Syn Kaddafiego: Ojciec zgodzi się na wybory, ale nie na emigrację

Muammar Kaddafi jest gotowy zgodzić się na wybory pod nadzorem międzynarodowym - poinformował jeden z jego synów w rozmowie z ?Corriere della Sera?. Przedstawiciele USA odpowiedzieli, że na takie rozwiązanie jest już za późno.
- Wybory mogłyby się odbyć w ciągu trzech miesięcy, najdalej pod koniec roku. Gwarancją transparentności byłaby obecność obserwatorów międzynarodowych - zaproponował Saif al-Islam Kaddafi w rozmowie z włoskim dziennikiem.

Syn Kaddafiego powiedział, że wybory mogliby nadzorować obserwatorzy z Unii Europejskiej, Unii Afrykańskiej, ONZ, a nawet NATO, które cały czas bombarduje oddziały libijskiego dyktatora. - Najważniejsze, żeby wybory były uczciwe, tak, by nie było żadnego podejrzenia fałszerstw - mówił Saif.

Ustąpi, ale nie wyjedzie

- Nie mam wątpliwości, że przytłaczająca większość Libijczyków popiera mojego ojca i uważa rebeliantów za fanatycznych islamskich fundamentalistów, terrorystów sterowanych zza granicy, najemników na rozkazach prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego - stwierdził syn dyktatora.

Saif powiedział, że jego ojciec byłby gotowy ustąpić, jeśli przegrałby wybory, ale nie uda się na wygnanie. - Nigdy nie opuści Libii. Tutaj się urodził i tutaj chce umrzeć i być pogrzebanym, obok swoich najbliższych - mówił.

USA odrzucają propozycję

Propozycja Saifa al-Islama została natychmiast odrzucona przez USA. - Trochę za późno na takie deklaracje - powiedziała rzecznik Departamentu Stanu Victoria Nuland - Czas, by Kaddafi ustąpił - dodała.

Siły Kaddafiego nadal toczą walkę z libijskimi rebeliantami. Nie widać żadnych znaków wskazujących na szybkie zakończenie konfliktu.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Syn Kaddafiego: Ojciec zgodzi się na wybory, ale nie na emigrację
Zaloguj się
  • yerry46

    0

    A czy euroatlantycki klub brudnego businessu i wzajemnej adoracji nie zdyskredytowal sie doszczetnie ta wypowiedzia rzecznika Departamentu Stanu USA?. "Krol" ukazal sie nagusienki jak nigdy dotad!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX