Komentarze (125)
"Nie wiem: płakać czy krzyczeć", "Muszą być konsekwencje karne". Raport Millera
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • limciu

  Oceniono 6 razy 6

  Najśmieszniejsze jest to, że niekompetencje urzędników potępia Kłopotek - prominentny polityk PSL - partii znanej z tego, że wszędzie gdzie ma władzę to usuwa ze stanowisk fachowców i obsadza je choćby najgłupszymi członkami PSL - jest to jedyne kryterium wyboru. Ostatni przykład to Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

 • rosomak_1

  Oceniono 6 razy 6

  Kłopotek! Ty lepiej wyj i szczekaj, bo to najlepiej Ci wychodzi!

 • batura3

  Oceniono 12 razy 6

  panie Kłopotek - najlepiej niech Pan w ogóle sie nie odzywa. Jak zawsze nie ma Pan nic ciekawego i interesującego do powiedzenia

 • sumienie.jk

  Oceniono 5 razy 5

  I oto jak na dłoni mamy wyłożoną naszą polską bylejakość. Od początku uważałem, że zamach jest najmniej prawdopodobną przyczyną katastrofy, ale nie spodziewałem się, że bałaganiarstwo, bylejakość, nieodpowiedzialność towarzyszy nam nawet na najwyższych sczeblach władzy państwowej. W tym konkretnym przypadku należy pamiętać, że ten który w największym stopniu odpowiedzialny jest za wywołanie splotu okoliczności na końcu których znalazła się katastrofa sam w niej stracił życie - mówię tu o pupilu Kłamczyńskiego gen. Błasiku. On sam siebie ukarał karą najwyższą. Ale teraz czas na inne refleksje: sytuacja w polskich siłach powietrznych to tylko jeden z ogromnej liczby bylejakich elementów z jakich zbudowane jest nasze państwo - cała Polska to jedna wielka improwizacja. Jeśli obecny rząd natychmiast nie przystąpi do uporządkowania tego bajzlu z jakim mamy do czynienia na codzień i na każdym kroku to czeka nas kiepska przyszłość.

 • miroo

  Oceniono 5 razy 5

  w stenogramach jest prawda:
  Pilot:
  10:26:17: Panie Dyrektorze, wyszła mgła...
  10:26:19: W tej chwili w tych warunkach nie damy rady usiąść...
  10:26:26: spróbujemy podejść, zrobimy jedno zajście ale prawdopodobnie nic z tego nie będzie. Jak się okaże (...) to co będziemy robili?
  Kazana:
  10:26:43: no to mamy problem..
  10:30:32: na razie nie ma decyzji Prezydenta co dalej robić....

 • 1966jerry

  Oceniono 5 razy 5

  tak Gienek,przykucnij i zapłacz,nad sobą.........,.jak ku... mogą ludzie głosować na takiego matoła,debila granatem oderwanego od pługa ( ? ).,

 • aby_do_wiosny

  Oceniono 5 razy 5

  Na... bany Błasik był w oczywisty sposób trzeźwy!
  Ba!
  Jeszcze bardziej trzeźwy!

 • aby_do_wiosny

  Oceniono 7 razy 5

  A generał Błasik był trzeźwy jak ta lelija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • bp_2

  Oceniono 7 razy 5

  Smoleński wypadek był pożytecznym wydarzeniem dla Polski.
  Od tej pory jest mniej robactwa i kaczyzmu. Polska rozwija się w spokoju, często bardzo dobrze albo najlepiej w UE, jak na warunki światowego kryzysu (który nawet nie poczuliśmy).

 • old.european

  Oceniono 5 razy 5

  Jednego raport nie obejmuje, ale to sprawa oczywista:
  problemu megalomanii glownego odpowiedzialnego za caly ten lot.
  Mogl poleciec skromnie, godnie, jak przystalo.
  Ale nie, on musial ze swita jak krolik z afrykanskiego kraiku.
  No i stalo sie.

 • guillermo

  Oceniono 6 razy 4

  Mam już po dziurki w nosie rozmydlania sprawy. Co z tego, że piloci byli źle przeszkoleni, był burdel organizacyjny skoro BEZPOŚREDNIĄ przyczyną katastrofy była SAMA DECYZJA o podjęciu lądowania w takich warunkach na tym lotnisku. Choćby pilotem był sam Hermaszewski to i tak nie dałby rady lądować w takiej sytuacji. Pytanie brzmi co spowodowało, że piloci podjęli tak ogromne ryzyko stawiając na szali życie swoje jak i pasażerów wysokiej rangi? Czemu nie lądowali na dobrze przygotowanych lotniskach w Mińsku, Moskwie lub Witebsku? A stawianie na odpowiedzialność tylko Klicha oraz Tuska to tak jakbyśmy mieli winić Zubilewicza za złą pogodę. Podejrzewam, że informacje o kulisach tego lotu, jego organizacji i błędach zabrali do grobu Błasik, Szczygło, Stasiak oraz sam Kaczyński. A nikt nie będzie mówił o naciskach bo to nie wypada mówić źle o zmarłych. A decyzja o samym locie należała właśnie od nich.

 • dorjan52

  Oceniono 4 razy 4

  Kłopotek uspokuj się.To żeś histeryk niezrównoważony to wiemy.

 • alonso0

  Oceniono 4 razy 4

  Skoro minister Klich miałby ponieść konsekwencje i podać się do dymisji lub zostać odwołanym, to może należałoby też pomyśleć o konsekwencjach dla generała Błasika, który za ten cały bałagan w Siłach Powietrznych odpowiadał bezpośrednio. A Błasik po katastrofie został awansowany, więc może teraz czas na degradację?

 • miroo

  Oceniono 4 razy 4

  cały ten raport to ręka wyciągnięta przez PO w kierunku PiS...

  - zignorowano stenogramy z których wynika, że piloci stwierdzili brak warunków do lądowania i zameldowali prezydentowi oczekując na jego decyzję,

  - Klich nie siedział w samolocie i nie kazał im lądować - wprawdzie słabym jest ministrem ale nie on ponosi odpowiedzialność za upór prowadzący do tej próby lądowania...

  kłamstwo ten raport...

 • jlesniewska1

  Oceniono 4 razy 4

  Kłopotek jest zwolennikiem Pis-u co miesiac chodzi z nimi na krakowskie przedmiescie bez komentarza tego chłopka nie da sie słuchać a co do raportu to gdzie odpowiedzialnośc kancelarii prezydenckiej i tych którzy niestety zgineli wysocy rangą wojskowi były minister mon i wielu innych.

 • aby_do_wiosny

  Oceniono 4 razy 4

  Na... bany Błasik był w oczywisty sposób trzeźwy!
  Ba!
  Z każdym dniem jeszcze bardziej trzeźwy!

 • optymista.27

  Oceniono 4 razy 4

  Wszyscy przez lata pracowali na to co się stało.Co do Pana Kłopotka to zawsze jak ma coś powiedzieć to powinien policzyć w myślach do dziesięciu to może zacznie mówić do rzeczy,bo najczęściej to w swoich wypowiedziach ponosi Go fantazja i wychodzi na eksperta typu ^Swawolny Dyzio^

 • jlesniewska1

  Oceniono 6 razy 4

  Już najwięksi szczekacze typu hofman i macierewicz wiedzą najlepiej już podsumowali że raportu nie ma jakich debili ma ta partia poniżej krytyki tych ich głupot i bełkotów nie da sie komentować dla nich najlepsi eksperci od lotnictwa nie sa kompetentni tylko jakiś macierewicz który jak był ministrem wszystko niszczył do dzisiaj panstwo płaci za niego wysokie odszkodowania.znawca od siedmiu boleści

 • poleczka-2

  Oceniono 6 razy 4

  Jednym słowem Ułańska Fantazja wzięła górę a nie Logika dlatego ta Cholerna tragedia !!!

 • poleczka-2

  Oceniono 6 razy 4

  Koniec Smoleńska Ludzie gdzie nasza i naszych dzieci Przyszłość ? Nie ma już Tych ludzi koniec nie żyją nikt ich nie wskrzesi My Nadal Żyjemy i Nasze dzieci !!! Do jasnej Cholery Zasrani Politycy Weźcie się do Pracy Walczcie o Przyszłość o Chleb a nie Historią ciągle żyjecie !!!Nikt z PiS-u nie pokazał się w miejscach gdzie przeszły Tornada wszystko na Rząd zwalają a za co Posłowie biorą pieniądze a Macierewicz jak i Kaczyńskiego do Psychiatryka szybko Trzeba zamknąć razem z Rydzykiem żeby Polska Polską była i spokój nastąpił !!!!

 • pandzik

  Oceniono 4 razy 4

  Kłopotek to bęcwał i mąciwoda. Typowy PSLowski piesek ujadacz... Zawsze w koalicji rządzącej - ale jak co do czego - to kąsa pierwszy.

 • mariaczczi1

  Oceniono 4 razy 4

  Panie pOśle Kłopotek. Naród ( większa część ) nie ma problemu z katastrofą. To było tak dawno. Naród ma kłopotek z KRUS ,............. itd. Do roboty pOśle.

 • hydrograf

  Oceniono 4 razy 4

  Rada dla posła Kłopotka: Zamiast płakać albo krzyczeć może by spróbował MYŚLEĆ...

 • naw18

  Oceniono 4 razy 4

  Kłopotek pryncypialny jak zawsze przed zmiana kierunku politycznego wiatru.

 • parazyd

  Oceniono 4 razy 4

  "Nie wiem: płakać czy krzyczeć" - stepować

 • vinogradoff

  Oceniono 3 razy 3

  Wiem, ze jakby jakies powazne, niezalezne komisje poskrobaly dowolny resort w Polsce to wykryja nie mniej co do ilosci i ciezaru gatunkowego rozmaitych bledow, patologii a nawet pospolitego bardaku. Wiecie dlaczego? Otoz nikt tak bardzo jak urzednicy administracji panstwowej nie potrzebuje spokoju, stabilizacji, przewidywalnosci, pewnosci i zaufania aby dobrze pracowac. Jesli kazda kolejna wladza, jakiej uda sie zdobyc ster rzadow w poanstwie natychmiast obsadza najwazniejsze stanowiska dowodcze, ministerialne kolesiami z notesu bez wtgledu na wiedze, kompetencje , talenty a ten natychmiast czysci do spodu ekipe po poprzednikach coby nie zostawic V Kolumny i obsadza swoimi podobnymi kolesiami-matolkami-analfabetami tow kazdej instyucji robi sie bardak rodzi sie strategia przetrwania i kazdy masli jak niue dac sie wyciepac z roboty a o tym jak dac sie najwyazej wdrapac i na jakosc roboty juz nie ma czasu. Zmieniaja sie normy, standardy, wymagania, akcenty i priorytety a pracownicy przez pierwsze miesiace starja sie rozpoznac oczekiwania jakiegos kolesia w gumofilcach z nadania partyjnego i dostosowac gdyz kazdy chce zyc, ma pozyczki, rodziny, wydatki i przetrwac. Z punktu widzenia Narodu bylby lepiej zeby Zarzadzanie cala Polska oddac w rece zawodowych Menedzerow a polutycy niechaj zajmuja sie intygami i politykom historycznom i wartosciami-

 • osiedlowyglupek

  Oceniono 3 razy 3

  Na problemek Kłopotek.I załatwione.

 • koko-8-pl

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Kłopotek. W pańskim przypadku to wszystko jedno. Niech Pan robi to co się bardziej opłaca. oczywiście Panu.

 • qqryq_na_patyq

  Oceniono 3 razy 3

  Absolutnym skandalem jest fakt niewłączenia do składu Komisji Millera super eksperta, mędrca i mentora, posła Głupotka ;). Dotychczas Głupotek dał się poznać jako "wybitny znawca wszelkich tematów i problemów", niemający żadnych wątpliwości podczas formułowania radykalnych, bezkompromisowych opinii, zawierających 101% prawdy i racji :)

 • saganek

  Oceniono 5 razy 3

  Dlaczego minister Klich ma być kozłem ofiarnym? Kilkunastoletnich zaniedbań nie można naprawić w ciągu trzech lat. Kaczyńscy mieli 2 lata i nawet nie zaczęli porządkować tego "wojskowego ogródka". Zaczęte działania kolejne rządy by realizowały.

 • jlesniewska1

  Oceniono 5 razy 3

  Sprawa jest tak prosta aż banalna doświadczeni piloci mówia bałagan w kokpicie i zawracanie d..y pilotowi bo musiała sie odbyć uroczystosc która miała posłużyć w kampani L.Kaczyńskiemu.

 • dorjan52

  Oceniono 3 razy 3

  Kłopotek wyluzuj.

 • zorja35

  Oceniono 3 razy 3

  A Kłopotek jak zwykle "mondrze"

 • jlesniewska1

  Oceniono 3 razy 3

  Co do kropek i przecinków forum to nie list miłosny ani urzedowy tylko krótka informacja i przekaz wiec można sobie darować takie błedy interpunkcyjne.

 • tornemorgren

  Oceniono 3 razy 3

  #

  #
  jlesniewska1 przed chwilą
  Oceniono 1 raz 1 + - zgłoś do moderacji

  Już najwięksi szczekacze typu hofman i macierewicz wiedzą najlepiej już podsumowali że raportu nie ma jakich debili ma ta partia poniżej krytyki tych ich głupot i bełkotów nie da sie komentować dla nich najlepsi eksperci od lotnictwa nie sa kompetentni tylko jakiś macierewicz który jak był ministrem wszystko niszczył do dzisiaj panstwo płaci za niego wysokie odszkodowania.znawca od siedmiu boleści

  Ludzie! Kropki i przecinki to nie przeszkody. To umożliwia czytanie!

 • tornemorgren

  Oceniono 3 razy 3

  A Gienek Kłopotek znów w dramatyczny ton uderza, a jak przyjdzie do konkretów politycznych i spadania głów, to powie, ze nic takiego nie miał na myśli, bo emocje, bo nerwy...Ech Gieniu, Gieniu...

 • wkoz1

  Oceniono 7 razy 3

  podwin rekawy klopotek, pokaz jaki jestes mocny.. i nastrasz ze dasz komus w dziob..

  albo wyprodukuj kolejny apel.. ktory kazdy w d... ma..

  powyzsze wyczerpuje zalosne opcje ktorymi sie poslugujesz..

 • dziadekjam

  Oceniono 3 razy 3

  Czy jest jakiś temat w którym Kłopotek nie jest ekspertem? Co by się nie wydarzyło ten chłopek-kłopotek musi to skomentować, szkoda tylko, że zamiast wiedzieć co mówi, mówi co wie.

 • bombel_01

  Oceniono 3 razy 3

  Czyli co: nie hel i nie wstrząsy ale bezmyslność tego całego towarzystwa z otoczenia Kaczyńskich.

 • swan_ganz

  Oceniono 7 razy 3

  "A pozostały przy życiu sprawca czyli kartofel tak sobie będzie na wolności jakby nigdy nic??? "

  nawet Alik przy tobie to tytan intelektu...
  .

 • satrustequi

  Oceniono 5 razy 3

  także bełkocąca o tej katastrofie na forum funny-winnie musi się więc podać do dymisji

 • jaromirka.4

  Oceniono 2 razy 2

  Zdecydowanie płakać. Nad swoją głupotą.

 • dziadwawelski

  Oceniono 2 razy 2

  na przyszłość trzeba sprawdzać czy osoby wybierane na najważniejsze stanowiska nie są uzależnione od wódy czy innych takich... to powinno zmniejszyć prawdopodobieństwo wypadków ;)))))

 • zlappande

  Oceniono 4 razy 2

  szoda mi Klicha.
  Bo on naprawde duzo zrobil - chocby to, ze wreszcie zlikwidowal pobor.
  Swoja droga - jestem ciekaw, czy za czasow pana Zemke bylo lepiej - regula mojego kciuka mowi, ze byp tak samo, to fajnie ze pan Zemke sie bije w piersi Klicha :)

 • nietyp

  Oceniono 2 razy 2

  Nie stwierdzono nacisków??????? To samo w sobie jest dowodem na to że raport nie jest rzetelny!!!!! Ten pilot który zabił Kaczyńskiego stał obok pilota którego on obrażał i groził mu że jeszcze się z nim policzy!!!!Przecież wyrok na nich zapadł już w Gruzji!!! Jak można coś takiego napisać??? Suma tych zachowań Kaczyńskiego zabiła 96 osób a reszta schodzi na drugi plan!!!!

 • al48

  Oceniono 4 razy 2

  Czy Kłopotek zastanawia się kiedykolwiek gdy coś mówi . Według mnie nigdy.

 • dorjan52

  Oceniono 2 razy 2

  Politykierzy powinni być ostatni w komentarzach.

 • duvitt

  Oceniono 2 razy 2

  Tysiace sledczych pracuje nad raportem przez caly rok a prawda jest taka. Efektywnosc tej pracy jest warta ZERO w porownaniu do technologii juz istniejacej. Wystarczylo aby piloci wykonywali polecenia systemu TAWCS a problemu by nie bylo. To jest nic innego jak pozywka dla tych urzedasow, aby robic dochodzenia, konferencje, analizy- po prostu pierdoly. Amerykanom wystarczylby fakt, ze pilot nie wykonuje polecen TAWCS i moze taki chlopina pozegnac sie z praca jako pilot prezydencki.

 • ku.ku.lka

  Oceniono 2 razy 2

  Dla mnie ważne są dwa elementy:

  1. Posłowie mają wziąć się do roboty

  2. Brakuje wniosków i ich realizacji w dotychczasowych wypowiedziach są natomiast opowieści o pociągnięciu do odpowiedzialności.

  Co się stało to się nie odstanie ale może ta banda wałkonii zajęłaby się zmianami, które wprowadzą porządek i bezpieczeństwo dla obywateli. Na razie jakoś trudno mi to dostrzec...

 • celast

  Oceniono 2 razy 2

  Kłopotek nie wiesz co robić? Płacz i proś o wybaczenie, PSL uczestniczył prawie w każdej koalicji i sobie radośnie harcowaliście. Zaniedbania, które doprowadziły do katastrofy tej i wielu innych narastały od wielu, wielu lat. Wy wszyscy, nie wyłączając Pisu odpowiadacie za to.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX