handlowe w USA. W tej mierze ,można pogratulować natowskim generałom.

 • yerry46

  Oceniono 1 raz 1

  Cynizm i hipokryzja gangsterow z NATO dzialajacych pod egida doszczetnie zkompromitowanej ONZ dosiegly himalajskich szczytow! W slowniku politycznym zaistnial dzisiaj nowy termin; DYPLOMACJA BOMBOWA STWARZAJACA ODPOWIEDNI KLIMAT! Czy to aby przypadkiem nie terrorysci w ten wlasnie sposob "stwarzaja odpowiedni klimat"?. Jasne, jak sie uczyc to od mistrzow!!! Jak dlugo jeszcze opinia swiatowa bedzie sie biernie przygladac probie politycznego i fizycznego linczu na Kaddafim?! Przeciez mialo byc tylko "czyste niebo nad Libia"!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX