Wybory 2011. Legierski zamiast Nowickiej "czwórką" SLD w Warszawie

Z czwartego miejsca warszawskiej listy SLD będzie startował Krystian Legierski - dowiedział się reporter TOK FM. Zajmie miejsce Wandy Nowickiej, która zrezygnowała z kandydowania z list Sojuszu po tym, jak bez konsultacji z nią została ustawiona poza pierwszą trójką.
- Krystian Legierski to bardzo ważna postać zaangażowana w walkę na rzecz równouprawnienia, w tolerancję. Cieszymy się z tego nabytku - powiedział potwierdzając start Legierskiego z czwartego miejsca na warszawskiej liście SLD Tomasz Kalita.

Krystian Legierski - członek Partii Zielonych i działacz na rzecz obrony praw mniejszości - wystartuje z miejsca, z którego kilka dni temu nie zgodziła się startować Wanda Nowicka, prezeska Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Nowicka: "Na listy musi wejść aparat partyjny"

Wanda Nowicka, działaczka ruchów feministycznych i członkini Rady programowej Kongresu Kobiet, miała obiecane trzecie miejsce na warszawskiej liście Sojuszu i o przesunięciu na czwarte miejsce dowiedziała się SMS-em.

Oburzona w ten sam sposób poinformowała SLD o swojej rezygnacji. - Sojusz zwraca się do kobiet, do Partii Zielonych, reprezentantów mniejszości, ale na zasadzie: niech przyniosą głosy, ale oby przypadkiem nie weszli do parlamentu - komentowała sytuację Nowicka. - Jak przychodzi co do czego SLD nie ma im nic do zaproponowania. Bo na listy musi wejść aparat partyjny - mówiła.

Biedroń: "SLD to wydmuszka"

Równie nieprzyjemnie co Nowicka rozmowy z SLD zakończył Robert Biedroń, działacz Kampanii Przeciw Homofobii, który miał startować z pierwszego miejsca na gdańskiej liście Sojuszu. Jednak ostatecznie przypadło ono Leszkowi Millerowi.

- Zostałem oszukany przez Sojusz - mówił TOK FM rozżalony Biedroń.

- Stwierdziłem, że moja dalsza obecność na tych listach byłaby oszukiwaniem elektoratu wolnościowego, któremu bliskie są prawa człowieka. Próbowano przehandlować miejsce dla mnie za miejsce innych koalicjantów, np. Zielonych czy Partii Kobiet - twierdził Biedroń. Zarzucał też SLD, że oszukiwało swój elektorat przez wiele lat.

- Ta partia tak naprawdę jest wydmuszką. Do wyborów startuje tylko aktyw partyjny, czyli ludzie bez doświadczenia społecznego, w organizacjach pozarządowych, którzy nie publikują i nie są autorytetami - dodał.

- Jest niesmaczne - komentował słowa Biedronia Kalita. - To naturalne, że ulega jakieś frustracji, ale współpracowaliśmy przez lata i jest mi po prostu przykro - dodał.

SLD traci w sondażach

Wyniki nowego sondażu TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej" pokazują, że na SLD gotowych jest zagłosować poniżej dziesięciu procent badanych. Według publicystów ludzie sami nie wiedzą, czy jeszcze warto głosować na lewicę.

- Ta trójka: Napieralski, Wikiński i Kalita to po prostu nieszczęście - komentował w TOK FM wyniki sondażu Adam Szostkiewicz z "Polityki". - SLD nie jest partią lewicową po prostu. W swoim najlepszym okresie była partią centrolewicową, ale zostało to zmarnowane pod obecnym przywództwem - podsumował.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (7)
Wybory 2011. Legierski zamiast Nowickiej "czwórką" SLD w Warszawie
Zaloguj się
 • meo-hav

  Oceniono 1 raz 1

  Będzie musiał mieć twardą d..., żeby go tam nie zjedli. Trzymam kciuki!

 • pogadaniec

  0

  Jak to kandydowanie rozumiec? Biedron podziekowal za falszywa goscinnosc SLD. A p. Legierski korzysta z okazji i wcina sie na jego miejsce. Oto solidarnosc dzialaczy ruchu gejowskiego. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o wladze i pieniadze. Na karierowiczow nie oddam glosu.

 • bloodyjoan

  0

  Jaka trójka dla Nowickiej, ta kobieta jest chyba chora na głowę

 • paw73

  0

  Media, które kochają PO, a chciałyby kopać SLD mają problem .
  Pan Krystian Legierski doktor praw jest członek Partii Zielonych i działacz na rzecz obrony praw mniejszości( ciemnoskórym gejem).
  Dziś zamilkły media tvn24, GW, tok fm, Polsat news, super stacja itd. że Legierski stratuje do sejmu z list SLD.

 • zyks

  Oceniono 2 razy 0

  No proszę. Nie taki marudny i ambitny, jak Biedroń. Tow. Wikiński, uważajcie ! On może chcieć Was adorować !! :((

 • makaronnitki

  Oceniono 1 raz -1

  Jak wymordować naród posiadając do dyspozycji zaledwie pieniądze.

  1- Za pośrednictwem gotówki należy najpierw przejąc media.

  2- Należy potem zatrudniać w nich na masową skalę dewiantów, zboczeńców i degeneratów emocjonalnych i moralnych.

  4- Za pośrednictwem wyrafinowanych technik manipulacji na świadomości społecznej należy wypromować ich na stanowiska władzy.

  5- Należy następnie dopilnować by ci płatni degeneraci wprowadzili prawo służące eksterminacji wszystkiego co jest naturalne i zdrowe i służy rozwojowi społeczeństwa na korzyść promocji form, zwyrodniałych, zdegenerowanych i pasożytniczych, w formach coraz bardziej jawnych i bezczelnych,

  Zdegenerowane i pasożytnicze formy egzystencji staną się wówczas normą i będą prowadzić do powolnej ale systematycznej, biologicznej zagłady społeczeństwa.

  W naszym wypadku jesteśmy na ostatnim etapie tego ludobójczego mordu, a jego formy stają się coraz bardziej nachalne i bezczelne.

  A oto kilka z nich:

  1- Legalizacja prostytucji jawnej i cichej
  2- Likwidacja jawnej prostytucji na rzecz podniesienia opłacalności nieoficjalnych form tego zwyrodnienia.
  3- Refundacja antykoncepcji jako sposobu umożliwiającego nieskarpowane pasożytnictwo kobiet przy jednoczesnej, chemicznej kastracji potomstwa i innych predyspozycji fizycznych i psychicznych.
  4- Refundacja aborcji
  5- Refundacja zoologicznych technik In-Vitr jako metody mordu poprzez degenerację potomstwa.
  6- Ustawa o mowie nienawiści rozumianej jako każdego objawu obrony normalnej części społeczeństwa przed totalna inwazją odrażających wynaturzeń, ohydy i zwyrodnienia.
  7- Legalizacja prostytucji jawnej i cichej
  8- Likwidacja jawnej prostytucji na rzecz podniesienia opłacalności nieoficjalnych form tego zwyrodnienia.
  9- Ustawa o stalkingu, chroniąca najbardziej wyrafinowane formy plugawego pasożytnictwa kobiet
  10 Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, służąca stłumieniu wszelkich form w jakich mężczyzna broni się przed przemocą plugawego pasożytnictwa kobiet i maksymalizuje opłacalność tego pasożytnictwa.
  11- Ustawa parytetowa utrwalająca podstawy pasożytnictwa kobiet i jego instytucjonalnych form.
  12- Opanowanie sądownictwa rodzinnego przez oligarchie pederastów prostytutek i pedofeminizmu, jako standardowej metody wykorzystania dziecka i władzy psychicznej kobiety do pasożytniczej eksploatacji całości potencjału życiowego mężczyzny.
  13- Wprowadzenie funduszu alimentacyjnego dla ułatwienia egzekucji pasożytniczych form eksploatacji całości potencjału życiowego mężczyzny.
  14- Niezliczona dotarcie i pomoc organizacyjna skierowana wyłącznie do kobiet służąca promocji wszelakich form ich pasożytniczego, żerowania na państwie, rodzinie, dzieciach, i ich ojcach
  15- Medialna promocja wszelkich form pasożytniczego plugastwa, obscenizmu i niewierności
  16- Eliminacja z życia publicznego każdych najmniejszych objawów normalności i emocjonalnego zdrowia.
  17- Promocja, uwalanie i ochrona związków dewiantów, przy jednoczesnej dyskredytacji form naturalnych poprzez legalizację tych pierwszych.
  18- Degeneracja emocjonalności dzieci przez narażenie ich na oddziaływanie dewiantów emocjonalnych we wszystkich aspektach ich życia także w szkole i poza nią.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 3 razy -1

  Legierski ma już jedną cechę rasowego polskiego polityka. Nieważne poglądy, nieważne z gdzie, nieważne z kim ważne żeby dorwać się do władzy.

  Walka o równouprawnienie??

  SLD szczególnie o nie walczy. O równouprawnienie w podziale łupów politycznych. To jedyne równouprawnienie o jakie walczy SLD pod rządami Grzesia Sadownika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX