Kaddafi prawdopodobnie jest ranny. Uciekł z Trypolisu

- Muammar Kaddafi prawdopodobnie jest ranny i uciekł z Trypolisu, ale wciąż pozostaje w Libii - uważa Franco Frattini, włoski minister spraw zagranicznych. Jednak rzecznik libijskiego rządu zaprzecza doniesieniom, jakoby Kaddafi odniósł jakieś obrażenia: ?To nonsens?.


Skąd informacje o stanie Kaddafiego? Przekazał je włoskiemu rządowi wikariusz apostolski Trypolisu, bp Giovanni Martinelli. - Uznajemy te wiadomości za wiarygodne - podkreślił Frattini. - Międzynarodowa presja zmusiła libijskiego dyktatora, by szukał możliwości ucieczki i bezpiecznego miejsca schronienia - dodał. Kaddafi najprawdopodobniej pozostał w Libii. Frattini: "To duży kraj z rozległymi obszarami pustynnymi".

Szef włoskiego MSZ zaznaczył, że wątpi w autentyczność nagrania wideo z Kaddafim, które pokazały kilka dni temu tamtejsze stacje telewizyjne jako dowód na to, że przywódca ma się dobrze.

Zapytany o to, kiedy konflikt może skończyć, włoski minister odpowiedział. - Kluczowym momentem będzie formalne postawienie zarzutów Kaddafiemu w trybunale międzynarodowym, co stanie się prawdopodobnie do końca maja - mówi.

Kaddafi jest jednym z trzech urzędników libijskich, za którym trybunał w Hadze wydał kilka dni temu międzynarodowy nakaz aresztowania.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Kaddafi prawdopodobnie jest ranny. Uciekł z Trypolisu
Zaloguj się
 • andy18m

  Oceniono 2 razy 2

  Niech jedzie do tego, który go po rękach całował.

 • yerry46

  Oceniono 1 raz 1

  re@neumarkt; Naiwnosc jest cnota, lecz tylko do wieku "poborowego" a swiat mediow sluzy nie tylko informacji ale rowniez dezinformacji, zwanej potocznie propaganda - czesto skuteczna, niestety!

 • yerry46

  Oceniono 2 razy 0

  Interwentom nie udalo sie zabic przywodcy suwerennego panstwa, to postawia go przed trybunalem miedzynarodowym. A czemoz to nie przed, ale po nieudanym polowaniu z morza i powietrza?!!! Teraz bedzie pretekst do wkroczenia wojsk ladowych i urzadzenia polowania pelna geba - Z NAGONKA! Na oczach calego swiata deptane sa normy prawa miedzynarodowego i osmieszane sa instytucje i organizacje majace strac na strazy tych norm! Godzenie sie z tym, ze silniejszy, i wiekszy moze wiecej, prowadzi w prostej drodze do degrengolady norm miedzynarodowego porzadku prawnego, gwarantujacego pokojowe wspolistnienie panstw i narodow rozniacych sie systemem politycznym, kultura czy religia. Bardzo zle wrozy to Swiatu na przyszlosc!

 • kwapek-3

  Oceniono 2 razy 0

  Uciekł do Izraela, a ucieczkę zorganizowali agenci Gazety Wyborczej.

 • neumarkt

  Oceniono 2 razy -2

  Czyżby pan Kadafi był również SUWERENNYM ZBRODNIARZEM dokonującym bezkarnie eksterminacji libijskiego narodu przy pomocy najemników-zbójców? YERRY! Ty coś bradzisz niemożebnie. Nalezysz do klubu obrońców okrutnych zbójców?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX